Profesionálny triatlonový tím Prestigio Realiz Team
3. ročník Karpatského triatlonu - dospelí

Novinka 02.07.2018, zobrazené 104x

Tretí ročník Karpatského triatlonu zaznamenal opäť účastnícky rekord. Na štarte bolo dovedna 337 pretekárov. V sobotu prvý krát štartoval aj Slovenský pohár nádejí a žiakov čo v minulosti ešte nebolo. Počasie nebolo až také prívetivé ako po minulé dva roky, ale napriek tomu boli ľudia spokojní a usmiati :). Tretí ročník priniesol zmenu. Účastníci si mohli vyskúšať dve depá, jedno pre krátku a jedno pre druhú trať, aby mali pretekári väčší komfort.

Klaksón krátkej trati zaznel o 10tej hodine a štartérom bol náš František Kubínek, ktorý sa zotavuje zo svojich zranení a sme veľmi radi, že bol medzi nami. O 10:07 bola odštartovaná dlhá trať. Medzi štartujúcimi boli aj pretekári z Prestigia Realiz teamu, ktorí na domácom preteku chceli podať čo najlepšie výkony a niektorým sa to aj podarilo.

Medzi najväčších prekonávateľov bol Patrik, ktorý sa oproti minulému roku zlepšil a skvelých 17minút, aj napriek tomu, že tento rok bolo dlhšie plávanie o polovicu. Medzi nováčikmi na dlhej trati boli Robo a Maťo. Obaja si počínali skvele. Na tejto trati sme mali aj našich juniorov Olivera a Daniela, ktorí išli túto trať prvý krát a obaja sa hneď umiestnili v prvej desiatke. Formou štart cieľ išiel túto trať Palo Šimko, ktorý vďaka vynikajúcej cyklistickej časti naložil druhému pretekárovi pred bežeckou časťou úctihodných 9 minút.

Medzi ženami obhájila spred dvoch rokov víťazstvo Danka, ktorá napriek pracovnému vyťaženiu a ďalším aktivitám sa stále venuje tomuto športu, aj keď momentálne len okrajovo. Výborne vyplávala (6. najlepším časom absolútne) a napriek dlhému preteku sa ukázalo, že dve minúty, ktoré získala nie len plávaním ale aj rýchlim depom si udržala až do cieľa pred 2. ženou, tiež Dankou Molnárovou.

Na krátkej trati sme mali 4 premiantov - Lukáša, Sláva, Milana a Olivera. Títo chalani si tiež počíňali skvele a svojimi výkonmi a svojimi výkonmi zaujali nie len nás, ale aj divákov.

Ďakujeme za skvelú atmosféru a pomoc s prípravou a neskôr aj s balením depa, kde všetci, ktorí mohli pomáhali aj napriek nie ideálnemu počasiu. Sme radi, že sme taký team.