Profesionálny triatlonový tím Prestigio Realiz Team
7 pódiových umiestnení na zimnom akvatlone v Bratislave

Novinka 04.03.2019, zobrazené 273x

Uplynulý víkend sme sa postavili na štart už 2. zimného akvatlonu, aby sme otestovali priebeh našej prípravy a prebudili naše rýchle vlákna. Opäť štartovali najskôr naši najmenší. Tí, ktorí si to už vyskúšali na Myjave sa poučili z malých chýbičiek a vedeli čo ich čaká. Takmer všetci si zlepšili svoj čas na plávaní, aj napriek tomu, že týmto pretekom predchádzali jarné prázdniny a všetci do jedného boli mimo tréningového zaťaženia na ktoré sú zvyknutí.

V kategórii nádeje C sme mali našu Soničku, ktorá mala najrýchlejšie plávanie a aj beh. Nasledovali nádeje B, kde sme mali početnejšie zastúpenie: Oliver Ž., Oliver C., Lilly, Žofka a Alex. Oliver C. zvládol plaveckú časť najlepšie z našich a Oliver Ž. sa vďaka vynikajúcemu behu prepracoval na 4.miesto. Škoda len, že organiátori pozabudli na Alexa a na beh štartoval neskôr ako mal, čo sa odrazilo v jeho motivácii. Janko Slávik, ktorý štartoval v nádejách A, potvrdil svoju pretekársku húževnatosť a prišiel si pre veľmi pekné 3. miesto.

V mladších žiakoch sa predstavili: Matúš, Vanesska, Evička, Lucka, Miško, Peťo a Šimon. Tu už bolo badať prázdninový výpadok, ale napriek tomu všetci bojovali ako bolo treba :).  Medzi staršími žiakmi sme mali len Emu, ktorá si prišla suverénne pre prvé miesto

Pre dospelákov je to tiež rýchly tréning pred blížiacou sa triatlonovou sezónou. Prvý krát sme medzi seba privítali na akvatlonoch Jožka, Sláva a Barboru, ktorí nič súperom nedarovali a pretekali s veľkou vervou. Pri nižšej konkurencii sme mali celkom výrazné úspechy. Barbora vyhrala svoju kategóriu, Danka bola absolútne 2. žena, Alex zaznamenal svoje prvé pódium na akvatlone a bol tiež 2., a Patrik veľká gratulácia, lebo štartoval ako posledný zo všetkých, dokázal sa pozviechať a vybojoval 3. miesto v kategórii.

Ďakujeme organizátorovi za výborne zvládnuté preteky.

Photo credit: Prestigio Realiz team