Profesionálny triatlonový tím Prestigio Realiz Team
FTVŠ SUPER ŠPRINT TRIATLON 2018

Novinka 30.04.2018, zobrazené 696x

Za priam ukážkového počasia sa uskutočnil 2-dňový event s názvom SUPER ŠPRINT FTVŠ na ktorom sa zúčastnili pretekári zo Španielska, Poľska, Ruska, Slovenska a Česka, ktorý zároveň odštartoval aj Česko-slovenský triatlonový pohár. Na štart sa postavilo viac ako 200 pretekárov od nádeji C až po age group 60+. Preteky lákali veľmi zaujímavým systémom súťaže, ktorý ocenili nie len diváci ale aj samotný pretekári, pre ktorých to bol priam ideálny spôsob na trénovanie depa v plnom nasadení. Pretekalo sa na tratiach 175m plávanie - 5km cyklistika-1500m beh.

V sobotu dopoludnia sa odohrali kvalifikácie počas ktorých každých 25 minút štartovalo 12 pretekárov. Z kvalifikácii postúpilo najlepších 36 do popoludňajšieho eliminačného kola v ktorom disciplíny prebiehali v netradičnom poradí a to: beh - cyklistika - plávanie a dobeh do cieľa. Tu sa rozhodovalo o tom kto postúpi do nedeľňajšieho štvrť-finále A (prvých 24) a do štvrť-finále B (25.-36. miesto). Medzi týmito účastníkmi štvrť-finále A a B boli najlepší dorastenci, juniori, elitní pretekári a dokonca aj age-group pretekári 40+.

Nedeľné ráno odštartovalo štvrť finále B v ktorom pretekári postupovali do semifinále a finále B. Počas obeda prebiehali detské preteky, na ktorých sa predstavili všetky kategórie od nádeje C až po staršie žiactvo. Vo všetkých kategóriách mal náš team nemalé zastúpenie.

Podujatie vyvrcholilo v nedeľu popoludní, kedy bol naplánovaný štart najlepších mužov a žien. Zo štvrť-finále A postúpilo najlepších 16 pretekárov do semifinále A z ktorého už len 10 postúpili do napínavého finále. Pretekári tak museli absolvovať 3 po sebe idúce "mini" triatlony medzi ktorými mali 10 minútovú prestávku. Medzi mužmi celkovo zvíťazil Jan Volár, druhý skončil Ondrej Olšar a tretí Jan Čelustka.Český reprezentant Jan Volár  sa po pretekoch podelil o svoje dojmy „Když jsme šli před finálovým závodem na bazén, domluvili jsme se s Ondrou Olšarem, že zkusíme ostatním trochu uplavat a pak si náskok pohlídat. To se podařilo. Vzhledem k tomu, že Ondra v poslední době nemohl moc běhat, věděl jsem, že by se mi mohlo podařit zvítězit. Tahle taktika vyšla výborně“. Najlepším Slovákom bol Matúš Verbovský, ktorý skončil až na 7. mieste.

Medzi ženami obhájila po dramatickom závere minuloročné prvenstvo Romana Gajdošová, ktorá zviedla súboj s poľskou reprezentantkou Alicjou Ulatowskou. "Hoc bol len koniec apríla počasie nám naozaj prialo a cítili ame sa ako v lete. Tomu odpovedala aj nedeľňajšia atmosféra pretekov. Som rada, že na štart ženskej kategórie sa postavilo dvakrát toľko žien a dievčat ako minulý rok a mohli sme si tak kvalitnejšie zapretekať. Ja som si dala za cieľ, ušetriť, čo najviac paliva do posledného finálového kola a obhájiť minuloročné víťazstvo. Na plávaní som mala malú stratu a to spôsobilo, že na cyklistiku som vyrážala osamotená na druhom mieste, keďžeuž nebolo na čo šetriť sily išla som na plný plyn a na behu sa mi podarilo poľskú pretekárku Aliciju dostihnúť aj predbehnúť. Teším sa, že moja forma stúpa a tieto preteky mi odkryli na, čo sa ešte pred premiérou vo WTS ešte zamerať. Verím, že učasť na Super šprint FTVŠ sa bude každým rokov stupňovať a teším sa, že sa opäť poradilo zorganizovať krásne preteky" hovorí Romana. Tretia skončila Češka Alžbeta Hrušková.

Náš team zastupovalo 46 pretekárov medzi ktorými boli aj hobby pretekári, ktorí si aspoň vyskúšali triatlonové depá a dúfame, že tento rýchlostný tréning im pomôže do začiatku sezóny. Celkovo sme  získali 10 pódiových umiestnení o ktoré sa postarali Ema Beke, Riško, Ďuro, Palo, Oliver, Ajka, Aďka, Miško a Ičo. Veríme, že nie len pretekári ale aj diváci si užili výbornú atmosféru o ktorú sa starali aj naši moderátori Vlado Baron a Andrej Bartaloš.

Ďakujeme všetkým a už teraz sa tešíme na budúci rok, ktorý sa pokúsime urobiť ešte oveľa lepší.

Photo credit: @Stefan Drgon