Profesionálny triatlonový tím Prestigio Realiz Team
Snowland Super šprint 2019 preveril pretekárov

Novinka 23.06.2019, zobrazené 366x

V srdci lyžiarskeho strediska vo Valčianskej doline sa v sobotu uskutočnil Snowland Super šprint 2019. Na tieto preteky sme sa vybrali už v piatok, aby sme všetko pripravili spoločne s Danom Konečným k spokojnosti všetkých a hlavne športovcov a divákov. Preteky odštartovali rozjazdami, ktoré najlepší pretekári poňali takticky a šetrili sily. V našich farbách sme mali na štarte početné zastúpenie. V kategórii muži 40+ pretekali: Patrik, Mišo, Ičo, Slávo, Milan a Luboš. Po nich nasledoval rozjazd žien, kde pretekala Danka, Emka, Katka, Val, Daniela a Tatiana. Prvé štyri menované sa pohodlne prebojovali ďalej. Medzi mužmi do 39 rokov štartovali: Ďuro, Alex, Marek, Hezoun, Jožko, DanieL, Oliver, Martin, Rasťo a Contador.

Po rozjazdách už boli pripravené naše detičky, ale chladnejšie počasie zariadilo, že pretekali na duatlonových tratiach. Sonička vybojovala opäť prvé miesto v kategórii nádeje C. Konkurencia v nádejách B bola naozaj výborná. Oliver Ž. svojim druhým behom opäť ukázal svoj pretekársky duch a dobehol si pre tretie miesto. Prekvapením dňa bol aj náš Miško, ktorý tentoraz vystriedal svoje pohodlné tempo za parádny výkon. V nádejách A sme sa tešili na Janka, avšak kôli kolízii s iným dievčaťom boli jeho šance na úspech zmarené. Napriek tomu dokončil, lebo aj také veci sa stávajú a posúvajú nás ďalej. Na naše prekvapenie, samozrejme v tom dobrom zmysle, obsadili naši chlapci Adam a Matúš prvé dve priečky a s prehľadom si dobehli po pódiové umiestnenia. O zastúpenie medzi staršími žiakmi sa postaral len Jonáš, ktorý zvládol plávanie aj v studenej vode.

Poobedný program odštartovali tímové štafety. Už sme mysleli, že to bude trošku nuda, lebo Danka s Ďurom a Hezounem sa chystali na víťazstvo. Dokonca sa spustil aj dážď, ktorý nás celý deň obchádzal a tak sa preteky nezaobišli bez pádu. Našťastie sa nikomu nič vážne nestalo. Z diaľky sme videli Ďura, ktorý sa mu ako jediný vyhol a na výmenu štafety si mal priniesť takmer minútový náskok. Ale to by nebol náš Ďuro keby si nepoplietol trať a tak sme na druhú časť štafety vybiehali ako 5. v poradí. Danka sa teda dala na stíhaciu jazdu. Štafeta Prestigio 2 v zložení Ema, Marek a Alex si zatiaľ viedli výborne a pohybovali sa na prvom mieste. Tretí v poradí vyrazil Alex, ale hneď v patách už mal Hezouna, a za ním už bol 3. člen štafety 3NT. Pre prvé miesto si dobehla nakoniec štafeta Prestigio 1, druhé miesto štafeta 3NT a pre 3. miesto si dobehli naši mladí Ema, Marek a Alex.

Tieto preteky preverili všetkých. Chladnejšie a daždivé počasie odradilo mnohých pretekárov a tak muži nad 40 a ženy pretekali rovno na finále. Medzi mužmi zvíťazil Miroslav Ozorák z TK Nové Zámky a medzi ženami Rebeka Rizmanová. Naše dievčatá Danka a Katka skončili na 2. respektíve 3. mieste. Valiku to na trati veeeľmi bavilo a tak si struhla o jedno kolo navyše na cyklistike :).

Do semifinále mužov do 39 postúpili 20 najrýchlejší a medzi nimi aj Ďuro, Alex, Marek a Hezoun. V seminfinále sa už išlo viac do intenzity, keďže postup do finále získali len 14 najrýchlejší. Ďuro to stihol ako posledný a Hezoun dobehol ako dvanásty.  Finále odštartovalo 10 minút od dobehnutia prvého pretekára do cieľa a tak mali chlapci len tak tak čas na pripravenie vecí v depe.

Vo finále už nebol čas na nejaké "šetrenie". Plavecká časť nevyšla ani jednému nášmu finalistovi. Ďuro počas plávania nedal pokoja Hezounovi ako keby boli najväčší súperi a pritom sú to tímový kolegovia. Chalani vyplávali až s 25 sekundovou stratou na vedúcu päticu. Na cyklistike robili obaja čo mohli, ale v druhom depe ich strata narástla už na 30 sekúnd. Napriek druhému behu to stačilo Hezounovi na konečné 7. miesto a Ďuro z neznámych príčin išiel semifinále aj finále so zatiahnutou brzdou a nemohol ukázať svoj motor. "Toto nevymyslíš, toto je Ďuro :)". Takže mohol bojovať o 13. resp. 14. miesto. Dúfame, že sa z toho poučí.

Napriek všetkému sme si tieto preteky veľmi užili a sme radi, že ich máme sebou :). Tiež veríme, že sme ukázali slovenskej triatlonovej komunite, že vieme robiť preteky na solídnej úrovni.

Ďakujeme nášmu generálnemu partnerovi EMM, našim hlavným partnerom: MM Team, Ratio services, Eurodiskont a partnerom Petra and friends, Sum.sk, Mobilita a taktiež stredisku Snowland Valčianska dolina.

Taktiež ďakujeme všetkým našim pretekárom, ktorí nám pomohli pri organizácii a zároveň podali skvelé výkony na trati. Ďalej ďakujeme ostatným rodičom a príbuzným, bez ktorých by toto všetko nebolo možné.

photo credit: Martin Domok/ Šport24.sk