Super šprint FTVŠ Bratislava pozná svojich víťazov

Novinka 26.04.2017, zobrazené 901x

Jedinečný formát pretekov Super šprint FTVŠ Bratislava spoznal v nedeľu svojich prvých víťazov

Bratislava zažila po prvýkrát v histórii triatlonové podujatie na unikátnych tratiach: 175m plávanie (plaváreň na FTVŠ) – 5 km cyklistika(nábrežie a lávka Mosta Lafranconi) a 1,5 km beh (nábrežie). Športovej agentúre BECOOL spolu s Prestigio Realiz Teamom sa podarilo po prvýkrát na Slovensku pripraviť jedinečný model pretekov pod názvom Super šprint FTVŠ Bratislava v areáli vysokej školy FTVŠ na nábreží Dunaja.

Išlo o divácky vskutku atraktívne podujatie, nakoľko počas celého dňa sa uskutočnilo až 13 kvalifikačných rozjázd a 3 finálové jazdy.Dopoludnia prebehli rozjazdy vekových kategórií a elite pretekárov, popoludní sme už boli svedkami finálových pretekov. Podujatie bolo zaujímavé aj pre hobby triatlonistov, ktorí mali vlastné kategórie, čiže si mohli spolu zapretekať a navyše vidieť ako to robia elitný pretekári a niečo sa od nich naučiť. Rozjazdy a semifinále elite zase zaujali opakovanými súbojmi najlepších slovenských (Matúš Verbovský a Tadeáš Fazekaš) a českých triatlonistov (Ján Čelústka, František Kubínek, Ondra Olšar). V akcii sme mohli vidieť aj mladších a starších žiakov, a detské nádeje, ktoré napriek chladnejšiemu počasiu nebojácne súťažili a zožali velké ovácie od svojich rodičov na nábreží Dunaja a na plavárni.

Po deťoch nasledovalo semifinále mužov (štart “gundersenom“), ktoré bolo výborným predkrmom pred finále vekových kategórii, žien a mužov elite. Fínálové zápolenie vekových kategórii bolo pekným súbojom medzi Michalom Bučekom a Marekom Perikrupom, ktorý bol veľmi vyrovnaný a rozhodovalo sa až ne behu, kde túto časť lepšie zvládol Michal Buček (Tatran) pred Parikrupom (Triaxx) a na treťom mieste dobehol Rastislav Gajdoš (Prestigiorealizteam) z usporiadateľského teamu.

13-sta triatlonistka z Majstrovstiev sveta v kategórií do 23 rokov Romana Gajošová sa suverénnym spôsobom stala víťazkou Super šprint FTVŠ Bratislava pred Lýdiou Drahovskou (ŠBR Piešťany) a Danou Ignačákovou (Prestigiorealizteam).

„Som veľmi rada, že som tieto preteky zaradila do svojho programu. Systém rozjázd, semifinále a finále je zaujímavý nie len pre nás pretekárov, ale aj divákov. Ďakujem organizátorom za pozvanie a už teraz sa teším na ďalšie ročníky týchto veľmi atraktívnych pretekov. Do budúcna sa budem snažiť osloviť viac dievčat, aby si zavčasu rezervovali termín, aby sme si tu zapretekali, tak ako muži elite, ktorí vytvorili na slovenské pomery veľmi nevšednú a dramatickú atmosféru. Mala som pocit, že pretekám niekde inde ako na Slovensku“, zhodnotila Romana Gajdošová.

Finále mužov a žien sa po prvýkrát vysielalo na športovom kanáli 213 a diváci mohli vidieť skvelý výkon všetkých pretekárov, z ktorých ho najlepšie zvládol a prvý ročník Super šprint FTVŠ Bratislava vyhral český reprezentant a olympionik Jan Čelůstka.

„Pekný závod na netradičných tratiach v 3x (0,175-5-1,5km) v Bratislave. Klobúk dolu pred organizátormi! Na to, že to bol prvý ročník, všetko klapalo parádne. Za celý deň nabrať maximálne 10 minút oneskorenie pri tomto počtu štartov je dobrý základ do budúcna. Skvelé zapracovanie a za 3 týždne ma v Japonsku čaká reparát za AbuDhabí.” Povedal víťaz Jan Čelůstka. Na druhom mieste skončil jeho český reprezentačný kolega Ondra Olšar, ktorý do cieľa dobehol o 4 sekundy skôr pred ďalším českým reprezentantom Františkom Kubínkom. Najlepší zo slovenských reprezentantov bol Matúš Verbovský, ktorý dobehol do cieľa na piatej pozícii.

Organizátori Jozef Pukalovič a Maroš Horínek unisimo konštatovali: „Podujatie sa určite vydarilo, na Slovensku bol takýto formát premiérou, čo bolo pre mnohých triatlonistov aj divákov určite zaujímavé. Dúfame, že tieto preteky budú budúci rok zaradené do slovenského pohára. Aj my sami sme videli ako celá akcia prebiehala a máme množstvo nápadov ako podujatie na ďalší rok vylepšiť a oživiť. Tiež veríme, že na štart sa postaví ešte viacej triatlonistov, a trať si prídu vyskúšať aj hobby športovci, pretože aj pre nich je táto akcia ako stvorená.“

FTVŠ super šprint Bratislava je súčasťou novej triatlonovej série TRIATLON TOUR 2017, ktorá pokračuje 18. júna na Záhorí podujatím Karpatský triatlon, ktorý sa tentokrát uskutoční na dlhších tratiach a na ktorý sa môžete registrovať na www.karpatskytriatlon.sk. Generálnym partnerom Triatlon Tour 2017 je spoločnosť TIPOS.