Profesionálny triatlonový tím Prestigio Realiz Team
Sústredenie Liptovský Ján

Sústredenie Liptovský Ján

Novinka 18.03.2019, zobrazené 313x

Už dlhšie sme sa celý tím nevybrali na sústredenie na Slovensku. Tento rok sme sa rozhodli pre zmenu, a do nášho kalendáru sme pridali predĺžený víkend v športovom wellnes hoteli Alexandra pri Liptovskom Jáne. A musíme povedať, že to dopadlo vysoko nad naše očakávania :). 

Stihli sme toho naozaj dosť a na nudu sme nemali ani pomyslenie. Vo štvrtok na obed sme vyrazili s našimi dvoma tímovými autami a 4 osobnými z Bratislavy. V hoteli sa k nám pridala ešte mini skupinka z Martina pod vedením Dana Konečného. Sústredenie bolo zamerané prevažne na plávanie. Každý deň sme absolvovali 2 fázy vo vode a mohli sa v kľude venovať detailom na ktoré počas roka nieje toľko času.

Medzi tým sme zaradili beh, telocvičňu alebo turistiku. Napriek tomu, že v Bratislave je už skoro jar, v Liptovskom Jáne sme sa presunuli ešte do zimnej krajiny. V sobotu sme sa vybrali na 3hodinovú turistiku na miestny kopec zvaný Poludnica odkiaľ sa nám naskytol krásny výhľad na okolie. Mišo s Martinom dokonca stihli ešte vytiahnuť skialpy. Ako správni občania Slovenskej republiky, sme boli pripravení a v sobotu sme si boli odvoliť. 

 

Keďže sme trénovali naozaj poctivo a chýry o cukrárni Arch Caffe sú až v Bratislave, nemohli sme nevynechať zastávku aj tu. Také prepracované koláčiky sme veru ešte nevideli a na druhej strane personál v Arch Caffe ešte nevidel toľko ľudí v ich cukrárni :). 

Posledný deň nám vyšlo konečne slniečko čo sme využili na bežecký tréning a deti na návšetvu jaskyne s prehliadkou. 

Nemôžme zabudnúť ani na večerné kúpanie v termálnom prameni Kaďa, ktoré Marek priviedol takmer k dokonalosti sviečkami a hudbou. Takmer preto, že voda mala cca 22 stupňov, a taký Alex by privítal aj o desať viac :).

Zatiaľ čo starší boli v Kadi, naše detičky si zahrali turnaj v bowlingu a vyskúšali miestny wellness

 

Za krásnymi miestami a skvelými zážitkami netreba chodiť naozaj ďaleko, a do Liptovského Jána sa ešte určite vrátime. 

 

Ďuro: "Toto sústredenie sa mi veľmi páčilo, lebo to bola výborná kombinácia tréningov a zážitkov. Okrem plaveckých a bežeckých tréningov sme mali aj skvelý výlet, výstup na Poldudnicu. Nemôžeme tiež zabudnúť na nezabudnuteľné večerné kúpanie v Kadi so sviečkami, alebo na zákusky v Archcafe. Z tohto sústredenia som odišiel nielen so zlepšenou plaveckou kondíciou, ale aj s kopou nových zážitkov".

Katka: "Toto sústredko bolo uplne super a ubehlo mi velmi rychlo. Zároveň to bolo aj moje prvé triatlonové sústredenie a dufam, ze ich bude este vela. Aj ked niektoré časti tréningov boli náročné, vsetko sme zvládli, este aj s úsmevom na tvári. Kolektív bol ako vzdy skvelý, program výborný a prostredie tiez. Pacilo sa mi, ze to to nebolo stale len o plávaní, ale aj sme si trochu zabehli, isli na túru, do wellnessu alebo sa okúpať do termálneho prameňa. Rada by som si to zopakovala, a uz teraz sa tesim na ďalšie zážitky z blížiaceho sa sustredka na Mallorce".

Alex: "Do Liptovského Jána som sa od začiatku tešil aj keď som mal trošku strach že v bazéne bude studená voda.
Nemali sme ľahké tréningy a nebolo ich ani málo ale zvládol som to. Veľmi sa mi toto sústredenie páčilo a už sa veľmi teším na ďalšie".

Mišo Š.: "Takže všetko sa mi páčilo, ale to skoré vstávanie som nedával. Tréningi boli dobré, veľa som sa naučil, ubytovanie bolo veľmi dobré, jedlo vynikajúce, aktivity boli zaujímavé, turistika ma bavila a bowling bol zábavný. Pôjdem aj nabudúce!".

Matúš Ď.: "Veľmi príjemná atmosféra, ľudia super, jedlo a hotel tiež super. Čo mi vadilo bolo ranné “skoré” vstávanie a taktiež ranné tréningy. Potom trošku veľa plávania ale tak o tom to bolo.(Neviem ale 2 - 3 h za deň vo vode je podľa mna dosť). Ale ináč veľmi príjemná skúsenosť vyskúšať si aj dlhšie tréningy ako normálne na tréningu. Taktiež sa viac zoznámiť s ľudmi. Ďakujem že som tam mohol byt s vami".

Martin P.: "Skvelé sústredenie. Toľko som ešte za deň alebo týždeň neodplával. Mal som z toho obavy, pretože normálne zvládam plávať do 1,5 hodiny. A tu som pri plávaní s tímom únavu necítil. A bola to skvelá kombinácia so skialpovými výletmi. A ešte aj záverečný beh pripadal ľahko. Dúfam, že to bude dobrá príprava do prichádzajucej sezóny. Najbližšie ma Maroš nemusí tak šetriť :). Odnášam si krvavé otlaky od plutiev (ale to k tomu asi patrí) ale hlavne skvelý pocit z tímového športovania vo výbornom prostredí. Ďakujem".

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy pre začiatočníkov a pokročilých

Plavecké tréningy pre začiatočníkov a pokročilých

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Naši hrdí partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306