Profesionálny triatlonový tím Prestigio Realiz Team
Triatlon Pressburg 2019

Novinka 12.06.2019, zobrazené 193x

Cez víkend sa uskutočnili v Bratislave ďalšie pekné preteky, ktoré boli dobre zorganizované a užívali sme si dva dni triatlonu s našimi deťmi a dospelými.

Vytvorili sme si opäť Prestigio zázemie a tým pádom sme sa cítili ako doma. Naši najmladší odštartovali až o 12:00, takže sme mali dosť dlhý čas na predštartovú prípravu. Medzi nádejami a žiakmi sa najviac darilo Soničke, Adamovi a Oliverovi, ktorí skončili na pódiových umiestneniach.

Hlavné preteky začali o 16tej. Na šprinte sme mali našich 15 želiezok v ohni. Plávalo sa v neoprénoch, takže plavecké časy boli veľmi rýchle. Naši dvaja ašpiranti na celkové umiestnenie, Ďuro a Hezoun, mali len minútovú stratu na hlavný balík, takže sa dalo očakávať, že na konci cyklistiky bude všetko pokope. Avšak Marek Smetana, Tadeáš Fazekaš a maďar Király veľmi dobre spolupracovali a pred ďalším balíkom si priniesli 30 sekundový náskok. Ale aj tak sme mali očakávania podobné ako v Sencu. Triatlonová matematika je občas nevyspytateľná a napriek tomu, že Hezoun bežal ako o život, nestačilo to na lepšie ako 4. miesto. Rozhodovali len sekundy. Štyria najlepší bežci skončili v cieli v 13 sekundách. Király bežal svoje tempo a Tadeáš s ďalším maďarským pretekárom Vargom bežali tiež fantasticky. Ďuro dobehol 7. a ako štvrtý Slovák celkovo. Keď si zoberieme, že má len 15 rokov, tak sa veľmi tešíme čo nám ešte predvedie. Škoda, že nie je viac zodpovedný :).

Medzi ďalšími našimi pretekármi sme veľké nádeje sme vkladali do Patrika, ale škoda, že ho bolelo bruško. Takže Patrik 1. krát nedokončil preteky triatlonu. Maťo Halvoň zaznamenal premiérové pódium v prebiehajúcej sezóne. Podobne ako Marek Motaj, ktorý bol po bojovnom výkone 2. medzi dorastencami a to hneď za Ďurom. Ďalej Mišo Blaško si svojim 2. miesto upevnil svoju vedúcu pozíciu v slovenskom pohári age group. Vyzdvihli by sme výkony ešte Tibora, Tomáša, Sláva a Miňa, ktorí bojovali na trati viac ako čestne.

Medzi ženami sa darilo najviac navrátilkyni Veronike, ktorá celkovo obsadila 3. miesto. Daniela na svojom 2. triatlone zaznamena premiérové pódium a veľmi jej gratulujeme. Škoda, že Tatiana, kôli jej indispozícii neštartovala a mohli sme mať ženské pódia hneď tri :).

V nedeľu sme pokračovali od skorého rána. Ráno 7:20 odštartovali pretekári dlhotratiari halfironmanu a medzi nimi Hezoun, Oliver, Kris a Luboš. Títo štyria sa podujali na pomerne dlhý pretek v neľahkých podmienkach. Na slnku bolo 35 stupňov a bezvetrie. Hezoun vyplával tretí za Šimonom Žáčikom a Karolom Džalajom. Po mizernom plávaní sme verili, že sa dostane do popredia, ale opak bol pravdou. Pomaličky sa prepadával a po cyklistickej časti zosadal na 9. mieste s 9,5minúrovou stratou na vedúceho Karola Džalaja. Síce cyklistický čas 2h16min na 90km trati dosahujú už elitné ženy (Charles, Vodičková, ...), ale musíme povedať, že Hezoun pretekal na polke po 3 rokoch a dúfame, že sa to bude zlepšovať. Na 11. km bežeckej časti sa začali ozývať pluzgiere a musel pozastaviť na svoju stíhaciu jazdu a už to stačilo na 3. miesto za prvým Petrom Vbrouškom a druhým Karolom Džalajom na ktorého stiahol počas behu 7minút. Celkový čas 4h15min nie je až tak dobrý, ale je tam perspektíva výkonnostného rastu, ktorý už môže predviesť na Tri Prague 3.8.

Ďalší naši zástupcovia mali veľmi slabé až pomalé plávanie, priemernú cyklistiku a okrem vynikajúceho behu Krisa a nadpriemerného behu Oliho a podpriemerného behu Luboša nemáme veľký úsmev na tvári. Výsledné časy Oli 5h00 stačil na 4. miesto v age group a Krisov čas 5h10 na druhé miesto v age group a Lubošov čas 5h20 bol naozaj sklamanie, lebo tréningové ukazovatele hovoria niečo iné.

Desať minút po štarte sa odštartoval pretek swim-bike, kde sme mali 3 členné zastúpenie: Ičo, Štefan a headcoach. Títo traja sa tiež veľmi nevyznamenali. Štefan si odštartoval s triatlonistami v nesprávnom štarte...mládežnícka chyba začiatočníka. Ičo dostal smolný defekt a náš headcoach úplný polepetko si zabudne neoprén. Toto dokáže snáď len triatlonový škôlkar. Takže jeho ambície zhasli už na štarte. Pri takej konkurencii ako je majster Európy Richard Varga, Marek Smetana, Tomáš Tolkunov a najlepší veterán všetkých čias Miro Ozorák, náš coach nemal žiadnu šancu a už po plaveckej časti vyplával na 5. mieste a s depa až 6. Napriek tomu obsadil celkovo 6. a vo svojej age group 2. miesto. Ale varovný prst tam je, treba byť poriadnejší a prítomnejší :))).

Víkendový sumár: 3 prvé, 8 druhých a 4 tretie miesta. Ďakujeme všetkým našim pretekárom za ich úsilie a predvedené výkony.

Photo credit: Prestigio Realiz team