1. pretek v sezóne - Akvatlon Myjava 2019

1. pretek v sezóne - Akvatlon Myjava 2019

Novinka 04.02.2019, zobrazené 954x

Prvý pretek v sezóne pre Prestigio Realiz team napriek 2-týždňovým prázdninám (vianočné sviatky) prebiehal nad očakávanie.

Prvú februárovú nedeľu sme zavítali s dvomi tímovými autami a pár osobnými na Myjavu na zimnú sériu akvatlonov pod hlavičkou Slovenského pohára.

Zišlo sa nás 24. Väčšinu z nás tvorili deti do 15 rokov, ale aj tak s dospelákmi tvorili výbornú partiu a pekne sa povzbudzovali a pomáhali si navzájom. Získali sme       5 pódiových umiestnení o ktoré sa postarali: Katka, Alex, Janko, Danka a Milan. Tieto preteky pod taktovkou Triax Bratislava a ich šéfa Miša Vargu prebiehali podľa časového harmonogramu. Tým pádom pretekári nemali vôbec žiadny stres a mohli sa pripravovať na svoj nadchádzajúci štart v kľude a rozmýšlať nad tým ako zvládnu svoj pretek.

Sme veľmi radi, že naši triatlonisti nechali na trati všetko a väčšina z nich si urobili aj osobné maximá, hlavne na plaveckej časti. Ako súčasť prípravy na prvý triatlon v sezóne vrelo odporúčame :).

Naše reporty:

Katka K.: "Aquatlon na Myjave hodnotím ako velmi vydarený. Atmosféra bola super a bola to príjemne strávená nedeľa. Nemala som príliš vysoké očakávania, takže 2. miesto ma príjemne prekvapilo. Plávalo sa mi celkom fajn. Na behu som už bola miestami na pokraji síl, ale nevzdala som sa a udržala som si 2. priečku. Celkovo si myslím, že to bol dobrý štart sezóny a už teraz sa teším na ďaľšie preteky".

Alex T.: "Myjavsky akvatlon pre mňa znamenal opäť niečo nové, pretože to boli moje prvé preteky na ktorých som plával 1000m. Snažil som sa čo najviac rozložiť si sily, čo sa mi aj podarilo. Pri behu sa mi až tak nedarilo pretože už po dvoch kilometroch na mňa doľahla kríza. Preteky som si veľmi užil a už sa teším na ďalšie".

Marek M.: "Tento pretek bol pre mňa velká zmena. Prvý krát som pretekal spolu s dospelými. Bál som sa tých dlhých vzdialeností. Plávanie mi moc nešlo, mal som problém s okuliarmi, ale nedopadlo to úplne najhoršie. Beh mi vyšiel, mal som dosť dobrý čas. Pretek bol dobre zorganizovaný, bola úplna pohoda. Najviac mi však chýbal bike, takže dúfam, že na triatlone to bude lepšie".

Janko S.: "Na pretek som sa tešil a bol som zvedavý či sa mi podarí zlepšiť časy z minulého roka. Do bežeckej časti som vybiehal zo 4.miesta s 10 sekundovou stratou na prvého. V behu som celkom dobrý a tak sa mi podarilo predbehnúť dvoch chlapcov a skončil som na super 2.mieste. Časy nakoniec boli lepšie, ale plávanie musím ešte zlepšiť. S pretekom som bol spokojný".

Milan S.: "Ako väčšina z nás som sa na pretek veľmi tešil. Z plávania som však mal obavy kvôli problémom s ramenami. Maroš mi dal pred štartom pokyny ako plávať a tak som sa to snažil splniť. Nakoniec z toho bol môj osobný rekord v plávaní na 400m. Na beh som vybiehal z 3.miesta, ale keďže predomnou mal pretekár skoro 2 minúty náskok a ja som mal taký istý náskok pred 4.miestom a bežal sa krátky beh 2km, tak som sa snažil len udržať pozíciu. Priemerné tempo som mal 4:36 s čím teda nie som moc spokojný, ale celkové 3.miesto potešilo. Bola to pekne strávená nedeľa v kruhu kamarátov z Prestigio Realiz Teamu".

Matúš Ď.: "Celkovo sa mi (atmosféra,atď.) veľmi páčila a som rád že som získal novú skúsenosť. Na plávaní som sa odpálil prvú 50 takze ďalej som už nevládal. Ale som rád že nabudúce už budem vedieť. Na behu som začal veľmi pomaly a preto  som nevedel zrýchliť. Na behu mám najradšej držať jedno tempo celý čas ale chcel som vyskúšať aj takouto metódou".

 

Takze za mňa super skúsenosť a dúfam že nabudúce sa mi to vydarí aspoň o trosku lepšie a aj sa lepšie umiestnim ;) Ďakujem že som mohol byť súčasťou.

Viac foto nájdete v galérii.

Výsledky:

http://vysledky.vysledkovyservis.sk/Results.aspx?CId=16625&RId=262&EId=4

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306