3. ročník FTVŠ - na výbornú (1.časť )

3. ročník FTVŠ - na výbornú (1.časť )

Novinka 01.05.2019, zobrazené 769x
Aspoň tak ako sme sa dopočuli :). S veľkými očakávaniami a malo dušičkou sme organizovali náš obľúbený koncept Superšprint FTVŠ.
Obľúbený preto, lebo je to všetko v rýchlosti a o dramatické situácie nie je núdza.
A s malou dušičkou preto, lebo tentokrát sa o organizáciu staral čisto náš tím.
Vďaka za to, že je medzi nami toľko skvelých ľudí. Vďaka za to, že máme skvelých partnerov a  v neposlednom rade vďaka za to, že Daniela to celé namodelovala
Už som zabudol ako sa robí triatlon od A po Z, ale už to opäť viem :). A vieme to takmer všetci, ktorí sme to tento víkend zažili. 
Na pretekoch sa zúčastnilo viac ako 400 štartujúcich a 300, ktorí išli len jeden krát. Za náš klub pretekalo 29 detí v žiackych kategóriach a 39 dospelých
Veľmi dobrú atmosféru urobilo hlavne nežné pohlavie, ktoré sa staralo o príjemnú náladu pri príprave štartovacích balíčkou a pri vyhlasovaní výsledkov.
 
V sobotu štartovali naše deti a žiacka štafeta, ktoré získali 5 pódiových umiestnení
Zaknihovali sme dve víťazstvá o ktoré sa postarali Oliver Žilecký a Sonička Sláviková, ktorí systémom štart-cieľ s prehľadom zvíťazili. 
O tri druhé stupienky sa postarali Ema, Adam a naša štafeta v zložení Katka, Ema a Adam. 
Najviac nabité pole bolo práve v kategórii nádeje B, kde sa v jednom štarte zišlo až 18 chlapcov
Sme veľmi radi, že medzi maličkými pretekármi si naše preteky získavajú viac a viac priaznivcov.
Mohli sme vidieť bezsprostrednú spontánnosť malých aktérov v preteku a v mnohých prípadoch by si aj dospelí mohli zobrať  príklad ako sa bojuje na trati :).
 
M.H.
 
Pocity našich malých aktérov:

Matúš: "Tento pretek sa mi veľmi páčil. Tá atmosféra, tímový duch, a keďže nás tam bolo tak veľa tak ani zábava nechýbala. Na moje prvé triatlonové preteky som sa na štarte cítil veľmi príjemne. Super sa mi plávalo aj bicyklovalo, beh tiež nebol nočnou morou. Som veľmi rád že som si niečo takéto mohol vyskúšať a už teraz sa teším na ďalšie triatlonové preteky".

Mišo: “Toto boli moje 2. preteky. Trochu som sa bál ale prekonal som svoje očakávania z bazénu sim vyšiel 2. na banku som skončil 6. a na behu som si to udržal na plávaní som si zle spočítal dĺžky a odrazil som sa do 6. a na banku som to dosť dokazil ale beh som si udržal a som s tým spokojný”.

Katka: "Tieto preteky sa mi páčili, aj keď bol program náročnejší ako býva zvyčajne. Najnáročnejšou časťou pretokov bola nedeľa, keď medzi dobehnutím do cieľa štvrťfinále a štartu semifinále bola pauza iba 10 minút a fúkal silný vietor. Najviac ma potešilo druhé miesto, ktoré sme získali v štafete. Bol to dobrý štart do sezóny a už sa teším na ďalšie preteky, kde budem môcť využiť novo nazbierané skúsenosti".
 
 
 
 
Photo credit: JJ
 
 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306