8 pódiových umiestnení na mikulášskom akvatlone v Petržalke

8 pódiových umiestnení na mikulášskom akvatlone v Petržalke

Novinka 03.12.2017, zobrazené 1678x

Včera sa v Petržalke konal prvý ročník Mikulášskeho akvatlonu pre všetkých. Mišo Varga opäť niečo vymyslel, a musíme povedať, že celkom dobre. Celkom preto, že časomerači na bazéne to mali skôr ako takú zábavku a veľa krát sa stalo, že časy boli iné ako realita. Simon si musí nabudúce vybrať lepších rozhodcov. Vidno, že sa majú od Miša ešte veľa čo učiť. Zato bežecká časť bola na vysokej úrovni. Pretekári vedeli všetko čo a ako sa bude diať.
Trať bola napriek zlým podmienkam (-4 stupne) dobre upravená a bola bezpečná. Keď sa zlepší plavecká časť u rozhodcov, tak môžem povedať, že super pretek a budúci rok sa PrestigioRealiz team opäť zúčastní. Tentoraz nás bolo 24 kusov.
Na pódiové umiestnenie dosiahli: Daniel, Nina, Sisa, Lilly, Michal, Lucia a Marek.
Sme veľmi radi, že tento pretek bol tak blízko a že sme si mohli zatrénovať na bratislavských pretekoch čo len kúsok od nášej tréningovej základne.

Lenka

Moje prvé preteky v akvatlone, páčilo sa mi ako boli zorganizované. Plávalo sa mi celkom dobre, ale vadí mi, že viem íst štyristovku rýchlejšie a v preteku som išla horšie ako na tréningoch. Dúfam ze na dalších pretekoch skončím s lepším časom.

Marek Motaj

Tieto preteky boli dobré. Plávanie bolo podľa mňa dobré, ale podľa času nie. Beh bol úplne super, lebo som na dobre rozcvičil a rád behám v zime.

Nina

Na pretekoch sa mi pacilo to ze som bola na mieste pre mna este neznamom na novej plavarni, mala som velmi dobry pocit z plavania pretoze tento bazen je jedna z najkrajsich 25 v ktorych som plavala, behalo sa mi dobre ale bola neprijemna zima, rada pojdem aj na buduci rok.

Oliver

Prvy pretek po konci tohtorocnej sezony, kvoli zraneniu som isiel iba plavat. Nevyslo to podla predstav, aké som mal pred pretekom. Citil som zaber, ale nejak som nevladal a nedokazal som zrychlit. Dufam, ze o 2tyzdne to bude lepsie!

Daniel

Pravdupovediac, od prvého preteku sezóny 2018 som si veľa nenamýšlal, a o to viac ma potešil môj výkon. Nemám natrénované toľko, koľko by som mal mať. Tak dobre, ako sa mi tu plávalo, sa mi už dlho na pretekoch neplávalo. Snažil som sa ísť na dlhý záber, nikam sa neponáhlať, aby som sa nezakyslil. Vôbec som necítil bolesť a akoby to išlo samo. Súperi sa mi nevzďalovali a ja som len mohol pridávať. Po doplávaní ma poprosili o interview do TV, čo bolo veľmi milým prekvapením. Do bežeckej časti som vybiehal z 2. pozície celkovo so 6s strátou. Plán bol dobehnúť prvého a udržať sa, ale po 2. kole sa mi len začal viac a viac vzďalovať a ja som vedel, že ho už nedostihnem. Počas celých 11tich kôl som sa snažil držať si rovnaké tempo a hlavne udržať pozíciu. Podarilo sa, a ja som obsadil krásne (asi prvýkrát) 2. miesto v celkovom poradí a juniorské víťazstvo. Lepší štart do novej sezóny som si ani želať nemohol.

Martin

Bolo príjemné mať preteky na úvod novej sezóny, za ktorými netreba ďaleko cestovať. Mám radosť, že sa mi podarilo trochu vylepšiť osobák na plávaní na 18:21 na km. Relatívne krátky beh s ostrými zákrutami mi veľmi nesadol (priemerné tempo 4:24/km) a nakoniec som ostal v kategórii tesne pod pódiom. I keď mi skôr sedia dlhšie bežecké trate, bude sa treba sústrediť aj na tréning bežeckej rýchlosti. Opäť potešila dobrá tímová atmosféra a podpora.

Patrik

Prvé preteky tejto sezóny považujem za vydarené. Bol som veľmi zvedavý hlavne na svoj plavecký výkon. Posledné dva mesiace som natrénoval slušný počet hodín, ale nevedel som odhadnúť aký čas dokážem zaplávať. Mnou zadaný čas do prihlášky bol 16:50, Marošov pokyn pod 16:30 a výsledok 16:17. Až sa mi tomu nechcelo uveriť. Takže s plávaním veľká spokojnosť. Beh bol celkom náročný – myslím, že teplota klesla pod nulu a na trati bolo zopár ostrejších zákrut, ktoré ma oberali o silu. Mal som mierny problém s počítaním okruhov

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306