8 pódiových umiestnení sme si doniesli z Myjavy

8 pódiových umiestnení sme si doniesli z Myjavy

Novinka 28.01.2020, zobrazené 818x

Len v sobotu o 18tej večer sme skončili sústredenie a už o 12hodín neskôr sme sedeli pred našim obľúbeným hotelom Alexandra v tímových dodávkach, aby sme sa presunuli na Myjavu, kde sa konalo 1. kolo Slovenského pohára v akvatlone. Väčšina protagonistov z nášho tímu si myslela, že zažije plavecké fiasko, ale opak bol pravdou. Všetci boli spokojní a bojovali ako treba, ba niektorí si vylepšili aj svoje osobné maximá. Na pretekoch panovala pravá tímová atmosféra na ktorú sa počas letných triatlonov najviac tešíme. Spoločné rozplávanie, spoločné rozbehanie/vyklusanie, skrátka tímový duch ako má byť.

Deti a mládež sa museli troška popasovať s poľadovicou, ale organizátor všetko zvládol na jednotku. Sme radi, že pretekári nášho A-teamu mali predštartovú želatínu od ENERVIT-u, a na štart vybehli s ľahkým žalúdkom. 

O naše pódiové umiestnenia sa pričilini: Ema, Katka, Štefan, Laura, Danka, Ďuro, Barbor a Samo. Gratulujeme!

 

Laura Ibošová: „Akvatlon na Myjave bol mojim pretekom po dlhšom čase, preto bolo pre mňa dobré vyskúšať si opäť pretekové tempo. V plávaní som bola rada že som plávala v rýchlej rozplavbe kde som sa zo začiatku držala tempa ostatných ale nepodarilo sa mi to udržať. Do ďalšieho preteku musím určite popracovať na plávaní po psychickej stránke aby som mohla držať tempo s ostatnými až dokonca. V behu som sa výkonom prekvapila, bežalo sa mi ľahko celý čas a podarilo sa mi udržať stanovené tempo počas celého behu. S celkovým výsledkom však nie som úplne spokojná ale aspoň viem na čom popracovať do budúcich pretekov“.

Alex Trutz: „Pred pretekmi som prekvapivo nemal vôbec strach. Mal som len jeden cieľ a to zaplávať kilometer pod 15 min, čo sa mi nakoniec aj podarilo s časom 14:46. Z plávania som bol nadšený snáď ako nikdy. Na behu to však bolo trošku horšie, pretože som mal ťažké nohy a zle sa mi dýchalo. Ale celkovo môžem povedať, že som veľmi spokojný“.

Ďuro Fronc: "Na tento akvatlon som sa tešil, lebo to bol môj prvý v kategórii dorastenci. Keďže som nikdy pred tým neplával 1km vkuse na pretekoch, nevedel som aké tempo zvládnem na plávaní. Nakoniec som si zvolil pomalšie tempo, a posledných 500m som vystupňoval. Na behu bolo mojím cieľom predbehnúť prvého dorastenca. Podarilo sa mi to až v posledných 500m, takže bol beh pre mňa napínavý od začiatku do konca. Som rád, že som na týchto pretekoch o kúsok viac spoznal moje plavecké limity."

Hezoun: „Rovnou ze soustředění jsme pokračovali na Slovenský pohár v aquatlonu do Myjavy, kde nám pořadatelé připravili 1km plavání v 25m bazéně a dvě hodiny na to následoval běh v podobě 5km v přilehlém okolí bazénu. Sám jsem byl zvědavý jaké to bude plavat závod na 1km v bazénu, protože to byla pro mě premiéra. Předepsané tempo jsem zvládnul naštěstí udržte po celou dobu závodu a s časem 14:05 jsem v tuto dobu spokojený. Dobří plavci měli ovšem velký náskok a seběhnout je na tak krátké trati bylo velmi náročné. Nakonec jsem se musel sklonit před třemi borci a skončil na 4.místě. Se závodem jsem i tak vcelku spokojený, poněvadž se v tuto chvíli připravuji na úplně jiný závod. A teď zpátky do práce a za necelý měsíc Ironman 70,3 Oman“.

Mišo: „Na pretekoch som plával prvý krát 400 metrov takže to pre mňa bolo celkom stresujúce ale vo vode to už bolo fajn mohol som to zaplávať aj lepšie ale som celkom spokojný. A na behu som bol veľmi rad, ze som odbehol 2 km lebo minulý rok som mal problém s 1 km. Síce som to zabehol pomaly ale na prvý krát som spokojný“.

Petra: "Aquatlon na Myjave boli moje prvé preteky, ktorých som sa zúčastnila s novým klubom. Keďže to bola pre mňa úplne nová skúsenosť, nevedela som sa od rána zbaviť nervozity. Najviac som sa obávala 1000 - metrového plávania, keďže sa plávaniu profesionálne venujem ešte len okolo troch mesiacov. Na moje prekvapenie to bol veľmi pekne strávený deň. Trocha som sa zapotila, zadýchala, ale to k tomu predsa patrí. Už sa teším, ako si na jar vyskúšam celý triatlon".

Milan Slávik: „Po dlhej pauze bez plávania som nemal v pláne ísť pretekať, ale ráno som si povedal že to aspoň skúsim. Napokon som bol s plávanim celkom spokojný a beh som išiel podľa plánu tempom 4:30. Zhodnotiť to môžem len pozitívne“.

Janko Slávik: „Prvý pretek vo vyššej kategórii vyšiel nad moje očakávanie. Zistil som že v plávaní môžem ešte trocha pridať, lebo som mal po doplávaní ešte energiu. S behom som veľmi spokojný, nakoľko som mal druhý najlepší čas. Bola to dobre strávená nedeľa“.

Sonička: „Dnes som sa trocha bála, lebo to bol môj prvý pretek v kategórii Nádeje B. Plávanie bolo dobré, ale ešte musím pridať, lebo na behu je to ťažké dobehnúť. Dnes sa mi bežalo super a aj preto malo prvé dievča len o 4 sekundy lepši bežecký čas. Pekný akvatlon to bol na Myjave“.

Emka B.: „Keďže to boli pre mňa len 2. preteky v dorasteneckej kategórii, bola som zvedavá ako sa mi bude dariť. Pri plávaní som sa skoro uvarila, ale aj napriek tomu sa mi plávalo dobre aj po boku s Katkou :) Pri behu mrzlo, ale dalo sa to zvládnuť a bežalo sa mi fajn“.

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306