Ako zvláda život v karanténe náš starší žiak Matúš Ďurišin? 

Ako zvláda život v karanténe náš starší žiak Matúš Ďurišin? 

Novinka 26.04.2020, zobrazené 738x

Ako zvládajú život v karanténe naši mladí atléti? Náš Matúš Ďurišin, ktorý je momentálne starší žiak, sa venuje triatlonu len niečo vyše roka, no veľmi rýchlo si stihol osvojiť jednotlivé disciplíny v ktorých každým tréningom napreduje. Možno svojimi odpoveďami inšpiruje aj ostatné deti a mládežníkov, ktoré momentálne športujú hlavne vďaka svojim rodičom. 

 

Ako si zmenil svoju prípravu ?

"Najväčšia zmena prebehla v plávaní, keďže aktuálna situácia mi nedovoľuje pokračovať v plaveckých tréningoch ako predtým. Je to moja najslabšia stránka, čiže to mi celkom dosť vadí. Takisto som zmenil môj tréningový proces z tímového na individuálny. (Na začiatku karantény to ani nebolo možné a navyše nie som aktuálne v “centre diania”, v Bratislave, no veľmi rád by som čo najskôr vrátil k tímovým tréningom)". 

Na čo sa momentálne zameriavaš? 

"Momentálne sa viac zameriavam na bežecké drily, na ktoré mám teraz čas aj chuť. Patria medzi ne napríklad výbehy do kopca, kratšie úseky po rovine... Ďalej napríklad cvičeniam na core a stabilitu alebo bicyklovanie, počas ktorého sa snažím si túto aktivitu ešte viacej osvojiť a nabicyklovat nejaký základný objem".

Ako vyzerá tvoj denný program? 

"Môj deň čiastočne napĺňa škola, ktorej sa venujem väčšinou zopár hodín doobedu, potom samozrejme tréning a neskôr sa venujem veciam na ktoré som normálne nemal až tak čas, ako napríklad rodine alebo točeniu a strihaniu videí. Ďalej si doprajem prechádzky po lese, na ktoré som tiež normálne vôbec nemal čas. Takisto oddychujem a celkom si užívam, že nemám tak nabitý program ako normálne. Aj keď teraz by som sa už rád vrátil spať do “normálu”. Snažím sa však túto situáciu vnímať v pohode a netrápit sa nad tým čo by bolo, keby táto situácia nebola".

 

 

 

Photo credit: M. Ďurišin

 

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306