Akvatlon Gothal 2020

Novinka 04.03.2020, zobrazené 372x

Keďže sme do dejiska pretekov pricestovali už vo štvrtok, v Liptovskej Osade Gothal sme sa cítili ako doma. 15 stupňov, ktoré sme mali v Bratislave začiatkom týždňa sme vymenili za zasneženú krajinu na Liptove. Nedeľný akvatlon bol pekným vyvrcholením driny, ktorú sme denne absolvovali. Dve fázy plávania, posilka a beh, to bolo hlavná náplň nášho mini-campu. Za 2,5 dňa sme odplávali 20km, absolvovali 2 tréningy v posilňovni prevažne s vlastným telom a 2 ľahšie behy.

Aj keď náplň nášho kempu môže znieť náročne, sila kvalitnej skupiny spočíva práve v tom. Motivácia, zdravá rivalita, zábava a priateľstvá sú hlavné faktory vďaka ktorým ide všetko ľahšie. Na akvatlone mnohí z nás opäť vylepšili svoje osobné maximá a my sme radi, že naša príprava na triatlonovú sezónu ide tým správnym smerom.

Naše deti a mládežníci stihli absolvovať okrem plávania a behu aj turistiku, guľovačku a korčuľovanie sme si tiež nenechali ujsť. A tak sa už teraz tešíme, kedy sa tu opäť vrátime.

Viac sa dočítate v našich reportoch nižšie.

Katka: „Po troch (celkom náročných) tréningových dňoch sme sa zúčastnili Akvatlonu pre všetkých, tentokrát v Liptovskej Osade. Keďže sme tu trénovali už predošlé 3 dni, na bazén sme boli zvyknutí a bežeckú trasu sme mali už tiež prejdenú. Napriek tomu, že týždeň pred pretekmi boli jarné prázdniny a ja som moc netrénovala, som s mojim výkonom extrémne spokojná. Čas z Myjavy spred mesiacu som si zlepšila o skoro 30 sekúnd a na behu som sa konečne dostala pod hranicu 20 minút. No čo je hlavnejšie, takmer celu bežeckú trasu som odbehala s Emou, čo bolo pre mňa ešte pred pol rokom nepredstaviteľné a tak som si splnila jeden z mojich čiastkových cieľov. Takže napriek tomu, že som skončila štvrtá, som bola veľmi rada".

Marek: „Sústredenie mi pomohlo aspoň trochu natrénovať na preteky, ale stále som bol celkom pomalý. Plávať sa mi neplávalo dobre. Nabudúce by som chcel zaplávať o minútu rýchlejšie. Beh už bol lepší, ale mohol by som tiež ísť rýchlejšie. Celkovo som nedopadol až tak dobre, ale to len kvôli 2 týždňom keď som netrénoval. Organizácia týchto pretekov nebola najlepšia kvôli tomu, že sme bežali 7 kôl, ale inak všetko sa pekne stíhalo podľa programu“.

Marián: "Zle sa mi počas plávania dýchalo, veľmi ma bolelo brucho (svalovica) pri otočkách, tak som ich robil len aby som sa nejako prehodil a čo najmenej ohýbal. Preto som ich kazil. Ani cit pre vodu nebol dokonalý, už pri rozplavbe sa mi pocitovo plávalo lepšie ako potom o hodinu na pretekoch. Myslím, že za to mohla únava zo sústredenia, tiež bolo pred dažďom (to som ale nevedel vtedy) a prišiel mi tam strašne ťažký vzduch. Navyše som stále plával pod veľkým stresom, že idem príliš pomaly a to ma v hlave stále viac a viac rozoberalo. Napriek tomu som plával lepšie ako na Myjave! Som fakt spokojný s časom!!!!!!!! Beh sa mi išiel oveľa lepšie. Lepšie sa mi aj dýchalo. Sedela mi trať mierne hore a mierne dole. Na to, že som toho za posledné obdobie príliš veľa nenabehal a skoro nič v rýchlom tempe, tak som bol veľmi milo prekvapený, že ten beh patril k mojim rýchlejším! (trochu mi záhadne prvý krát zblbli hodinky, takže tými sa teraz neriadim)".

Alex: "Nemôžem povedať že by som sa zrovna tešil na akvatlon v Liptovskej osade, ale s výsledkom som naozaj nemohol byť spokojnejší.
Stres začal asi deň pred pretekmi keď som cítil veľkú únavu po niekoľkých tréningoch na sústredení.
Neskôr som zistil, že ma zaradili do prvej rozplavby s najlepšími plavcami, takže stres bol ešte o trošku väčší. Čo si týka plávania, tak aj keď som doplával posledný v rozplavbe, zlepšil som si osobák až o 29 sekúnd aj keď som po doplávaní ledva stál na nohách. Pred behom bol stres výrazne menší.
Mojim cieľom bolo zabehnúť 5km pod 20min, takže s výsledným časom 19:08 som bol nadmieru spokojný. Ďalším bonusom pre mňa bolo, že som porazil Mareka o skoro dve minúty a to ma tešilo asi najviac zo všetkého".

Matúš: "Toto boli moje prvé preteky za starších žiakov. Čo teda znamenalo že som prvý krát v živote plával na čas 400m a prvýkrát behal 2km na čas. Nemal som žiadne veľké očakávania pretože plávanie ma nebaví a neviem sa v ňom nejako nájsť a bolo mi jasné že prví mi dajú na plávaní kľudne aj 2min. Plávalo sa mi Ok, ale druhých 200m som už nevedel zrýchliť a nevedel ich ísť rýchlejšie ako prvých 200 ktoré som prepálil a išiel ich príliš rýchlo. Na behu som postupne zrýchľoval. Od tempa cca 4:40 až do 3:35, no na prvú pretekárku to ani zďaleka nestačilo. Ale som rád že som si ako-tak okukol konkurenciu a vyskúšal si plávať a behať vzdialenosti, ktoré budem plávať po zvyšok roka ...".

Mišo: Preteky v Gothale boli dobre kvôli plávaniu, lebo som si zlepšil čas o 22 sekúnd a nebolo to až také ťažké. Ale za to beh to bola pre mňa smrť nevyhovovalo mi najmä to že to boli štyri okruhy a boli do kopca, ale inak to bolo celkovo fajn

Ema: Aquatlon bol v peknom prostredí a aj počasie bolo dobré. Výborne sa mi plávalo aj behalo. Každé kolečko som sa tešila na zbeh dole kopcom a s výkonom som spokojná.

Žofka: "Plávalo sa mi dobre, dala som si svoj osobák, som rada, že som prekonala stres. Bežala som pomalšie, ako zvyknem na bežeckých pretekoch, neviem prečo".

Photo credit: Prestigio Realiz team