Akvatlon Nové Zámky

Akvatlon Nové Zámky

Novinka 21.12.2017, zobrazené 1274x

V nedeľu sa zúčastnili naši malí aj veľkí ďalšieho akvatlonu v Nových Zámkoch, ktorý bol prvým pretekom Slovenského pohára. Medzi veľkými dosiahli na pódiové umiestnenie Daniel a Oliver, aj keď nepretekali podľa svojich predstáv. Naše mládežnícke zastúpenie v počte 14 kusov bolo poväčšine zbierať skúsenosti. V detských kategóriách sa zišla naozaj dobrá konkurencia, nakoľko preteku sa zúčastnili aj mnohí plavci. Pre našich mládežníkov to bola dobrá skúsenosť a porovnanie, videli sme na čom musíme najviac pracovať.
Napriek tomu sme spokojní s výkonmi, ktoré sa výrazne zlepšili od predošlého roka.
Najväčšiu radosť nám urobila Ema, ktorá išla bravúrne plávanie aj beh a zvíťazila vo svojej kategórii staršie žiačky.

Maxim

Veľmi sa mi s teamom v Nových Zámkoch páčilo! Koniec sezóny som zakončil osobákmi v plávaní aj behu. Aj keď som bol ráno unavený, tak som to nejako zvládol. V kolektíve som sa cítil veľmi dobre, pretože bola aj sranda. Na prvýkrát som s umiestnením spokojný.

Riško

Do Nových Zámkov chodím často, lebo tu bývajú moji starí rodičia. Poznám teda dobre aj plaváreň. Dnes sa mi ale plávalo trochu zle, lebo som sa napil vody. Po plávaní som bol až šiesty. Ale na behu som uz predbehol viacerých a skončil som tretí. Beh mám rád.

Lucka

Preteky sa mi páčili a aj jednotlivé disciplíny ako išli v poradí. Mohli sme si po plávaní oddýchnuť . Bolo to super až na skoré ranné vstávanie. Bola tam silná konkurencia, ale snažila som sa vydať zo seba maximum.

Marek

Tieto preteky boli dobré, len sa mi nepáčilo ranné vstávanie. Zistil som, že plávanie potrebujem ešte dosť potrénovať, ale beh bol vpohode. Na akvatlone mi chýba môj obľúbený bicykel.

Olino

Preteky boli vcelku super. Išiel som prvý krát nádeje B a dal som zo seba maximum, nakoľko plávať ešte neviem poriadne.

Nina

Na pretekoch sa mi veľmi páčilo až na to, že som mala stres, tak sa mi dobre plávalo aj behalo, lenže bola zima. Mala som silnú konkurenciu no bola som rada, že vyhrala moja kamarátka Emka.

Oliver Dodok

Ďalší akvatlon v novej sezóne nebolo to pravé! Ráno som sa cítil super naštartovaný. Po tréningoch tento týždeň som aj dúfal, že to bude úspešný pretek, ale nestalo sa tak. Plávanie sa mi prvých 500m išlo fakt vynikajúco. Druhých 500m už tak dobre asi nevyzeralo. Čakal som lepší čas. Na beh som tiež vybiehal s tým, že sa mi podarí vyhrať a zabehnúť celkom solídny čas, ale tiež to nejak nevyšlo. Trochu ma mrzí, že trénujem kvôli pretekom a za 2 roky som vlastne nemal ani jeden dobrý pretek. Sám vidím, ako na tréningu idem o 3 triedy lepšie a na preteku, kde je to najdôležitejšie nič z toho.

Martin Pútala

Úvodný pretek slovenského pohára v triatlone ukázal, že tento rok to v mojej kategórii nebude jednoduché. Hoci v priateľskej atmosfére, ale kolegovia mi nedajú nič zadarmo. Niektorí sa zlepšili, pribudli niektorí noví mladší. Výkon na úrovni minuloročného už na pódiové umiestnenie nestačil. Bude treba porozmýšľať, ako zlepšiť regeneráciu a tréning v rýchlosti. Aspoň to s tímovou podporou šlo veselšie.

Daniel Hettych

Už od príjazdu do Nových Zámkov mi bolo jasné, že to dnes bude ťažké. Celkom som sa vytrápil, nič nám nedarovali. Plávanie bolo hnusné hneď po 50m. Ruky ma boleli, všetci sa mi vzďaľovali a ja som nedokázal nič robiť. Predbehli ma chalani, ktorých považujem za neplavcov. Beh bol zo začiatku pomerne rýchly. Prvé 2km som sa držal Aurela Barta, ktorý išiel krásne, ale potom som už nevládal. Spomalil som si, dobehol ma Luky, Contador, ktorý ma ťahal až do konca, čo mi neuveriteľne pomohlo a potiahlo. Obed bol príjemný a dostali sme vskutku originálne medaile. Celkovo som na tom zatiaľ pomerne biedne a musím zamakať ak sa chcem zlepšiť.

Lukáš “Contador”

Toto bol môj prvy reálny pretek, na ktorý som ani veľmi nechcel ísť, pretože som sa necítil na to, aby som vôbec uplával 1km. Nakoniec to dopadlo presne opačne ako som čakal. Plávalo sa mi dosť fajn, išiel som taktikou 150m kraul a 50m prsia. Rozbehol som to až príliš rýchlo a potom som musel spomaliť, aby som si udržal sily až do konca. Po plávaní som sa aj napriek tomu cítil psychicky fajn, ale fyzicky som bol veľmi stuhnutý a unavený. Následne som preto bežal veľmi strnulo a nedokázal som zrýchľovať. Výsledný čas v behu ma dosť sklamal, pretože viem, že mam na viac. Mohlo za to asi moje stuhnuté telo z plávania. Verím, že tento pretek ma nakopne a budem sa zlepšovať, aby som dosiahol lepšie výsledné časy.

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306