Akvatlon Šamorín 2019

Akvatlon Šamorín 2019

Novinka 15.05.2019, zobrazené 755x
Slovenský triatlonový kalendár je tento rok plný pretekov a niekedy si je naozaj ťažké vybrať. 
Tak tomu bolo aj uplynulý víkend, keď sa v jeden víkend uskutočnili M-SR v akvatlone žiakov,
M-SR v duatlone na olympijských vzdialenostiach a superšprint duatlon vo Valčianskej doline.
 
Náš tím sa rozdelil na dve časti. Prvá časť pretekala na duatlone vo Valčianskej doline a druhá na akvatlone v Šamoríne.
V Šamoríne sa zúčastnilo v žiackych kategóriach naozaj široké štartové pole. 
 
 
Naši žiaci nás reprezentovali veľmi pekne. Predovšetkým Oliver Žilecký, ktorý si vybojoval 1. miesto po výbornom behu a zdrvujúcom finishi a Janko Slávik, ktorý obsadil 3. priečku v rámci Majstrovstiev Slovenska.
 
Taktiež naše staršie žiačky obsadili výborné 1. miesto Emka a Katka po žalúdočných problémoch skončila na 3.mieste.
 
 
 
V hlavnej kategórii a hobby si tiež zapretekali naši dospelí Milan, Slávo, Martin a Štefan. 
 
Pár slov o pretekoch od našich najmenších:
 
Oliver Ž.: "Na pretekoch majstrovstiev Slovenska v akvatlone sa mi veľmi páčilo. Všetci ma povzbudzovali a to mi dodávalo silu. Túto eufóriu preteku sa mi podarilo pretaviť do zlatého kovu-prvého miesta. Stal som sa majstrom SR v akvatlone. Je to úžasný pocit stáť na pódiu a mať tak dobré umiestnenie. Som rád , že aj v našom klube sme taká úžasná šport.rodina, ktorá mi dodáva silu a energiu. Aj keď nevládzete idete aj na pokraj svojich síl. Ďakujem sestre, rodičom aj klubovej "rodine" za tak úžasný  pretek. Užíval som si ho".
 
Katka K.: "Dnes to nešlo úplne podľa mojich predstáv. Neplávalo sa mi zrovna najlepšie a boleli ma ruky, ale napriek tomu som vyplávala ako druhá. Na behu som už od začiatku cítila, že mi je zle, ale snažila som sa to nemyslieť. Chcela som si udržať pozíciu, ale nepodarilo sa mi to. Nakoniec som skončila na treťom mieste, čo ma aj tak potešilo".

Emka B.:"Preteky som si užila. Behalo aj plávalo sa mi výborne. Atmosféra bola príjemná. Som veľmi rada, že som sa zúčastnila".
 
Photo credit: Prestigio Realiz Team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306