ČSOB Maratón vo veľkom štýle

ČSOB Maratón vo veľkom štýle

Novinka 13.04.2017, zobrazené 1204x

Krásny pretek sme absolvovali v bratislavských uliciach, áno bol to ČSOB maratón. ;)..Aj vďaka nášmu partnerovi BECOOL nás štartovalo za slnečného počasia neúrekom. Ďakujeme. Je to neuveriteľné, ale okrem Danky, Miška a Rasťa si všetci urobili svoje bežecké maximá. Tu máme ohlasy niektorých z nich.

Ľubka

Tak som to dala! :) Ani neviem ako to opísať, ani teraz ešte tomu moc neverím..1x v živote som bola na takomto nejakom masovom preteku a bolo to perfektné. Keď som videla to množstvo ľudí predo mnou a za mnou, aj som sa bála či vôbec dostanem nejakú vodu na občerstvovačkách, ale obavy boli zbytočné, organizácia bola super, vodu som na seba liala zhora, spredu, zozadu, do seba, všade…Prvých 12km som si odbehla s Jurajom (Sliackym), ktorému týmto ďakujem za neustálu podporu, pokec, checking, držanie tempa atď…potom ako Barborka, ktorá s nami tiež bežala dostala krízu, Juraj spomalil aby ju potiahol a ja som išla ďalej rozbehnutým tempom. Na 17km prišla taká kríza (a trvala až do konca), že som mala fakt dosť..myslela som, že ten 17km nikdy neskončí..sad Janka Kráľa bol nekonečný…po 19tom km si hovorím už len 2, už len 2, to je nejakých blbých 12 minút, to už dáš, 12 minút a bude po všetkom!
 
Čas som si predtým nahlásila na 02:05 ale videla som, že bežím rýchlejšie ako som plánovala a že to teda bude pod 2 hodiny a keď som vbehla do cieľovej rovinky a videla na tabuli 01:55 + nejaké drobné, vyšprintovala som, čo to dalo a vychutnala si ten pocit víťazstva samej nad sebou, až som z tej eufórie v cieli aj 2 slzy vypustila. :) Čistý čas 01:56:00 a ja mega šťastná.
 
Atmosféra bola skvelá, ti ľudia naokolo ktorí fandia, kričia, povzbudzujú a ani má nepoznajú :D hudba na niekoľkých stanovištiach popri ktorej som zrýchlila aj pod 5min/km.. Tá energia bola proste neskutočná :) Večer sme sa ešte boli vybicyklovat a v pondelok ráno vyplávať…unavená som bola hrozne, ale určite to tým nožičkám pomohlo a nemám ani svalovicu. Všetci z tímu zabehli skvelé časy a sezóna je týmto odštartovaná :)

Peťo

Nepatrím k fanúšikom veľkých mestských akcií, asi len s výnimkou domáceho maratónskeho víkendu. Stretli sme sa príjemná partička z klubu, zahriali sme sa a vyrazili. Plán bol pol-maratón behať niekde k 1:40. Preskočili sme bariéru a dostali sa na začiatok štartového poľa. Pred nami bol už len asi Oli v 3-tej rade.
 
Rozbehlo sa to zhurta, ale keďže mi je tento fenomén už roky známy, bežal som si svoje a partičku s Patrikom, Mišom, či Dankou som postupne strácal. Jediná čast na ktorú som sa netešli bola rovinka do Ružinova. Našťastie som tam našiel zopár známych medzi divákmi, dal si na 11 km prvý gél. V tom ku mne priplachtil zozadu Lukáš. Pri štrkovci sa mi vrátila chuť a vrátil som sa na tempo pod 4:45. Až do výbehu na most sa mi išlo výborne. Ešte že trénujeme nejaké kopce, takže som na tom bol predsa len lepšie ako tí okolo. Po 19- tom kilometry povzbudený rodinkou som začal finish a 1:40 mi ušlo v čistom len o 29 sekúnd. Spokojnost, s podstatne menším počtom km ako po iné roky, ale o to kvalitnejších som si zlepšil PB o 1 a pol minúty. Navyše sa mi podarilo zabehnúť dve identické polovice a v druhej časti sa posunúť o 90 miest dopredu. Ako vždy, v Bratislave super organizácia a navyše perfektné počko a hlavne tímová podpora :-).

Olivier

First race of the year, good conditions, perfect organisation! With a 42 mins 10k, 1:31 half and 3:11 marathon, I did 3 personal records. So what can I say :-)
Happy Oli! Now getting ready for some tri races and the real thing!

Michal

Slnečné počasie, krásne miesta, úžasní ľudia, skvelé preteky! Tento ročník ČSOB maratónu naozaj stál za to! Rovinky, zatáčky, mosty, parky, výbehy, zbehy, mačacie hlavy v centre Bratislavy… Nechýbalo vôbec nič! Aj keď nakoniec nešlo o čas, hodinka štyridsať v cieli milo potešila. Nabudúci rok ešte ukrojím pár minút z výsledného času a to množstvo ľudí v cieli sa spolu so mnou bude tešiť ešte viac! :)

Kris

Big question was how my legs would feel after a 153k bike training on Saturday.
My plan was to start off at a good pace, in order to build up some buffer for the last part of the race, when also temperature would be getting up.
 
I finished my first 21k in about 1 hour and 35 minutes and felt comfortable. I continued to feel quite good till kilometer 37, when I started to feel some cramps coming up. I managed to fend off those cramps but had to slow down significantly. But thanks to the buffer I had built up in the first part of the race, I managed to finish in a net time of 3 hours and 15 minutes. I am very happy with this time, as it is an 8 minute improvement of my personal best on a marathon.
 
I would like to thank my lovely wife Pascale for her incredible support. Also a word of thanks to Maroš, who sets ambitious goals for us athletes but who coaches us to meet those goals.
 
Photo/Video credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306