Double pre prestigio realiz team na triatlone v Ďanovej

Double pre prestigio realiz team na triatlone v Ďanovej

Novinka 07.07.2017, zobrazené 1289x

Po triatlone v Košiciach sa dvaja z tímu, Danka a Franto rozhodli ešte absolvovať olympijský a bezhákový triatlon v Ďanovej, ktorý už 15-sty rok organizuje Dano Konečný. Obaja išli na víťazstvo, čo sa im aj podarilo. Okrem nich sme mali na štarte ešte Martina, Peťa a v štafete Lucku.
 
V Martine náš čakalo príjemné počasie, no voda bola stále studená, čo znamenalo povolenie neoprénov. Dano pripravil opäť skvelé preteky, za čo mu ďakujeme a gratulujeme všetkým účastníkom. Ako sa darilo našim sa dočítate v reportoch. :)

Janči Šulek

Na pretek som sa ako obvykle veľmi tešil. Jasné, nervozitka do začiatku štartu ako vždy ale nie strach. Teraz keď som sa zlepšil už aj plavecky, tak štartujem bez stresu. Takticky som sa zaradil na bok a štartoval pri Frantovi. Bolo to odtiaľ kratšie, menej ľudí(všetci z elity) a hneď po štarte som si plával sám☺. Šiel som trošku voľnejšie lebo som od Karpatského nemal na sebe neoprén a bál som sa, aby ma nesťahoval a nezadúšal. Čakal som trošku lepší čas ale tento rok bolo plávanie fakt dobre odmerané. V minulosti bývalo 150m kratšie. Rýchle depo a šup na bajk. Šiel som s rozumom, výkon stupňoval a na konci bajku som sa posunul dosť vysoko. Škoda, že keď je TT bezhákový tak sa to nedodržiava. Na bajku som videl fakt ľudí na sebe a štvali ma hlavne Tí, čo som ich potreboval schádzať☺. Beh som išiel zasa stupňovane, aby som náhodou nevytuhol. Už z bajku som mal dosť nakúpené a keďže teraz trénujem tak 6-7h týždenne, bál som sa hraniť. Na Karpatskom som prežil na behu klinickú smrť a potom som musel zviesť morálny boj sám so sebou, že áno bež, nie nezačni kráčať lebo už sa nerozbehneš a nechcel som, aby sa to opakovalo. Na behu sa mi podarilo stiahnuť ešte 3-4ľudí. Nakoniec všetko dobre dopadlo a bolo z toho 14.m v abs a 2.m v AG. Veľká spokojnosť, naviac som nemal.

Martin Putala

Výborný pretek v prírodnom prostredí s bezhákovou cyklistikou, kde každý šliape za seba. Mačku, čo sa prechádzala po ceste, sa podarilo včas odohnať. Nebyť spadnutej reťaze, mohol byť výsledok ešte o trochu lepší. Páčila sa mi atmosféra a povzbudzovanie od tímových kolegov.
Trochu ma zaskočilo počasie. V Bratislave nech sa v lete akokoľvek ochladí, stále teplo. A tu nie. Keďže som prišiel len v kraťasoch a tričku, tak som mrzol, až kým som sa neobliekol do neoprénu. Zima s dažďom prišla aj po preteku, to ma potom zachránilo kúrenie v aute. Ale na pretek bolo počasie super.

Danka

Po nedeli sa mi fakt nechcelo pretekať, nechápala som prečo sa mi v sobotu pretekalo tak zle a nemala som vôbec chuť na ďalšie trápenie. Ale trápenie to teda nebolo a ešte som si spravila aj chuť :).
Po minulých rokoch nám Dano spojil štart aj s elite mužmi, bála som sa, že to bude mela ako v Senci,
tak som sa postavila na nie príliš výhodnú pozíciu, čo najďalej od bójky…
Plávanie bolo na moje prekvapenie najviac vpohode, aké som zažila, hneď po prvom okruhu sme sa stretli všetky tri
baby, a išli spolu celú plaveckú časť.


 
Nasledovalo rýchle depo a šup na bike ako prvá zo žien. Zachvíľu ma predbehla Radka Sucha, ale nechcela som sa nahánať hneď od začiatku. Na prvom kopci nás predbehla Lenka Fanturová a tak som sa jej z dovolenej vzialenosti držala a snazila íst jej tempo. Myslím, že ma chcela odtrhnúť a spraviť si náskok na beh.
Čo ma mrzelo bolo, Že rozhodcovia nerobili vôbec nič, len sem tam prešli okolo. Fakt nechápem načo tam vôbec boli štyri motorky. Keď som videla ako Fanturova hákuje chalanov, tak ma to nahecovalo, a začala som makať. V poslednom kole dost spomalila a ja som ju zase dobehla.
 
Na beh som uz vybiehala ako prvá a každe kolo zvyšovala náskok. Veľmi ma potešilo, že sa darilo celému teamu a ďakujem fanúšikom a teda hlavne mojej familii, ktorá sa na mna prišla pozrieť a Danovi za super preteky, ktoré organizoval už 15.rok!

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306