Druhý ročník karpatského triatlonu je už minulosťou

Druhý ročník karpatského triatlonu je už minulosťou

Novinka 19.06.2017, zobrazené 1288x

Na štart druhého ročníka Karpatského triatonu v malebných Karpatoch sa postavili tri stovky účastníkov, čo je o tretinu viac ako minulý rok. Spoločnosť BE COOL spolu s Prestigio Realiz Team sa postarali o tento pozoruhodný rast atraktívneho mladého podujatia.
 
Až na jednu chybičku, kedy nám odplávala tretia bója si myslíme, že ľudia boli spokojní s organizáciou a priebehom pretekov. Určite treba pochváliť veľké priestranné depo a dlhý výbeh z vody dole kopcom. 
Na neľahkej cyklistickej trati s takmer 800 výškovými metrami, ktorá pokračovala príjemným behom v chládku v lese popri priehradepreverila účastníkov a ukázalo sa, kto má čo natrénované. Na dlhej trati nebolo nič zadarmo. Absolútnymi víťazmi sa stali Kika Néč Lapinová a Franta Kubínek.
 
Nováčikovia alebo menej skúsení triatlonisti si mohli vyskúšať hobby trať v polovičných vzdialenostiach, kde sme mali tiež bohaté tímové zastúpenie. Ďakujeme všetkým, či už pretekárom, divákom a partnerom, ktorí vytvorili jedinečnú atmosféru tohto víkendového podujatia.
 
Prestigio Realiz Team získal až pozoruhodných 21 pódiových umiestnení, z čoho boli tri detské. Prečítajte si naše reporty. :)

Peťo

Konečne som sa po roku a pol v Marošovej tréningovej skupine stretol so svojimi parťákmi aj na pretekoch, ktoré mi pripadali ako otvorené majstrovstvá Prestigio Realiz Teamu. Možno takto vyzerajú všetky iné preteky v krátkom šprinte, či olympíjskom triatlone na Slovensku, no zažil som to prvýkrát.
 
Bolo príjemné byť súčasťou teamu a mať silné zázemie, podporu a kopec známych okolo. Plávanie bolo krátke a ani mi to neprišla taká tlačenica, čoho som sa pri hromadnom štarte trochu obával. Kamene na obrátke aj východe bola terapia pre ploché nohy, no celkovo super. Výbeh z vody bol rýchly, prvé depo katastrofa. Nielen, že mi tam dal každý vyše minúty, no ešte pri výbehu som sa stihol rozplácnuť na zem. Bike sa mi išiel výborne, napriek silnému vetru to od Perneka pekne odsýpalo. V porovnaní s prvým depom, bolo to druhé OK. Síce pomalé, ale bez pádu. Bežecká trať ma potešila, keďže to nebola tiež úplná placka a behalo sa v tieni cez les. Prvé kolečko som sa do 3-tieho km ťažko rozbiehal, ale potom som si našiel tempo a išlo to. Posledné 2 km som ešte pridal a keď už som mal speed na cieľovú rovinku, tak ma zastavil rozhodca a vyfasoval som 30 sekúnd za druhé depo. Akciu hodnotím veľmi pozitívne. Okrem domáceho prostredia, som sa naučil nejaké nové pravidlá a zistil, že najväčšie rezervy voči tréningovým parťákom mám v depe, takže sa hlásim na najbližší transition tréning. :-).

Oliver

2.ročník Karpatského triatlonu skončil so super spokojnosťou. Prvýkrát v živote som pretrhol pásku v cieli, čo bol fakt super pocit a dosť ma to namotivovalo. Atmosféra preteku už na štarte, a tak isto aj v cieli bola neskutočná. Do závodu som išiel s cieľom vyhrať a tak sa aj stalo za čo som veľmi rád. Po skrátenom plávaní to bolo 400m naplno, čo si myslím, že sa nám s Danom podarilo super zaplávať. Bike bol zo začiatku ťažký, išiel som iba ja a Dano a až po chvíli nás dobehol Mišo Buček. Najťažšia časť celého preteku bol nástup Miša do kopca. Keby ten kopec bol dlhší tak by som ho možno aj pustil. Po otočke naspäť sme si s Mišom trochu nastúpili a Dano už asi nevládal tak som išiel len ja a Mišo, ktorý to dole kopcom s miernym vetrom skoro celé odtiahol sám za čo mu ďakujem! Depo po biku to mi vyšlo na jednotku už tam som mu dal asi 3sekundy a po rýchlom výbehu po schodoch už som si išiel svoje a po 500m cca. Už som asi vedel, že vyhrám. Prvé 3km boli docela ťažké, ale potom sa mi tak začalo dobre bežať jak nikdy asi na pretekoch. Celý beh som sa tešil a predstavoval si jak pretrhnem pásku a bol to úžasný pocit. Pretek organizačne fakt super jediné mínus boli tie jamy na biku, inač nebolo čo vytknúť!

Tomáš

Môj druhý triatlon – Karpatské inferno
Sobota: Deti
Preteky detí v daždivom počasí, ale v super nálade. Chvíľu mi trvalo presvedčiť Olíviu, aby štartovala, že voda je ok, že nebude posledná. Nechala sa dlho prosiť ako pravá žena. Ukecal som ju, išla skvele a veľmi sa potom tešila.
Nedeľa: Hobby pretek
Príprava – cítil som sa pripravený, nič ma nebolelo, bez nervozity.
Plávanie – Tešil som sa, ako konečne ukážem trénerovi voľný štýl a trochu sa odpútam od lepších cyklistov a bežcov. Ale ani 600m nakoniec nebolo, tak max.400, kvôli odfúknutej bóji. Dlhý beh do depa, ktoré som zvládol celkom dobre.
Bicykel – Pri naskakovaní na bicykel som si nevedel obuť druhú tretru, skoro som spadol a vypadol som z rytmu. Ale peklo začalo až neskôr. 10km do kopca, síce mierneho, ale o to dlhšieho. Odrátaval som každý kilometer a tešil sa na zjazd. Bicykel musím viac trénovať. Zjazd bol skvelý aj 2.depo mi celkom vyšlo, už som mal gumičkové šnúrky na teniskách.
Beh – Nohy začali fajn, trvalo im len asi 1km aby sa rozbehli, čo je úspech. Poučený minulým pretekom som nebol najedený, takže aj brucho bolo ok. Postupne som sa rozbiehal, rozrušovali ma len krátke strmé kopčeky na trati. Po otočke v polovici som chytil druhý dych a postupne zvyšoval tempo až do rýchleho behu posledný kilometer.
 
Celkový dojem – Profi zvládnutá organizácia (okrem bóje), ideálne počasie, super atmosféra a povzbudzovanie fanúšikov. Cítil som sa skvele.

Peťo Dekýš

Pred pretekmi som nemal viac ako 6 tímových tréningov a bolo mi ako absolútnemu triatlonovému nováčikovi jasné, že môj štart bude skôr o atmosfére a zážitku z preteku. Keďže športujem pre zábavu, relax a odbúrane stresu, tak som ani nemal iné ambície. Najviac mi utkvelo prostredie Malých Karpát a priateľská atmosféra tímu. Deň pred pretekom som dostal neoprén, s ktorým mi radil Oliver, mladý chalan, ktorý obsadil 1. miesto hobby triatlonu … a mohol by som spomenúť viacerých. Vďaka tímovému dresu ma tím poznal a užil som si ich povzbudzovanie, i keď viacerých som videl prvý raz. Ďakujem tímu za podporu, zázemie a ochotu pomôcť!

Filip Šebo

Tak,ako aj minulý rok,tak aj tento,triatlon splnil tie najprísnejšie kritériá a myslím, že patrí medzi najkrajšie široko ďaleko. Ja osobne som si ho užil na 100%, zažil som defektovú premiéru, ktorú som zobral športovo a aj keď tento krát s menším, ale o to emotívnejším úsmevom som prešiel cez finish line. Gratulujem víťazom a ďakujem organizátorom za pekný deň. Teším sa na ďalší ročník!

Pali

Karpatský triatlon ako kvalitná príprava pred Klagenfurtom? Nie je nič lepšie;) Opäť skvelá organizácia a nezabudnuteľné kopčeky na biku ktoré som si aj tento rok dosýta užil a myslím, že ešte viac ako minulý rok. Plavecká časť mi stále nie je súdené ísť lepšie i keď tréningové časy a objemy sú neporovnateľné s minuloročnými. Tak snáď sa to čo najskôr prejaví. Beh mi tento rok išiel a výrazne celkové zlepšenie oproti minulému roku veľmi poteší. Určite môžete so mnou rátať aj budúci rok. Gratulujem všetkým čo tento náročný pretek dokončili a prajem veľa príjemných tréningových dní do ďalších štartov.

Daniel

Tento rok sme prešli z štafety na individuálnu hobby trať, dĺžkovo veľmi podobnú šprint triatlonu. Karpatský Triatlon 2017 bol úspechom a skvelým podujatím. Na šprintérskej trati sme síce nemali veľmi konkurentov, ale aspoň sme priahli po víťazstve. A to sa aj podarilo s 1. a 3. miestom. Na druhej strane, plávanie bolo sklamaním. Minútu pred štartom sa ohlásilo, že jedna bójka odplávala, takže sa pôjde v podstate len tam a naspäť, čo výrazne skrátilo plaveckú časť a teda sme si nemohli vytvoriť väčší náskok. Na bicykli sme išli s Oliverom spolu zo začiatku, striedali sme sa, ale veľmi to bolelo, prvých pár km, bolo peklo. Potom nás dobehol Mišo Buček a trochu sme zamakali. Na jednom kopci smerom tam ma skoro utrhli, ale to som ešte docvakol. Utrhli ma až na kopci hneď po otočke, kde som trochu zaostal. Takže naspäť som si to ťahal sám a naložili mi až 2 minúty. Na behu som to musel stiahnuť a to už som nedal, aj keď na Miša som mal už len 40s. Celkovo teda 3. miesto celkovo a ja som určite spokojný. Super pocit je pretekať spolu so svojím otcom, to sa nevidí každý deň. Len tak ďalej :).

Dominika

Tentokrát som vstala s menšími nervičkami, čo bol dobrý znak toho, že by som mohla podať uspokojivý výkon. Vo vode to bol boj o holý život, keďže nebolo vidieť ani na 5 cm a stále som sa s niekým zrážala. Na 10 km do kopca som sa tešila, rozhodne to bolo lepšie ako do vetra na rovine. V zjazde som začala dobiehať druhú ženu, takže som si dala za cieľ, že ju predbehnem na behu. Však má nemohla znovu predbehnúť “staršia pani”. Stíhacia jazda sa mi podarila úspešne zavŕšiť až na cieľovej rovinke, aj keď má mrzí, že som nepekné použila lakte. Ale aj taký je šport. :)

Andrea

Karpatský triatlon som si neskutočne užila. Potešilo má plávanie, ktoré nám skrátila odplavaná bojka. A opäť som si pochutnala na vodičke z priehrady. Z vody do depa mi moc nevyhovoval beh po asfalte. Prvých 10 km biku do kopca bola drina, ale potom kopec dolu paráda. Nohy boli podstatne oddýchnutejšie a lepšie pripravené na beh. Bežali sme spolu s Ľubkou až do cieľa, asi 200m pred cieľom mi nejaký fanúšik zakričal “obehni ju” tak má to povzbudilo, že ani neviem kde som našla sila a predbehla…Ľubka mám ťa rada. Bol to môj najúspešnejší triatlon. Ďakujem, ďakujem manželovi a dcérke a všetkým v tíme za super náladu a podporu. Ako hovorí Franta… kto je pripraven, neni prekvapen:)

Lukáš

Karpatský Triatlon je pre mňa veľmi výnimočným pretekom, pretože presne pred rokom som štartoval na na svojom prvom šprinte, prvýkrát som si vyskúšal triatlon, samozrejme tento rok som chcel byt ako inak lepší. Tesne pred štartom nám organizátori oznámili, že plávanie bude kratšie, nakoľko sa utrhlo lano bóje. Takže plávanie bolo skrátené o 200m, čo pre mňa ako slabého plavca bola príjemná informácia. Ani nie do dvoch minút sme skákali do vody. Tak toľko vody, koľko som vypil a toľko úderov som nedostal ešte na žiadnom preteku. Mäsa ľudí vo vode a každý chce byť prvý

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306