Hola, hola Mallorca volá!

Hola, hola Mallorca volá!

Novinka 09.04.2018, zobrazené 979x

2. tohtoročný camp sme rozložili opäť v našej starej dobrej destinácii do ktorej sa vraciame rok čo rok.

Zišlo sa nás celkom veľký počet - 17ks, malý problém je, že rozdielnej výkonnosti, ale snažíme sa to zvládať k spokojnosti všetkých. Prvé 3 dni sme hlavne na bicykli navštívili naše obľúbené miesta Formentor, Randu a Sacalobru. Dokonca sme boli pozrieť aj nášho kamaráta Jaimeho, ktorý má krásny beach bar a minulý rok nám urobil upútavku na FTVŠ super šprint triatlon. 

Plavecké tréningy mávame vo Viva Blue, kde je momentálne najlepšia triatlonová skupina na svete a občas sa s nimi aj stretneme a vidíme ako títo profíci ako Mola, Fabian, Vendi Frintová, Katie Zafares atď..sú tiež len ľudia z mäsa a kostí. Bývame v dvoch domčekoch od ktorých máme len pár krokov na jednu z najkrajších pláži Baleárskych ostrovov. Pridávame pár slov od účastníkov tohoto zájazdu :)

Ľubka: Sústredenie na Mallorce bolí. V zime som viac netrénovala ako trénovala a je to poznať. Na biku trošku kopec alebo protivietor a hneď odchádzam..keby mi chalani nepomáhali, tak neviem, neviem. Pláva sa mi fajn, bazén je perfektný...Bývame hneď pri pláži, iba to počasie som myslela, že bude krajsie a teplejšie. Vyťahujem všetky "dlhé" veci čo som si doniesla. Každopádne verím, že sa tu "nakopnem" a ten druhý týždeň bude bolieť o niečo menej :)

Contador: Úvodné štyri dni na sústredení na Malorke, ubehli ako voda. Odtrenovaných mám však 16 hodín. Mali sme trochu neorganizovaný úvod do campu, ale potom sa to rozbehlo, všetci sa snažíme si navzájom pomáhať, podporovať a užívame si to tu. Ja osobne som na prvom sústredení, takže som bol neskúsený zo začiaku, ale postupne sa udomácňujem v tom ako prebieha deň. Trénuje sa mi nadmieru dobre aj keď niekedy by mohlo to slniečko viac hriať, hlavne potom ako výjde človek z bazéna. Jazdí sa mi veľmi fajn, aj keď niekedy ma musia v krízových momentoch tí lepší potiahnuť. Stretli sme sa tu partia rôznorodých ľudí v rôznych vekových kategóriách. Na tréningoch však spolu súladime. A príjmne sú aj spoločné chvíle v kuchyni. Zatial som sa naučil pár dôležitých tipov a trikov pri jazde na bicykli ako napríklad pri jazde zo sedla alebo zjazde. Celkovo zatial hodnotím sústredenie ako velmi obohacujúce a náučné.

Danielko: Sustredko sme rozbehli plnou parou vpred. Každy deň bike a plavko a trošku aj ten beh, nech nezabudneme. Boli sme už na Formentore, čo je najvýchodnejší cíp Malorky a okúsili sme nejaké tie kopce. Voda v bazéne je super, pekne mineralizovaná, trošku osolená, takže sa nám pláve absolútne super. Minulý rok v Malorke sme plávali vedľa dvoch olympijských plavcov, tak pre zmenu tento rok sme plávali veďla Maria Molu, ktorého nejdem ani objasňovať. Počasie nám vychádza tak premenlivo, keď svieti slniečko, tak je všetko v poriadku, ale keď zafúka večer, tak sa rýchlo uchýlime dnu. Narozdiel od vedľajšieho domčeku, nám tečie teplá voda a funguje vyhrievanie, takže čo viac si priať. Už len veľa makať!

Rado: Tak v prvom rade som vďačný, že môžem s týmto tímom absolvovať sústredenie. Keďže trénujem sám, veľmi ma tá možnosť potešila. Už samotné miesto splnilo nadmieru moje očakávania, fakt ostrov športovcov, cyklistov. Trošku problémy pri odchode na letisko, ale auto sa pokaziť može, s tým sa
treba len vysporiadať. Ubytovanie okey, pohoda, a chalani na izbe veľmi fajn, tých som mal možnosť spoznať teda.
Väčšie obavy som mal z plánovaných objemov, našťastie to v skupine ide parádne, bike prekvapivo úplne ok, ešte beh, ktorý som flákal ide poslabšie.
Na sústredení sa mi asi najviac páči to že okrem športovania iba papám a oddychujem, a myslím kvalitné rege sa podpisuje na u mňa subejktívne kvalitné výkony ktoré idem. Osadenstvo v Realize je super a už sa teším na ďalší tréningový blok.

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306