Januárový kemp v Liptovskom Jáne

Januárový kemp v Liptovskom Jáne

28.01.2020, zobrazené 646x

Uplynulý víkend sme absolvovali druhý kemp v tomto roku, kde sme sa počas predĺženého víkendu na Liptove zamerali na plávanie. Opäť sa nám podarilo naplávať objem a okrem toho zaradiť aj ďalšie aktivity. Ráno nás čakalo 2hodinové plávanie po ktorom sme sa už všetci tešili na raňajky. Počas obeda sme absolvovali bežecký tréning a poobede to bola opäť voda. Popri tom sme aj stihli odcvičiť s fyzioterapeutkou, zahrať si loptové hry a posilňiť tímový duch, a v neposlednom rade sme si našli čas na poriadny strečing a  regeneráciu vo welness. O program mali postarané aj naši najmenší a rodičia, ktorí boli tak isto zapojení do prísneho tréningového procesu :). Deti a rodičia sa zamerali predovšetkým na techniku vo vode.

Väčšina z nás už mala výživové doplnky od ENERVIT-u čo nám určite pomohlo pri našich tréningových výkonoch za čo veľmi pekne ďakujeme firme Vitar.

V nedeľu skoro ráno sme sa presunuli dvomi tímovými dodávkami do dejiska 1. kola Slovenského pohára v akvatlone, ale o tom už v ďalšom článku.

 

Naše reporty zo sústredenia:

Alex: „Na sústredenie som sa veľmi tešil hlavne kvôli teplej vode v bazéne, veľkému wellness a krásnemu prostrediu. Strava bola na veľmi dobrej úrovni a čo sa týka ubytovania nebolo sa na čo sťažovať, taktiež sa mi veľmi ľúbilo spojenie sústredenia a pretekov“.

Štefan: „Mám za sebou účasť, už dá sa povedať, na tradičnom plaveckom sústredení triatlonového klubu Prestigio Realiz teamu v Liptovskom Jáne. Myslím si, že všetky naplánované tréningové procesy sme naplnili -išlo najmä o objemové plávanie, avšak počas tých nekonečných plaveckých setov vládla dobrá náladička spríjemnená dobrými českými humornými poznámkami Hezouna (Martina Olšana). Zloženie tímu bolo výborné, prístup vedenia dokonalý. nemenej zábavné boli opäť doplnkové športy z kolektívnych hádzaná, basketbal. Samozrejmosťou bol aj beh, strečing a cviky fyzioterapeutky. Program sme završili pretekom zimného akvatlonu na Myjave. V skratke všetci uplne rozbiti ale prijemne unaveni, aby sme pokračovali v tréningoch na domácej pôde“.

Hezoun: „Krátké soustředění v Liptovském Jánu se zaměřením na plavání bylo krásné. Nádherný hotel s bazéném a wellness nabízelo vše co jsme potřebovali ke kvalitním tréninkům. Tréninky ve vodě byly dlouhé se zaměřením na naplavání potřebné kilometráže. K tomu jsme přidali běh v krásném prostředí kolem hotelu a také potřebnou běžeckou techniku v hale, která byla součástí hotelu. Moc rád se vrátím na další naplánované soustředění do Liptovského Jánu“.

Mišo: "Na sústredení bolo celkom fajn. Plávacie tréningy boli dosť ťažké, ale dali sa zvládnuť len sa mi na ne ráno ťažko vstavalo . Telocvičňa bola super hry ma bavili a aj unavili. Behať sme našťastie neboli takže to mi úplne vyhovovalo. Raňajky boli super obedy priemerne a večere tiež veľmi chutné. Velí sa mi páčila prednáška o behaní a som rád že sa na mňa pozrela fyzioterapeuta.Toto sústredenie hodnotím ako celkom ťažké ale zato zábavné sústredenie".

Lucka, Oli, Slávo: „V rámci zimnej prípravy sme  nedávno absolvovali sústredenie v Liptovskom Jáne, kde sme mali príležitosť trénovať bok po boku -mládež aj dospelý.  A zároveň pracovať na svojej fyzickej aj technickej príprave na sezónu. Aby sme sa malými  krokmi posúvali vyššie.
Okrem množstva odmakaných tréningových hodín si z neho odnášame aj kopec zážitkov“.

Peťa: „Toto sústredenie sa mi páčilo. Plavecké tréningy boli zamerané hlavne na vytrvalosť, vzhľadom nato, že sme sa pripravovali na Aquatlon na Myjave, ktorý sme absolvovali po ceste domov. Jedlo bolo ako vždy výborné. Nemohol chýbať ani náš obľúbený basketbal, ktorý sme si opäť plne užili“.

Katka: „Opäť sme strávili 3 tréningové dni  v už dobre známom prostredí v Liptovskom Jáne. Plavecké tréningy boli tento raz zamerané na objem, nie na rýchlosť, čo v pretekoch prinieslo svoje ovocie a taktiež to bol prijemne pozvolný začiatok po vianočnej pauze.  Okrem toho sme absolvovali aj 1 bežecký tréning, 2 tréningy v telocvični  a zacvičili sme si fyzio cvicenia. Celkovo sa mi sústredenie páčilo a už sa teším má ďalšie“.

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306