M-SR Domaša - deti

M-SR Domaša - deti

Novinka 31.08.2018, zobrazené 1001x

Na východ Slovenska sme cestovali 2 tímovými autami a vlastnými autami, ktoré cestovali po svojej osi. Náš hlavný stan sme mali v hoteli Zelená Lagúna, mimochodom veľmi príjemný hotelík, kde až na pár izbičiek sme mali celý pre seba. Boli sme tu už od piatku, aby sme si oddýchli po ceste a boli čerství na preteky.

V sobotu doobede ako prví štartovali žiaci. Tam sme mali hneď 9 želiezok v ohni a to: Nina, Katka, Ema, Alex, Eva, Marek, Adam, Jonáš a Ďuro, ktorí sa postarali o prvé medaile na slovenskom šampionáteEma po slabšom plávaní (nedávno zlomené zápästie) sa po cyklistike dotiahla na čelo pretekov a rýchlim depom si dopomohla k majstrovskénu titulu medzi staršími žiačkami, kde si len kontrolovala náskok na bežeckej časti pred Mesárošovou z Dolného Kubína.

Medzi žiakmi sme najväčšie nádeje vkladali do Mareka a Ďura. Druhý menovaný po slabšom plávani (až ôsmi) si osedlal svoje  Pinarello Dogma F10 a suverénne najlepším bikom sa dostal na druhé miesto, ktoré v cieli behu stratil, ale aj tak sa tešíme z pódiového umiestnenia. Marek, ktorý mal veľmi pekné a dlhé prázdniny moc netrénoval, ale aj tak jeho 6.miesto nie je na zahodenie. Rovnako dlhé prázdniny mala Katka. Taktiež jej 5. miesto považujeme za úspech. Deviaty skončil stále sa zlepšujúci Alex, ktorého čaká ešte rok v tejto kategórii a veríme, že nadviaže na Ďurove výsledky v budúcom roku. Ostatným našim žiakom budeme držať palce, aby troška viac trénovali a získali viac triatlonovej rutiny, a aby hlavne oni boli spokojnejší so svojimi výsledkami.

Sobotný program pokračoval v pretekoch nádejí, kde sme sa sústredili hlavne na štart Miša, Ďura,Miška, Janka a SoničkySonička nám spravila veľkú radosť, keď si vďaka výbornemu biku odnáša z Domaši titul vicemajsterka Slovenska

U našich nádejí sa tiež prejavili prázdniny, ale sme veľmi radi, že sa zúčastnili na šampionáte a veríme, že ich to len posunie mentálne a fyzicky a tiež, že cez rok ich to bude baviť, tak ako nás baví pracovať s nimi.

Koniec dobrý, všetko dobré. Na záver dňa sa všetci tešili na tímove mix štafety. Náš tím postavil hneď tri štafety.

Prestigio 1 v zložení: Marek, Ema, Ďuro                                                                                                                                  Prestigio 2 v zložení: Alex, Katka, Adam                                                                                                                                  Prestigio 3 v zložení: Mišo, Nina, Jonáš

Prvá naša štafeta od začiatku bojovala o popredné priečky a keď Emka dobiehala svoj úsek štafety na druhom mieste už sme vedeli, že keď Ďuro normálne dopláve, sadne na svoju motorku F10 a dokluše do cieľa, tak sa môžme tesiť z premiéroveho titulu slovenskych šampiónov v  mix štafetách. A tak sa aj stalo. Ďuro potvrdil čo sa od neho očakávalo a v našich srdciach vybuchol gejzír radosti.

Ďakujeme všetkým žiakom a nádejam, ďakujeme našej hlavnej trénerke mládeže Danke, atletickému trénerovi Milanovi a plaveckým trénerom Paľovi, Jožkovi a Martinovi, nakoľko bez ich vedenia, by to bolo určite inak!

 

photo credit: Prestigio Realiz Team, J.Jurášek 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306