Majstrovstvá Európy v akvatlone

Majstrovstvá Európy v akvatlone

Novinka 31.05.2017, zobrazené 1079x

Na veľkom Draždiaku v Petržalke sa cez víkend uskutočnili štvrté Majstrovstvá Európy v akvatlone. Do metropoly Slovenska prišlo 22 krajín Európy a Čile.
 
Za veľmi pekného počasia štartovala dovedna rekordných 450 pretekárov. Opäť po troch rokoch Bratislava zažila veľmi kvalitné preteky s výbornou organizáciou a o všetko sa postarali bratia Vargovci, jeden z usporiadateľského hľadiska a druhý svojim maximalistickým profesionálnym prístupom, keď mohli slovenskí fanúšikovia oslavovať jeho športové umenie.
 
A v tomto všetkom mali svoje miesto aj pretekári z Prestigio Realiz Teamu – Martin, Danka, Oliver, Daniel a Mirka a ich kamaráti Maťo a Štefan. Martin sa umiestnil na 18. mieste vo svojej age group 50-54. Štefan bol 13. v AG 40-44. Martin Skálnik bol ôsmy.
 
Našu medajlovu radosť zavŕšila Danka, ktorá obsadila vo svojej age group 20-24 3.miesto. Vyskúšať si to boli naši dorastenci Daniel a Oliver, ktorí sa išli porovnať s Európskou akvatlonovou konkurenciou. Prinášame vám zopár pekných fotografií a ohlasy niektorých aktérov.

Danka

Ešte do pondelka som o nejakých Majstrovstvách v akvatlone ani nerozmýšľala, ale predsa len som sa rozhodla, že to skúsim. Na kategóriu žien elite som sa nejak necítila, keďže skoro nič nebehám, tak som sa prihlásila na age group, kde bola celkovo aj tak dobrá konkurencia. Štart som mala hneď ráno, čo mám najradšej, lebo potom som si už len mohla užívať ostatné štarty. Plávalo sa mi dobre, trošku pomalšie som zo seba strhla neoprén a vybehla som plná odhodlania na bežeckú trať.
 
Coach mi kričal moju pozíciu po plávaní a ja som veľmi rýchlo začala predbiehať ostatné pretekárky….No toto trvalo len jedno kolo :D… po výbehu do kopca má začalo veľmi pichať v boku, a ja som musela skoro zastať…úplne som z toho znervóznela, rozdýchavala, a našťastie to ustalo a ja som sa zase rozbehla a chytila opäť svoje tempo. Už som ani nečakala, že by to mohlo stačiť na bedňu, ale veľmi ma to potešilo, že to stalo za to to prekonať. Preteky sa mi naozaj veľmi páčili, plavecká aj bežecká trať bola úplne super, diváci mohli vidieť celý vývoj pretekov a organizácia a celková atmosféra nemala chybu.

Daniel

Prvýkrát na pretekoch medzinárodného typu. Museli sme sa popasovať s novými zásadami, ale nebolo to nič hrozné. Povinný briefining, kontroly a európska konkurencia, aj toto sme zažili. Majstrovstvá európy v akvatlone mi vyšli super. Zo začiatku plávania, to až tak ružovo nevyzeralo, kedže ma hneď po štarte stiahli a strhli okuliare a musel som zastať a dať si ich naspať a následne všetkých dobiehať. Bolo veľmi ťažké sa prebojovať dopredu a ani hákovať sa mi nedalo vždy. Trochu som sa natrápil.
 
Na druhej strane, depo som zvládol solídne, nemal som vôbec problém a vrhol som sa hneď na beh. Zo začiatku som ešte sťahol pár bežcov, ale potom sa to už ukľudnilo a my sme si išli svoje tempo. Pekne sme sa striedali so Slovincom Hutterom ktorý ma ešte aj po mene povzbudzoval. Ako aj všetci tímoví kolegovia a rodina, boli ste super, ďakujem. Na behu som teda dal všetko a s výsledkom som určite spokojný. 17. Junior celkovo a 4. zo Slovenska. Dúfam, že do budúcna budeme aj nominovaní a nebudeme sa handrkovať, lebo sme zase ukázali, že sa len tak ľahko nestratíme. Tieto preteky mi dali veľa a ja sa už teším na tie ďalšie.

Oliver

Moje prvé ME v akvatlone, dopadli úplne inak ako som si predstavoval. Po pomerne dobrom plávaní, kde som vychádzal z vody na 7. pozícii som vôbec nečakal, že stratím tak veľa v depe. Vybehol som z vody a nešiel mi dole neoprén, asi tak 5 sekúnd som rozmýšlal, či sa na to nevykašlem. Nevedel som, čo som mal robiť, strašne som si v hlave nadával. Beh to bola ďaľšia katastrofa. Inak počasie, zázemie a organizácia bola super. Ďakujem všetkým ľudom, čo tam boli a povzbudzovali ma!!! Za mňa to bol nevydarený pretek a do budúcna zapracujem, aby som nevybuchol od nervov v depe. :)

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306