Majstrovstvá Slovenska - štafety a šprint dospelí

Majstrovstvá Slovenska - štafety a šprint dospelí

Novinka 04.09.2018, zobrazené 966x

Na východe Slovenska sme získali desať medailí s bilanciou 3 - 3 - 4 a o šesť sa postarali práve dospelí a zaradili sme sa medzi tri najúspešnejšie tímy Majstrovstiev za 3NT so štrnástimi a Levicami taktiež štrnástimi cennými kovmi. V našom tíme si zaslúžia absolutórium všetci, ale majstrovské kovy doniesli:

Ivetka, ktorá si po bojovnom výkone odniesla zlato                                                                                                                                                                                                                                                             AG štafeta v zložení Coach, Aďa, Ičo, ktorí boli strieborní                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Oliver tak isto strieborní                                                                                                                                                                                                                                                                                                         A o tri brondzi sa postarali Ičo, Aďa a Daniel.

Štafety mali jasných favoritov 3NT, ktorí jasne dominovali a v zostave Marek, Kika a Ondro nedali nikomu šancu a zaslúžene vyhrali medzi elitou. Naša štafeta v zložení Oliver, Danka, Daniel obsadila nepopulárne 4. miesto. V AG štafetách to bolo ešte jednoznačnejšie a opäť najcennejšie kovy putovali do 3NT. Nasa štafeta sa od začiatku do konca pohybovala na 2. mieste, takže sme boli pokojní. Postavili sme aj ďalšie štafety (dokopi štyri) a veríme, že táto novinka sa spopularizuje a prinesie ešte väčšiu atraktivitu do našich slovenských pretekov.

Medzi ženami si to na bežeckej časti rozdávali dievčatá Ivonka, Kika, Ivana a Romana. Po dlhšom čase ženy predviedli zaujimavé preteky až do samého konca. Nakoniec si Romana stupňovaným záverom po zásluhe prišla po majstrovský titul. Kika bojovala až do konca a s prehľadom získala striebro a troška nečakane Ivonka bronz. Naše dievčatá rozhodne nesklamali a nestratili sa. Lenka až do bežeckej časti siahala na pódium, Ivetka ho získala suverénne a Aďa prekvapujúco, ale bronz jej právom patrí. Danka mala dobrý začiatok, len na biku ľahká indispozícia zapríčinila DNF, ale aj to k športu patrí…

O vyvrcholenie nedeľnajšieho programu sa postarali muži. Pompézny a málo vídaný štart sa podaril, keď sa 75 mužov so štartovacieho koberca rozbehlo do spenených vĺn Veľkej Domaši.

Z vody vyšiel ako prvý Marek, za nim Pavúk, tretí Tolky, Oliver, Verbovský a Danielko. Týchto šesť ľudí mierne poodskočilo a keby Oliver nezaváhal v depe, vznikla by z neho kompaktná skupina. Na nešťastie to bolo inak, a všetci vlastne čakali čo spraví slovenský expres na kolesách Ondrej Kubo.

Ako sme predpokladali zobral skoro všetkých ľudí pred ním a utvorila sa 15 členná skupina širších favoritov. Toto sa dialo až do 2/3 cyklistickej časti, kedy opať za to vzal a ostal za ním už len pasívny Verbovský, ktorý čakal len na svoju príležitosť.

Škoda, že Oliver ešte chvíľku nevydržal za tímito dvomi favoritmi, mohol sa odviesť vo vláčiku a opäť by to mohlo byť inak. Do druhého depa si priviezol 8 sekundový náskok Verbovský a po taktickom výkone získal titul. Ondro si už len kontroloval titul vicemajstra, lebo si priviezol 50 sekundový náskok pred prenasledovateľmi. Na prekvapenie všetkých po behu snov premiérové pódium získal Peter Žáčik. Tadeáš dobehol štvrtý, nestarnúci Miro piaty, keď kilometer pred cieľom utrhol Olivera s Bartom.

Na záver sa chceme poďakovať agentúre Becool a našim rodičom z tímu a taktiež chalanom a samozrejme Ivetke, ktorí sa nezištne podielali na týchto vydarených Majstrovstvach Slovenska.

Taktiež veľkú zásluhu má aj starosta obce Dobrej Radko, ktorý aj so svojimi pomocníkmi a mechanizmami pomáhali kde mohli. Prestigio Realiz Team ďakuje aj svojim sponzorom MMteam, Ratio services, K+, Imunoglukan ktorí stáli a stoja po boku nášho naďalej sa rozvíjajúceho klubu.

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306