MMD Valča

MMD Valča

Novinka 13.05.2018, zobrazené 985x

V krásnej prírode Malej Fatry sa konal duatlon vo Valčianskej doline na ktorý sme išli najmä kôli druhému behu, ktorý je v triatlone veľmi dôležitý. 

Zúčastnili sme sa v oklieštenej zostave Ľuboš, Vlado, Contador, Dano, Oliver, benjaminček Ďuro a na poslednú chvíľu malá rýchla rota v podobe Maroška a Tomáška Ignačákových . O začiatok sa postarali Maroško s Tomáškom a ich súperi. Musím povedať, že na trati bojovali ako to ukázali niektorí naši chlapci. Naši maličkí si počínali na trati veľmi dobre, Tomáško bol 3. s použitím bicykla a Maroško 5., ale s odrážadlom :). Tento pretek sme poňali ako dobrý tréning pred nadchádzajúcim náročným víkendom, kedy nás čakajú M-SR v akvatlone v sobotu a 2. kolo Sl.p. v Senci. 1. beh sa niesol v teamovej spolupráci, potom rýchle depo a šup na bike. Všetci to zvládli dobre, len Contadorovi zavadzal jeden pretekár a tak zadným kolesom bol ešte v "depe". A tak sa pán rozhodca ozhodol troška svojsky a dal mu penaltu hneď, namiesto počas druhého behu, čo je vysoko neštandardné. Škoda.

Na bicykli udávali udávali tempo M. Verbovský, P. Štilla a D. Kraviansky a každý si išiel svoje. Zozadu sa im nik nepribližoval a tak si nakoniec na pohodu vybojovali aj teamové umiestnenie. Naši chalani išli tak ako mali. Čakal ich druhý beh, kde si mali splniť tréningové ukazovatele. 

Mali sme veľké očakávania, ale toto je šport a na pretekoch nie vždy všetko víde. Veľmi nás milo prekvail, vekom ešte len žiak, Ďuro - alias Dekel, ktorý sa nikoho a ničoho nebál a prišiel z druhého balíka celkovo 1. a tak si dobehol pre fantastické 8. miesto. O 10s prišiel o 3 roky starší Oliver, ktorý má veľké ambície pre tohtoročnú sezónu. Ostatní chalani podali výkony podľa natrénovaných kilometrov.

Dúfajme, že chlapci si zoberú z tohto tréningového preteku ponaučenie. Napriek tomu musíme poďakovať Danovi, ktorý spravil v novom prostredí veľmi pekné preteky s perspektívou do budúcna. 

Oliver Dodok: "Duatlon v Martine bol môj prvý duatlon, keďže na duatlonoch sa nezúčastňujeme. Dnes sme, ale urobili výnimku aby sme vyladili na blížiace sa preteky nabudúci víkend. Poňali sme prvú časť pretekov ako rýchly tréning a druhú časť už ako preteky. Nebežalo sa mi zrovna najlepšie nebol som ani nejak zadýchaný a aj tak som nevládal. Na biku bola tak rozbitá cesta, že sme si museli dávať veľký pozor, aby sme si nezničili kolesá. Posledný beh som mal začat makať, ale nevládal som."

Daniel Hettych: Boli sme si zatrénovať na duatlone pri Martine. Kebyže sa mi nestane technická chyba, tak aj považujem tento pretek za úspešný, ale aspoň splnil svoj tréningový účel a to bol cieľ. Začali sme behom, čo mi dalo zabrať a v depe som už skoro nevládal. Na biku som si ale oddýchol. Cesta išla dole a potom naspäť do kopca. Neutiahol som si poriadne sedlovku a postupne mi padla. Musel som zastať, vypýtať si imbusový kľúč a napraviť. Za pomoc som dostal diskvalifikáciu, ale to mi nezabránilo pretek dokončiť a zamakať si ešte. Zvyšok biku som asi tretinu času ťahal, lebo striedanie nefungovalo vôbec ako malo. Cesta bola slovenská, teda absolútne rozbitá, takže sme si museli dávať obrovský pozor. Záverečný beh bol bolestivý a snažil som sa dať do toho všetko. Škoda tej sedlovky a mohlo to byť 2. miesto.

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306