Na Pressburg triatlone dvanásť pódií, z toho osem pre dospelých

Na Pressburg triatlone dvanásť pódií, z toho osem pre dospelých

Novinka 11.06.2017, zobrazené 1143x

Na bratislavskom Draždiaku sa uskutočnilo ďalšie kolo Slovenského poháraPrestigio Realiz Team tam nemohol chýbať a z tohto pekného preteku s drobnými chybičkami si odnáša 12 pódiových umiestnení. Opäť sme zaznamenali pozoruhodnú bilanciu 6 – 4 – 2 a dokázali sme, že našu robotu si robíme svedomito a dobre.
 
Naši dospeláci sa opäť nestratili a vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru v tímovom stane a dokonca aj na trati. Naše dievčatá Andrejka, Ľubka a Danka napiekli sladké dobroty, po ktorých sa po preteku len tak zaprášilo mňam. :) Sme radi, že tímový duch vládne celým Realizom a veľmi vám za to ďakujeme.

Franto

Díky super zázemí od týmu, které bylo 50m od depa byla předzávodní připrava naprosto bez problému. Lehké rozklusání a pah hned do vody na start. Po startu jsem se zařadil za mlaďochy z týmu a na první bojce sme se žařadili do hlavní cca 6 členné skupiny. V depu se nikdo nezdržel a ny trať kola vyrazila skupina 6 lidi. V prvním kruhu nás dojea ještě menší skupina, tak nás bylo asi 10. Kolo se pravidelně střídalo a do 14km se jelo pojromadě. Já pak nastoupil a udrželi se asi 3 závodníci. Ihned jsem nastoupil podruhé a už jsm jel sám. Do depa jsem přijel s náskokem cca 50“ a mohl jsem si tak běžet své tempo a doběhnout si pro první místo. Dostal jsem ještě panaltu 15“ za špatně odhozenou helmu. Závod super a atmosféta v týmu byla taky příjemná.

Danka

Na tento pretek som sa fakt tešila, ale musím povedať, že som ostala dosť sklamaná. V piatok sme prišli na briefing kde nám povedali že budeme štartovať vo vlnách a hlavne povedali “ženy nesmú hákovať mužov a budú mať samostatný štart”. No realita na druhý deň bola úplne iná. Ešte že nám na šprint vyšlo slnko a bolo teplúčko na roZdiel od olympijského. Takže štartovali sme všetcia spolu samozrejme. Vyplávala som asi 5 sekúnd za ivonkou tak som sa potešila že teda aspoň budem mať s kým ísť na biku. pýtam sa jej ako je to s tým hákovaním a ona že o tom nepočula takže ide s mužmi…. lýdia drahovská ktorá vyplávala 30s pred nami išla tak isto hneď s mužmi. Bike sme odkrútili vo väčšom balíku s chalanmi, avšak lýdia sa nám stále vzďaľovala. Na behu som ju sťahovala ale vyšlo to na druhé miesto absolut. Bežecká časť sa mi tento rok vôbec nepáčila, na jedinom uzučkom chodníčku kde sa dalo ako tak bežať boli umiestené kužele tak sme museli bežať po tráve.. Fakt nerozumiem prečo na preteky kde nám môžu konečne urobiť samostatný štart, spravia takéto preteky a pritom je to Slovenský pohár. a tiež spomínané hákovanie… prišlo mi to veľmi amatérske…na rozdiel od minulého roku.

Oliver

Sobotné ráno začalo pozitívne. Dobrá nálada, fajnovučké raňajky, rozjazdenie s tatkom a relax. Počasie nám krásne vyšlo, čo sa z rána hneď nedalo povedať. Plávanie nebolo jedno z tých najrýchlejších, ale aj napriek tomu som bol prekvapený aká veľká skupinka sme vyplávali. Cesta z depa aj do depa bola strašná, na zemi bola hadica a pár jám a nikto nebol schopný si zdvihnúť bike. Bike sa išiel v takom pohodovom tempe až do 3 kolečka, kde nám franta nastúpil. Na behu som sa nedokázal vyhecovať do lepšieho výkonu. Bohužial sa mi zatiaľ nedarí premeniť moje tréningové nasadenie do výsledkov na pretekoch.

Lukáš

Druhú júnovú sobotu sa konal Pressburg triatlon v Bratislave a ja som bol rád že som bol jeho súčasťou. Ale pekne od začiatku plavalo sa na Veľkom Daždiaku. Hoci poslednú dobu akosi nestiham tréningy, plávalo sa mi pomerne super až na menší problém so zatekajúcimi okuliarmi ale z vody som vyliezol pomerne celkom v slušnom čase. Depo bolo krásne veľké a priestranné, čo mám rád, cyklistika bola úžasná, išla sa mi super a trať sa mi veľmi ľúbila. Bežecká časť je moje najväčšie utrpenie, to čo som na bike nadbehol na behu som stratil, bolo mi strašne moc zle a miestami som mal problém to udýchať. No nakoniec som dobehol do cieľa v novom osobáku. Takže ako tak spokojnosť. Krásny pretek, klobúk dole, organizačne zabezpečené preteky na jedničku. Len tak ďalej.

Danielko

Mali sme veľké očakávania, dohodli sme sa s Frantom, naplánovali sme si taktiku. Všetko mohlo byť super. Ale bohužiaľ to tak vôbec nevyšlo. Hneď po prvých pár sto metroch plávania som vedel, že môžeme taktiku schovať do vrecka a makať. Neviem prečo nás Franta neťahal na plávaní, k tomu Oliver išiel trochu nakrivo, takže už pri prvej bóji sme boli až na konci prvej 5-člennej skupinky. Vyplávali sme s chalanmi, ktorým sme mali v pláne naložiť a utiecť na bicykli. Namiesto toho, sme boli v obrovskej cyklistickej skupinke, kde nás ešte aj docvaklo pár ľudí zozadu. No, katastrofa trochu. Aspoň, že to depo bolo rýchle a kvalitné. Beh bol náročný pre mňa. Aj z pohľadu technickej stránky, bežalo sa po kamenisto-štrkovej tráve, kde som si musel dávať pozor, aby som si nevykĺbil členok. Najhoršie na tom bolo, že asi 1,5km pred koncom ma začalo pichať v bruchu, ale tak pernamentne a nevedel som sa toho zbaviť. Takže som sa to ěste snažil rozbaliť, ale trápil som sa. Takže po dvoch pomerne úspešných pretekoch, nám tieto veľmi nevyšli. Ale ideme ďalej.

Vladko

Pressburg Triathlon bol veľmi pekne teamove podujatie. Bolo tam veľa športovcov v našich farbách co ma povzbudilo a donútilo neflakat sa a makať :)

Aďa

Na sobotňajší Pressburg som vôbec nebola dobre psychicky naladená. Už od rána sa mi nepáčilo počasie…nakoniec sa vyčasilo. Plávalo sa mi zle, stále sa niekto motal pri mne a ja som sa mu uhýbala aby som ho nekopla a tým má brzdil. Ako som pozrela pred seba, prvé čo ma napadlo…potopil sa Titanic. Na bike sme s Ľubkou ťahali spolu až do depa a tiež sme pozbierali aj dvoch členov tímu. Tu som zistila aké je byť super v tíme a zúročiť všetko čo nás tréner Maroš naučil na tréningoch. Beh bol ťažký, nohy neposlúchali ale v druhom kole sa to pomaly rozbehlo. Na to že sa mi vôbec ráno nechcelo, prekvapivo som mala zase o necelé 3 minúty lepší čas ako na Seneckom a bola som na 4. mieste. Jupííí. Ďakujem celému tímu za podporu, ale aj mojej rodine.

Ľubka

Plávanie išlo celkom fajn, aj keď neviem z akého dôvodu som už po 100-200 metroch prešla do pŕs čo ma dosť mrzí, pretože určite viem kraulom odplávať o dosť viac. Na biku som si počkala na Aďu a pekne sme sa celý čas striedali. V druhom depe sme sa trochu zdržali keď sa Aďi nedala dať odopnúť prilba ale nakoniec sa to podarilo. Bežalo sa mi dobre, udržiavala som si tempo také, aké som chcela mať. Všeho všudy, oproti prvému triatlonu som si zlepšila celkový čas o nejaké 3 minúty, aj časy vo všetkých disciplínach, takže celkom spokojnosť, aj keď viem, že stále to môže byť o pár minút menej. Atmosféra bola super, veľmi príjemne strávená sobota s naším skvelým tímom. :)

Veronika

Pressburg triatlon ako preteky takmer pod mojim oknom, tímový veľký stan kúsok od depa, čiže logistika tentokrát nehrala žiadnu rolu. Pretekať na tratiach, kde denne trénujem bolo príjemné. :) Avšak tiež nerozumiem draftingu ženy/muži, čo bolo prv zakázané. Žien bolo 33 kusov, čo je na slovenské pomery pomerne dosť a kľudne sme mohli mať samostatný štart ako minulý rok. Trošku chaos. Mimo tohto pekne zvládnutý celodenný event a pre mňa pomalý rozbeh do sezóny po štátniciach. V nedeľu som si ešte šupla Neufeld triatlon u susedov na olympijských tratiach. Pekný víkend a už sa teším na Karpatský triatlon. :)

Peťo

Konečne po dvoch rokoch dokončený pretek, aj ked len šprint, ale niekde musím začať :)
Plávanie som tradične nadplával zopár desiatok metrov, ale plávalo sa mi super, zo začiatku sa plávalo s menšími prestávkami, kým som si urobil priestor, ale potom už som sa nejako rozbehol :) Cítil som, že by som kludne aj 1500 m dal, a pritom z plávania som mal najvačšie obavy. Bike sa išlo celkom dobre, skoro celý čas som ťahal špicu v tej našej skupinke, tak nebolo moc času na oddych, čo som potom pocítil pri behu, ale celé som to dal vrámci svojich možností, a vidím že je čo vylepšiť. Veľké podakovanie patrí Palimu s ktorým som išiel skoro celý pretek, ale aj teamu, celý pretek som vnímal okolo seba realizboys and realizgirls :) Sme sa navzájom povzdbudzovali a hecovali, tak chcem aj touto cestou poďakovať všetkým za podporu, veľmi mi to pomohlo.

Michal

Známe prostredie? Couchove dobre mienené rady? Skvelé, výživné tréningy? Povzbudzovanie ľudí pri trati? Neviem či niečo z tohto špeciálne zvlášť, skôr asi všetky uvedené faktory umožnili moje doposiaľ najlepšie umiestnenie na pretekoch len tesne za bedňou. Samozrejme v mojej vekovej kategórií takmer veterána… :) Keby mi pred štartom niekto povedal že budem štvrtý tak by som sa tomu asi len pousmial a nesmelo poďakoval dotyčnému za dôveru. Keď som sa po pretekoch pozrel na výsledky v prvej chvíli má zalial dosť dobrý pocit zo svrteho miesta ale hneď na to, keď som si odcukreny s námahou vypočítal stratu za tretím, skoro ma šľak trafil. 12 sekúnd!!! To keby som vedel tak na bicykli po tej mojej chybe na otočke dušu vypustím aby som sa opäť chytil balíka…!! No nevadí, ešte potrénujem rýchlosť vo vode, pokúsim sa vyvarovať chýb na biku a snáď sa toho pódia dočkám. Určite je to však dobrá motivácia do ďalších tréningov…

Tomáš

Slogan: „Lepšie ako som čakal“
1) Predštartová nervozita – žiadna. Bol som v pohode, ako keby som išiel každý týždeň.
2) Plávanie: úplne v pohode
a. Trochu stres pri štarte, zlý vstup do vody a strašne veľa ľudí.
b. Zo začiatku sa nedal plávať kraul, lebo som mal ruky niekomu na nohách.
c. Ale potom už som išiel dlhé zábery a postupne predbiehal pár ľudí.
d. Poučenie nabudúce – treba ísť viac dopredu.
3) 1. Depo som dal asi celkom dobre, ale určite sa dá aj oveľa lepšie. Treba aj rýchlejšie bežať s bicyklom.
4) Cyklistika: vietor je sviňa a jazda v háku.
a. treba viac natrénovať naskakovanie na bicykel. Obutie tretier bolo už fajn.
b. Proti vetru to bolo dosť ťažké, bolo treba mať dolný úchop. Ale po čase mi tŕpol krk a plecia.
c. Po vetre to bolo dobré a druhá polovica cyklistiky bole lepšia.
5) 2.depo bolo pomalé, hlavne zaväzovanie šnúrok na teniskách.
6) Beh: bolesť (čakal som to, aj tak prekvapilo)
a. Prvý okruh som trpel, skoro som vzdal. Brucho mi stvrdlo na kameň a ťažko sa mi dýchalo. Nohy nevedeli chytiť rytmus.
b. Druhý okruh som mierne zrýchľoval, bolesť brucha povolila a dýchanie sa ukľudnilo.
c. Ku koncu som mal pocit, že môžem pridávať.

Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306