Na triatlone v Senci desať pódiových umiestnení - dorastenci, juniori, muži

Na triatlone v Senci desať pódiových umiestnení - dorastenci, juniori, muži

Novinka 27.05.2017, zobrazené 985x

S veľkým záujmom sme sledovali posledný pretek jednotlivcov. Otázka bola, či Franto potvrdí suverenitu medzi Slovákmi a či Daniel a Oliver budú schopní držať krok s reprezentantmi a taktiež podporovanými pretekármi STÚPo plávaní mali farby Realizu v absolútnom poradí v prvej päťke hneď troch pretekárov. Prvý vyplával Kalus, za ním Smetana, Kubínek, Dodok a Hettych. 
 
V druhom okruhu cyklistiky si Franto nastúpil a bolo z toho 1:10 min na Verbovského, Žáčika a Dubaja a 1:25 min na Hettycha, Fazekaša, Orlického a Dodoka. Na behu si už len kontrolovali pozície a tak Kubínek a Verbovský si pohodlne prišli po svoje umiestnenia presne tak, ako prišli po cyklistike. Zo zadných pozícii útočili Matúš Kozlovský, ktorý najrýchlejším behom dňa obsadil štvrté miesto a Simon Brunovský ôsme miesto.
 
Naši dorastenci sa nestratili a ukázali, že sú viac než konkurencieschopní našim reprezentantom a podporovaným pretekárom STÚviac, ako by sa to niekomu páčilo.
 
Nesmieme zabudnúť ani na našich ambasádorov tímu ako je Patrik, Mišo a Lukáš, ktorí ukázali zlepšenie vo všetkých disciplínach. Sme radi, že sú medzi nami a dúfame, že ešte dlho budú.
 
Gratulujeme všetkým z tímu, že ukázali svoj športový charakter a tímový duch a samozrejme Zajovi a tímu TRINITY za pekné preteky a dobrú organizáciu. Tím TRINITY dokázal veľmi dobre skĺbiť organizáciu a pretekanie svojich pretekárov na jednotku, gratulujeme ešte raz. :)

Lukáš

Na štart Seneckého triatlonu som sa postavil po prvýkrát, voda bola trošku studená nakoľko som nemal neoprén, ale po pár metroch plávania sa to dalo zvládnuť. Z vody som vyliezol v druhej polovici štartovného poľa. Na cyklistickej časti som sa držal malej päť člennej skupinky až pokiaľ mi v druhom kole neušli. Potom to bolo už len o mne. Bežecká časť bola pre mňa utrpenie, nevládal som dýchať a miestami mi bolo zle, dokonca som pár metrov kráčal. Nakoniec som sa snažil behať stabilné tempo. Na poslednom kilometri som stretol Frantu, ktorý sa vyklusával a ktorý mi začal robiť doprovod a potiahol ma až do cieľa. Za čo som mu veľmi vďačný. Krásny závod, skvelá organizácia ale najlepšie bolo naše “domáce” klubové zázemie na pretekov. Kde sme sa zišli mladší a starší pretekári, oddychovali, zabávali sme sa a smiali, a odovzdali si tipy a rady ohľadom pretekov. Krásny nedeľný deň.

Daniel

Z môjho pohľadu bol Triatlon Senec lepším podujatím než som očakával. Oveľa. Organizácia na veľmi solídnom leveli, počasie vyšlo obstojne, trochu fúkalo, ale dalo sa. Tímové zázemie bolo asi najlepšie aké som doteraz zažil. Dva stany, dve autá a 30 pretekárov, čo viac si len želať. V tejto veľmi pozitívnej nálade aj pokračujeme, lebo sme s Oliverom obsadili krásne 1. a 2. miesta v kategórii, čo sa nám doteraz ešte nepodarilo. Na plávaní bola zo začiatku trochu metanica, ale potom sa to už ustálilo a vyplávali sme ako 4. a 5. Na biku sme sa nedokázali uržať prvej skupiny, ale zato sme ich stíhali v tej 2. Prevažne sme hákovali, začo na nás boli niektorí súperi trochu naštvaní. Beh nám tentokrát nevyšiel úplne ako som si želal. S Oliverom sme sa striedali, ako dve dvojičky, čo nám určite všetci závideli, ale nechytili sme si veľmi nikoho. Beh som prevažne ťahal ja, keďže Oliver veľmi nevládal, ale aj tak ma prešprintoval na posledných 200m. Takže krásne 2. miesto a konečne sme ukázali, že my na to máme :)).

Oliver

Triatlon Senec jedna z najlepších akcií, ktorú som zažil v našom teame. Hlavne tam žiarila super pozitívna nálada a pretekársky duch a naše zázemie bolo asi najlepšie aké sme kedy mali a neskutočne veľké plus pre nás! Teraz niečo k preteku… Najviac som mal asi obavy ohľadom počasia, ale to vyšlo na jednotku aj keď bike nebola žiadna zábava kvôli vetru, ale tak ja som ani skoro nestriedal a snažil som sa iba voziť. Plávanie mi vyšlo asi najlepšie zo všetkého plával som Frantovi Kubínkovi(1.miesto) na nohách. Strašne zlatý bol, že ma počkal na biku a obzeral sa po mne kedy ho dobehnem. Potom to už bolo aj tak jedno lebo nás dobehla druhá skupina a tam sa niečo pokazilo trochu zle odstriedali a už som nebol schopný ich dobehnúť tak som ostal v druhej skupine a iba sa vozil. Beh to bolo hrozné, vôbec som nevládal, ale vďaka môjmu sparing partnerovi Danielovi, ktorý mi odtiahol celý beh tak super a ďakujem mu za to! Potom som mu nastúpil na posledných 200m a podarilo sa mi zvíťaziť medzi dorastencami .

Patrik

Triatlon v Senci = krásne prežitie víkendu. Už v sobotu sme sa vo veľkom počte stretli na Seneckom jazere a prešli sme si cyklistickú a plaveckú trať. Ľahký a príjemný tréning ma veľmi pozitívne nabudil na nedeľné preteky. Headcoach vymyslel perfektný systém zázemia – dva stany, dve tímové autá, blízkosť depa a samozrejme dobrá nálada a pohoda. Myslím, že takýmto zázemím sme ďaleko predbehli všetky tímy…. Samotný pretek bol samozrejme náročný, ale o tom je predsa triatlon – “nádherná drina”!!!! Pocity po preteku super.
 
Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306