Na triatlone v Senci desať pódiových umiestnení pre Prestigio realiz team

Na triatlone v Senci desať pódiových umiestnení pre Prestigio realiz team

Novinka 24.05.2017, zobrazené 1779x

V predposlednú májovú nedeľu sa uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára v triatlone. Pre tím Prestigiorealiz už druhý triatlon tejto sezóny. Získali sme 10 pódiových umiestnení, 4 prvé miesta, 4 druhé a 2 tretie. O tieto pódia sa postarali Ema, Ľubka, Danka, Oliver, Daniel, Ičo, Martin, Franto a Vladi. Tiež sme získali tri štvrté miesta zásluhou Mirky, Mareka a Sama. Celkovo sa na štart postavilo 15 detí z nášho tímu. 
 
Tréningy sme prispôsobili maximálne týmto pretekom a snažili sa na ne čo najlepšie pripraviť ako obhliadkou tratí, trénovaním technických zručností, depa a pod. Ale ako to už býva, tréning je jedna vec a preteky druhá. Nabudúce to už bude zas o kus lepšie. :)
 
Ale pekne poporiadku. Na prvý štart sa z našich nádeji postavil Samko Sliacky v kategórii nádeje B. Najsilnejšie detské zastúpenie sme mali v kategórii nádeje A, kde štartovali: Adam, Sisa, Matúš, Peťo, Filip a Evička. Adam s Peťom predviedli veľmi pekný a bojovný výkon na cyklistickej časti a behu. Naše dievčatá boli zas trošku opatrnejšie na bicykli.
 
Nasledoval štart mladších žiakov Noe, Lukiho a Emky. Ema vyplávala ako prvá, no potom jej prvé miesto uniklo o pár sekúnd. Posledná kategória starších žiakov mala tiež naše zastúpenie s našimi chlapcami Marekom, Ďurom, Alexom a Julesom a našou Mirkou. Marek už po jeho premiére na FTVŠ triatlone vedel, čo má čakať a všetkých nás milo prekvapil, keď skončil 4. rovnako ako Mirka. Škoda Ďurovho zraneného prsta, ktorý si dá dúfajme čo najskôr do poriadku, lebo by určite sekundoval Marekovi.

Matúš

“Bol to zážitok pre celú našu rodinu, a najviac pre mňa samozrejme. Môj druhý pretek. Páčila sa nám organizácia aj prostredie, kurát voda bola studená a zlé sa v nej plávalo a mne ťažko dýchalo. Tak som musel plávať polku trate miesto kraula prsia. Najviac sa mi páčila bežecká trať. Primerane dlhá a príjemná. V depe žiaden chaos. Všeobecne povedané, tentokrát som si to už užil a mal z roho veľkú radosť.”

Sisa

“Veľmi sa mi páčilo, bolo to dobre zorganizované, nabrala som nové skúsenosti a ďakujeme za: odvoz, dresy aj za to že sme tam mohli ísť.”

Marek

“Toto boli moje druhé preteky. Nebol som už v strese, super sa mi darilo. Vyšlo mi plávanie, bajk aj beh, len keby voda nebola taká studená.”

Jules

“For me the race was very well organized and it was good weather. The swim was really good for me, the transition there were no problems, but unfortunately my chain fell off of my bike just as I got on the bike. Which took time off. The bike was for the rest good and the run was really super. I really enjoyed participating in this race.”

Adam

“Dnešné preteky boli super pretože sme plávali v jazere. Dostal som pár rán do nosa. Na plávanie v jazere som sa tešil. Mám suprových parťákov v tíme, najviac si rozumiem s Alexom, Peťom a Jurom. Vždy im držím päste, aby sa im darilo.”

Alex

“Pretekalo sa mi super, bol som prvýkrát na triatlone, ale veľmi sa mi to páčilo. Jediné čo mi vadilo bola hrozne studená voda, pretože sa mi v nej ťažko plávalo. Aj to bol dôvod, prečo som skončil nie práve najlepšie, no viem, že má ešte čaká veľa odriekania v tréningoch, aby som sa priblížil k najlepším…”

Peťo

“Plávanie sa mi moc nepáčilo, lebo som sa na začiatku nadýchol vody a zhoršilo sa mi dýchanie. Bicykel sa mi páčil, lebo som sa mal kde rozbehnúť, kým na superšprinte boli kolečká moc malé. Beh bol dobrý, ale nevládal som behať, lebo má začalo pichať v boku.”

Filip

“Triatlon v Senci bol super ochladzujúci. Vo vode mi bola dosť zima. Ale inak to bola výborná skúsenosť a teším sa na ďalší pretek. Super ma poučil a preto viem, aký je tento šport náročný. Pozreli sme si aj našu trénerku Dánku a bol to super výkon a mňa to motivovalo, snáď aj ja raz budem taký skvelý. Ďakujeme.”
 
Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306