Na triatlone v Senci desať pódiových umiestnení - ženy a muži 40+

Na triatlone v Senci desať pódiových umiestnení - ženy a muži 40+

Novinka 26.05.2017, zobrazené 1208x

Na obed bol štart všetkých dievčat a žien a nechýbali zrelí a ešte zrelší muži. :) Naša pozornosť sa sústredila na nováčikov ako Ľubka, Andrejka a Dominika a u mužov sme sa tešili na Martina a Peťa. Musíme povedať, že pretekali obstojne a s úsmevom na tvári a to je pre nás ako tím hlavné. Všetko, čo sme si povedali nebolo splnené, ale nikto nie je dokonalý. :)
 
Absolutórium si zaslúži Vlado, ktorý sa veľmi rýchlym behom vyšvihol na tretie miesto. Tak isto Ičo, ktorý prekvapil rýchlym plávaním a suverénne išiel v ústrety víťazstvu na biku. Martin ako nováčik veľmi pekne bežal, a to mu zabezpečilo druhé miesto. Ľubka všetko spravila správne a aj vďaka tomu bola prekvapivo tretia..aj keď vie to ísť o 5 min rýchlejšie.
 
Danka vďaka prekvapivo slabému plávaniu bola až druhá, ale aspoň bike išla na doraz. Napriek tomu sme ako tím držali spolu a vytvorili sme výbornú súdržnú atmosféru, a to je najdôležitejšie. Ďakujeme aj ostatným nemenovaným atlétom. :)

Dominika

S celkovým časom tesne pod hodinku dvadsať som veľmi spokojná, s jednotlivými disciplínami je to však horšie. Plávanie bolo super, aj keď prvú polovicu trate sa ma snažil niekto zozadu utopiť. Bike bol trápenie aj vďaka silnému vetru a mojej neschopnosti v prvom kole za niekoho sa zavesiť. A beh bol trošku odfláknutý, najmä v druhej polovici. Na ďalších pretekoch mám čo zlepšovať. Úžasné však bolo povzbudzovanie tímových kolegov. Tých, ktorí boli ako diváci aj tých, ktorí boli spolu so mnou na trati. Toľko povzbudzovačov som na pretekoch hádam ešte nemala. :)

Danka

Spočiatku to síce vyzeralo, že po FTVŠ šprint triatlone budeme mrznúť aj v Senci, nakoniec všetko dobre dopadlo, teda až na ten silný vietor, ktorý nám fúkal stále zboku…
Plávalo sa mi veľmi zle, nevedela som si vyzliecť neoprén, ale na kole som sa už viac skoncentrovala a robila čo mohla. Našťastie som sa stretla v našom mini balíku so Štefanom, ktorý nám veľmi pomohol, začo mu ozaj ďakujem! Po tejto výživnej cyklistike som sa fakt bála, že sa nerozbehnem, ale nakoniec to celkom šlo a druhé kolo má nohy pustili. Pre mňa to boli vlastne úplne prvé dlhšie preteky tento rok a už teraz sa teším na Draždiak.

Andrea

Ja som na 100 % spokojná, čas som si zlepšila o 8 min oproti minul. triatlonu. Veľmi mi pomohli tréningy…depo, naskakovanie, beh pri biku. Tímová atmosféra? Super…každý mi niečo poradil aj keď ste mi zakričali na biku že Ľubku mám 20s pred sebou a mám zamakať. Tak som zamakala a ešte aj pomohla dotiahnuť. Toto boli prvé preteky v tíme, pre mňa vynikajúce.

Ičo

Sobotný prvý triatlon v Senci prebehol v rodinnom duchu. Počasie sa po sobote umúdrilo. Na plávaní bola príjemné studená voda, obuchaval som hladinu len taký fukot a v kolektíve 40+ ženy mi to netradičné umožnilo zhliadnuť zdiaľky špicu. Na cyklistike som si dal fúkanú, našťastie som si našiel parťáka (pozdravujem Filipa Petrlu) s ktorým sme pozbierali zopár báb a v relatívne slušnom čase dorazili do T2. Beh to bola iba otázka, či mi koleno vydrží a síce do konca vydržalo, no po pretekoch sa ozvalo o to výraznejšie.

Martin

Pretek sa mi celkom vydaril. Voda už nebola taká studená ako pri tréningu. Neprepálil som plávanie na začiatku, tak sa mi podarilo po otočke ešte pridať a pokoriť celkové tempo 1:48. Zbaviť sa neoprénu však trvalo čosi dlhšie. Na cyklistike sa mi podarilo sa chytiť v dobrej skupine a potom jej ujsť v depe. V behu som si tempom 4:26 udržal poradie v kategórii. Celkovo sa mi išlo dobre, pretek mal výbornú divácku atmosféru. Určite k tomu prispela aj tímová podpora.

Vlado

Hneď na začiatok musím poďakovať coachovi za perfektné zabezpečenie servisu pred pretekom. Čo sa týka preteku, Senecký šprint som bral ako tréning, keďže som ho išiel v príprave na Half Ironmann, ktorý idem 3.6. 2017 Czechman, plávanie je moja klasika, takže nejako to odplávať, bike keďže dosť fúkalo, tak som takticky počkal na nejakú skupinku, ktorá bola celkom dobrá. Ten bike síce bolel, ale nie až tak veľmi, beh som si chcel vyskúšať ako mi to pusti, prvé 2 km som dal len klusík, ale potom mi to pustilo a bežal som to asi tak v 4-minútovom tempe a nesnažil som sa nejako zrýchľovať, čo by mi aj pustilo, ale chcel som si vyskúšať, či dokážem v takomto tempe bežať halfa.

Ľubka

Ja iba jedným slovom – NEVERIIIM! Ok, tak podrobnejšie – môj prvý triatlon v živote a hneď tretie miesto vo svojej kategórii.:) Keďže som mala pred pretekmi vážny stres, išla som sa vydýchať a skľudniť mimo všetkých ľudí a povedala si, že si to len prejdem, užijem a snáď nebudem posledná. :) Plávanie išlo ako – tak (alebo skôr kadejako :)), dosť mi zavádzali iní ľudia, packala som ich po nohách a nevedela obehnúť,.. depo som mala myslím celkom rýchle a tešila sa na bike. Ten bol ale boj, keďže okolo mňa sami chlapi a keďže ženy máme zakázané hákovať mužov, tak som drvivú väčšinu išla sama, celý čas bočný vietor, takže ani na chvíľu si človek neoddýchol, iba kúsok keď sme išli cez mesto. Párkrát sa na mňa zavesili nejakí chlapi a zviezli sa za mnou, tak som sa naštvala, že ja Vás budem ťahať??!! Niektorých som sa striasla, s niektorými som sa párkrát obehla, až posledných 5km má obehla naša Aďa, tak som sa zacvakla za ňu a pekne sme to spolu dotiahli až do ďalšieho depa.
 
Na beh som vyštartovala mega rýchlo, až mi tréner kričal nešprintuuuj ešte, máš čas! Tak som spomalila, a spomalila, a spomalila :) Aďa má znovu dobehla a nejak sme to už dotiahli úspešne až do finišu. Keďže som si ako nováčik akosi pozabudla nasadiť čip, zarátali mi iba celkový čas a našťastie nediskvalifikovali. Neskôr dobehla Aď,a že Lubiii keby si mala ten čip tak si tretia! Tak sme tak nejak boli v tom, že vlastne tá za mnou je tretia a mňa posunuli o jedno miesto. Tak som tam ešte nejaký čas ostala s ostatnými a potom išla domov oddychovať. Na moje prekvapenie, naozaj som bola tretia, aj má vyhlásili a mohla som si užiť svojich 5 minút slávy na bedni, kebyže sa už nevyvalujem doma na gauči :) Nevadí, ešte sa tam postavím!
 
Atmosféra celkovo bola super, z tímu nás naozaj pretekalo veľa, snáď aj vo všetkých kategóriách sme mali niekoho, takže keď som nepretekala ja, povzbudzovala som všetkých ostatných a že im to išlo!
Ďakujem Maroško za všetky tie tréningy a neustálu podporu, bez teba a celého tímu by som si ani nepomyslela, že nejaký triatlon som vôbec schopná zvládnuť. ;)
 
Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306