Richard Varga
"...zameriavam sa na uzdravenie sa zo svalových zranení..."
V tomto období sa zameriavam na uzdravenie sa zo svalových zranení, ktoré ma sprevádzali od novembra. Je to dosť náročné, keďže prístup k fyzioterapeutovi mám obmedzený. Tak sa snažím doma cvičiť cez online a využiť regeneráciu, ktorú mám doma ako regeneračné gate, elektroliečba alebo vybračné prístroje od Hypervolt. Postupne chcem bežecky zaťažovať nohu a následne nabehať objem, ak všetko pôjde dobre. Bicyklovať môžem, tak sa snažím dodržať systém na ktorý som zvyknutý, ale hlavne sa baviť tréningom. Takže striedam horský bicykel s cestným.
Pozitívom je, že môžem byť s rodinou a tráviť s ňou viac času. V tomto období som nebol na Slovensku skoro 10 rokov, takže si užívam aj prichádzajúcu jar. Okrem toho počúvam podcasty, čítam knihy alebo si brnkám na gitare :). Pre fyzické aj mentálne zdravie by som odporučil ľudom, aby ostali aktívni a bavili sa športom aj keď v najbližšej dobe žiadne preteky nebudú.
Matúš Verbovský
"...môžme byť vďační za to v akej dobe žijeme a možno si to začneme v budúcnosti viac vážiť..."
Momentálne si užívam pekné dni a v rámci možnosti sa snažím bicyklovať a behať. Dni sa mi začínajú zlievať do jedného a asi ako každý by som mal už najradšej po tejto kríze. Pozitívum tejto situáciu je, že môžme byť vďační za to v akej dobe žijeme a možno si to začneme v budúcnosti viac vážiť. Škola však prebieha ďalej, čo som rád a žiadne semestre sa nerušia. Preto sa snažím čo najviac dozvedieť či už samoštúdiom, ale aj vďaka vyučujúcim na online prednáškach. Myslím, že by sme si mali užívať, že sa v našom štáte stále môžeme pohybovať vo vonkajšom prostredí a dúfam, že bude tomu tak aj naďalej.
Ondrej Kubo
"Teraz sme sa zamerali na základy a nedostatky"
Po zimnej príprave som bol v dobrej forme. Všetko išlo hladko. V Majcichove som dal 10ku za 31:41, takže som mal veľké očakávania. To sa ale zmenilo, keď zrušili všetky domáce a zahraničné podujatia. Hneď sme s trénerom Lubošom Bílekom prepracovali plány. Ešte sme očakávali, že to nebude až tak dlho, ale ako sa situácia vyvíjala, zmenili sme plány. Nepripadalo nám vhodné dostávať z tela maximum, keďže by to bolo zbytočné a rizikové. Tým, že v dohľadnej dobe nebudú žiadne preteky, nemusím mať vrcholovú formu. Každý kto sa trochu rozumie do trénovania vie, že nie je možné udržať vrcholovú formu dlho a hlavne nie niekoľko krát počas sezóny.
Predtým som sa chystal už na jarné preteky. Mal som špecifické tréningy zamerané čisto na závody. Ako som spomínal vyššie, bolo by zbytočné a rizikové ostávať pri tomto type tréningov. Teraz sme sa viac zamerali na základy a nedostatky - vytrvalosť, rýchlosť a sila.
Aktuálne tým, že sa ráno neviem dostať na žiadnu plaváreň a v noci píšem diplomovku dlhšie spávam. Teraz mávam 1-2 tréningové jednotky denne. V Bratislave pôsobím ako mládežnícky hokejový tréner a túto prácu mi corona odstavila, preto trénujem teraz doma v Piešťanoch. Má to ale aj výhodu zmeny prostredia. Na druhej strane ma táto izolácia pripravila o kontakt s klubom a priateľkou, ktorá je tiež doma.
Je ťažké vidieť, že ľudia budú prichádzať o prácu. Mnoho firiem bojuje o prežitie a nevedia ako túto situáciu zvládnu. A my sa tu bavíme o tom, že si nemôžeme zaplávať na Pasienkoch alebo sa ísť 5 hodín voziť na bicykli. Ale život ide ďalej a ako zisťujeme, nikdy nevieme kedy sa to skonči. Tak nám neostáva nič iné ako využiť každú chvíľu naplno. Musíme naďalej žiť svoje životy naplno a nebáť sa niečoho, čo v žiadnom prípade neovplyvníme.
Teraz je pre mňa príležitosť konečne dokončiť vysokú školu. Dúfam, že sa mi to tento rok podarí a potom sa budem môcť začať živiť triatlonom naplno (haha). Snažím sa ale využiť ten čas navyše, aby som sa naučil nové činnosti. Zameral som sa na video a strih. Niečo z tréningu sa snažím natočiť a potom to spracovávam. Ale diplomovka má teraz najvyššiu prioritu.
Photo credit: archív M. Verbovský, O. Kubo, Facebook

Najčítanejšie články
-
Novinka, 23.02.2021, zobrazené 258x
Sústredenie našich mladých reprezentantov na Tenerife
-
Novinka, 15.01.2021, zobrazené 275x
Príprava najlepšej slovenskej triatlonistky Romany Gajdošovej je už v plnom prúde
-
Novinka, 10.03.2020, zobrazené 2332x
Leto 2020 - Prihlasovanie na triatlonový tábor spustené
Galéria
Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom
