Ness City Triathlon Košice aj s nasadenými z Prestigio realiz team

Ness City Triathlon Košice aj s nasadenými z Prestigio realiz team

Novinka 05.07.2017, zobrazené 1098x

Na Ness City Triathlon Košice sme sa v našich farbách ocitli po prvýkrát. Trošku nám hral do karát termín triatlonu v Ďanovej, no celkový prístup organizátorov a milé pozvanie našich pretekárov nás presvedčilo, a tak sme stihli obe podujatia. :)
 
Z tímu sme v Košiciach štartovali v trojici – Danka, Franto, ktorý si odniesol víťazstvo a VeronikaNasadených pretekárov bolo celkovo 17 kusov.


 
Už pred samotným príchodom sme mali všetko top pripravené a bolo o nás pekne postaranéPreplatenie cestovných a ubytovacích nákladov, ako aj odpustenie štartovného bolo veľké plus. Štart bol na mestskom kúpalisku, kde bolo základné zázemie pretekov. Plávalo sa na 50m bazéne a ako nasadení pretekári sme mali samostaný štart – iba po dvoch na dráhe a po dlhom čase žiadne bitky. :) Takisto aj veľké priestrianné depo bolo bonus a osem kôl na bicykli pridalo na diváckej atraktivite. Na behu sa išiel len jeden okruh a prebeh cez park a následne cez mesto a Dóm sv. Alžbety bol pre nás zážitok.
 
Z rána počasie nevyzeralo veľmi vábne, silný lejak, no akonáhle sme sa začali vyliezať von, vykuklo slniečko, ktoré sa na pretekárov usmievalo po celý čas.

Danka

„V Košiciach sme sa ocitli s Frantom kúsok pred polnocou v piatok. Všetko vrátane ranného rozbehania išlo podľa plánu. Cítila som sa super, ráno som mala výborne nohy tak som verila, že to dnes pôjde. Dokonca, zo začiatku to tak aj vyzeralo. Vyplávala som asi 20 sekúnd za vedúcou dvojkou a po necelých 2 z 8 kôl som ich aj dobehla. Ale hneď som cítila, že moje nohy vôbec ok niesú. Nevládala som, a cítila som, že nohy dnes nespolupracujú. Po asi 4kolach, som odpadla zo skupinky a snažila sa ísť svoje tempo.
Zachvílu ma obehol Franto a tak som sa aspoň zviezla jedno kolo za jeho zadným kolesom.
 
Dúfala som, že na behu sa to rozbehne a stratu ešte zbehnem. No to bol veľký omyl a ja som už len doklusala do cieľa na 3.mieste, keď celý čas nebol nikto za mnou a ani predomnou. Čo ma ale prekvapilo, bolo, že do nášho štartu ELITE zarátali aj hobikov, ktorí štartovali pred nami, takže som sa presunula na 4.priečku. Taktiež sa mi nepáčil prístup rozhodcov, ktorí ma chceli diskvalifikovat, za to ze mi niekde odletelo ich papierove cislo z opasku…pritom číslo som mala na nohe aj ruke a tak isto sme mali čip.”

Veronika

„Kúsok po Karpatskom triatlone som sa presunula do Tatier si užiť krásne počasie, výhľady, a trošku turistiky, kde som bola celý týždeň a strávila skvelý čas s priateľmi. V sobotu ráno som sa zobudila v Poprade do vytrvalého lejaku, a tak som si povedala, že sa nejdem ani rozklusať, čo som doposiaľ mala ako rutinu a na pretekoch sa mi bežalo veľmi zle. Presunula som sa do Košíc, kde sme si pozreli najprv štart hobíkov, ktorých bolo neuveriteľne veľa a bolo pekné a obdivuhodné vidieľ toľko ľudí na štarte. Dokonca určite mnohí išli triatlon po prvýkrát a pretekali na horských bicykloch. Super! :) Čo ma veľmi potešilo, keď som videla tú “melu” v bazéne, že my nasadení máme samostatný štart a plávame len po dvoch na dráhe. Plávanie bolo síce fajn, žiadne bitky, ale vzhľadom na moju plaveckú výkonnosť som plávala ako som plávala a už sa mi súperky nepodarilo dobehnúť, aj keď som bojovala až do konca.
 
Preteky hodnotím veľmi pozitívne, zaujímavý bicykel, kde sme sa dosť pokrútili, ale pri tom sme mali prehľad o celom dianí pretekov. Beh bol už len čerešnička, po prvýkrát som videla mesto Košice, ktoré je fakt krásne. Veľká časť sa bežala po cyklochodníku, kde nebolo ani mnoho zavadzajúcich ľudí. Ako mínus hodnotím odletené štartovné číslo na bicykli, čo sa mi doposiaľ nikdy nestalo a človek neovplyvní, ale javilo sa to ako veľký problém aj keď sme boli pokreslení a mali čipy. Danka a Franto išli ešte do Ďanovej a ja som si v nedeľu užila tatranské “kopčeky” s miestnymi búšičmi. Fakt krásny týždeň a rada sa sem vrátim aj o rok. Ďakujeme :)”

Franto

„Oplatilo sa prísť do Košíc. Od organizátorov som mal zaplatenú cestu aj ubytovanie. V Košiciach som po prvý raz, ak ma pozvú aj o rok, tak prídem. Pri mojej výkonnosti a veľkom náskoku som si pri behu centrom užíval ten pohľad. Konkurenti ma netlačili, tak som mohol šetriť sily na nedeľňajšie preteky. Bol to dobrý platený tréning. Najviac som sa zapotil na prvých desiatich kilometroch na cyklistike, kde som si vypracoval náskok.“

Photo credit: Realiz, Ness City Triathlon Košice

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306