OD TEJTO SEZÓNY PONESIE NÁŠ KLUB NOVÝ NÁZOV A NOVÉ LOGO

OD TEJTO SEZÓNY PONESIE NÁŠ KLUB NOVÝ NÁZOV A NOVÉ LOGO

Novinka 06.01.2021, zobrazené 662x

OD TEJTO SEZÓNY PONESIE NÁŠ KLUB NOVÝ NÁZOV A NOVÉ LOGO

Do triatlonovej  sezóny 2021 vstupujeme s vizuálnymi zmenami názvu a loga nášho klubu. Ale najskôr nazrieme trošku do histórie, do základov tohto celého, do 12 ročného bytia a do niekoľkých úspešných návratov.

„Je posledný aprílový víkend v roku 2005 a ja stojím na štarte behu Baba-Kamzík a vtedy som ho uvidel. Vyzeral veľmi dobre, vysekaný a ešte som si hovoril či je tento chlapec len vymakaný z posilky alebo vie aj behať. Toto bola moja myšlienka, ale v cieli som ju zhmotnil. Našiel som chlapca a v cieli sa ho pýtam, za koľko to zbehol. On vraví: 1h44. Každý kto už bežal tento beh, vie čo je to za čas. Ja keďže som išiel v tom čase 1:54, mi to nepripadalo až také dobré. Moja ďalšia otázka bola či vie plávať a on sa sebavedomo usmeje a hovorí, že 1500m zapláva za 23 minút. Slovo dalo slovo s človekom, ktorý zmenil môj život a začali sme spolupracovať. Tento človek ako už mnohí tušíte sa volá Pavel Šimko“.

Pavel Šimko počas ME 2009 Pontevedra, Španielsko

Náš klub založil v decembri 2005 Maroš Horinek, Andrej Brna a Matej Kostúr. V tom čase klub tvorili títo traja páni a Pavel Šimko, budúci 6. muž z ME 2008, víťaz najnáročnejšieho olympijského triatlonu – Schliersee 2007, kde porazil aj nemecké hviezdy ako Frodeno, Ungern, Kienle, bratov Ralertovcov, ktorý sa stal aj prvým slovenským olympionikom v triatlone. Bez podpory Andreja a Mateja, ktorí mali úspešnú firmu, by život tréner a zverenec nemali v tom čase perspektívu.

Jan Čelustka a Lukas Šiška - spoločný cyklistický tréning v Rakúsku, 2013

Od toho času sa môžeme obzrieť za krásnymi spomienkami a dovolíme si povedať, aj slušnými výsledkami.  Počiatky klubu sú spojené predovšetkým s úspešnými menami slovenského triatlonu a to spomínaný Pavel Šimko, ktorého tréningovú skupinu tvorili viacerí úspešní medailisti a majstri Slovenska ako Pavol Šurda, Peter Balla, Matej Bizík, Jana Poláčiková, Karol Ďzalaj, Nikolas Fejer, Miroslava Bednarovičová... V ďalšej generácii to bol olympionik Jan Čelustka a tiež mnohí športovci, ktorí mu pomáhali ako František Kubínek, Tomáš Renč, Martin Olšan... Postupne sa pridávali čoraz mladší atléti, prípadne ľudia v zrelom veku s minimom skúseností, ktorým sme postupne ukazovali čaro tohto športu a vzájomne sme časom vytvorili jednu veľkú športovú a rodinnú komunitu.

Počas existencie klubu sme niezli názvy firiem, ktoré nás výrazne podporovali – Realiz sport team, Opera sport team, Prestigio realiz team. Za toto všetko sme im nesmierne vďační a bez ich podpory by sme bezpochyby neboli tam kde v súčasnosti.

 

Avšak, od tejto chvíle sme sa rozhodli budovať našu vlastnú značku a identitu, pod ktorou budeme pôsobiť a naďalej sa snažiť šíriť dobré meno tohto športu.

Realiz sport team

Základ názvu pochádza z latinčiny a to „realis“, teda reálny, neskôr odvodené slovo realizovať. Áno, realizujeme naše spoločné športové ciele systémovou prácou v príjemnom tímovom prostredí.  Aj naďalej sa snažíme vytvárať klub, v ktorom môže športovať celá rodina, či už na hobby alebo profesionálnej úrovni.

Našim poslaním je poskytnúť kvalitu, odbornosť a individuálny prístup. Zároveň vytvárame komunitu nadšencov športu s rodinnou atmosférou pre ktorých organizujeme rôzne tímové podujatia doma i v zahraničí. Tiež sa usilujeme rozšíriť mládežnícku základňu pod odborným okom Dany Horínkovej Ignačákovej, ktorá ma za sebou nemalé triatlonové úspechy (Xterra Hawaii 2019 7. miesto, M-SR 2017 1.miesto olympijský triatlon...). Tiež sa snažíme, aby bol triatlon čo možno najdostupnejší, predovšetkým pre deti a mládež.

Našou tohto ročnou novinkou je triatlonová prípravka s názvom „Realizáčik“, ktorá zastrešuje najmenších športovcov od 6 do 8 rokov, ktorý sa zoznamujú so športovou prípravou a je zameraná na plávanie a atletiku.

 

Veríme, že sa vám náš nový vizuál bude páčiť.

Prototyp nových cyklistických dresov

Katka, Ema a Peťa testujú nové zimné bundy a čiapky 

Alex 

Cyklistický dres na sezónu 2021

 

 

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306