Prvý krát na Slovensku sme si mohli vyskúšať Superšprint duatlon

Prvý krát na Slovensku sme si mohli vyskúšať Superšprint duatlon

Novinka 13.05.2019, zobrazené 684x

Prvý krát na Slovensku sme si mohli vyskúšať Superšprint duatlon. Tento zážitok sme mali možnosť prežiť vo Valčianskej doline v zaujímavom formáte.

Rozjazdy sa išli na vzdialenostiach 2-10-1, kde postupovalo 18 najlepších mužov a žien a po 4 hodinách sme mohli zažiť dramatický pohľad na pretekárov, ktorí bojovali o priečky najvyššie. 

Bolo to veľmi dynamické, zaujímave a v závere aj napínavé.

Sme veľmi radi, že sme sa mohli tohto jedinečného formátu zúčastniť a určite to bude oživenie v seriáli Slovenského pohára.

Získali sme 6 pódiových umiestení o ktoré sa postarali: Žofka, Hugo, Adam, Jonáš, Danka a Ďuro

A to posledné na koniec. Ďuro v krásnom finishi zdolal Dávida Žiga, ktorý zvíťazil v predchádzajúcom kole Sl. pohára v Priepastnom.

Jedným dychom tak chceme pochváliť, ešte len 15 ročného odchovanca nášho tímu. 

Povedali po pretekoch:

Ďuro: "Od týchto pretekov som očakával viac, lebo väčšina mojej konkurencie neštartovala kvôli nedeľňajším pretekom. Za úlohu som mal šetriť sa čo najviac na rozjazde, vďaka čomu som čerstvý štartoval vo finále. Po prvom behu som bol druhý, a Žigo bol ďaleko predo mnou. Moja jediná šanca bola, na biku ho dobehnúť, a získať čo najväčší náskok. Tento plán mi vyšiel veľmi tesne, keďže posledných 200 m mi bežal v pätách. Nakoniec pri záverečnom šprinte som vyhral o 0,4 sekundy, a tešil som sa z môjho prvého víťazstva medzi mužmi".

Adam:Valčiansky pretek je pre mňa vyhovujúci typ preteku, keďže sa jedná o beh a bicyklovanie. Sú to moje obľúbené disciplíny, v ktorých sa mi vačšinou darí. Trať aj napriek menšiemu stúpaniu bola príjemná. Tento pretek sa mi páči hlavne kvôli prostrediu, v ktorom sa uskutočnil a to v krásnej prírode Malej Fatry".

Jonáš:Preteky boli super! Som rad, že konečne mám aj nejaké umiestnenie. Rád by som ešte potrénoval bicykel a depo lebo tam som dosť stratil (hlavne depo). Bol to super zážitok;-)". 

Hugo: „Včera som bol prvý. Bežalo sa mi veľmi dobre. A mal  som dobrý pocit. A dobre sami bicyklovalo. A bolo to oveľa ľahšie ako triatlon. Bola to zábava“.

Žofka:Cez víkend som skončila na pretekoch prvá. Zdalo sa mi to ľahšie ako triatlon. Bežalo sa mi dobre aj na začiatku aj na konci. Bicykel bol trochu ťažší, keď sme išli do kopca. Nabudúce asi pôjdem rýchlejšie na bicykli a nebudem sa toľko zdržiavať v depe. Z tohto preteku som mala veľmi dobrý pocit.". 

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306