Prvý týždeň na sústredení v Juhoafrickej republike

Prvý týždeň na sústredení v Juhoafrickej republike

Novinka 27.02.2017, zobrazené 2393x

Máme za sebou už siedmy tréningový deň, prvý týždeň sme zavŕšili 5 km plávaním a gumamy a potom celý deň bol day off. Dnes sme mali podľa plánu 6-7 hod tréningu..Zatiaľ žiadna intenzita, len objem a objem. Máme to rozbehnuté na 35 hod záťaže za 7 dní. ;) Zatiaľ sú všetci spokojní, dokonca aj Cyrúšik so Supom, ktorým ukradli ruksak, kde mali kľúče od auta. A na otvárača čakali do 23:00 v neoprénoch, ale ráno nám tu príhodu rozprávali s úsmevom na perách.

Oliver a Danielko

“Nahliadnutie do tejto krásnej, slnečnej a nikdy nekončiacej krajiny je novým zážitkom pre nás oboch. Južná Afrika ponúka všetko čo si len môžeme priať, od tvrdých podmienok na tréning až po relaxačné chvíle na oddych. Takže pekne po poriadku. Napriek nikdy nekončiacej ceste lietadlom, sme sa hneď po prílete, ešte plní síl, vrhli do makania. Tréningy máme rozdelené a načasované do dní presne na mieru. S bicyklom začíname pomalšie, ale zato dlhšie. Snažíme sa, dávať si pozor na pulzy, aby sme si upevnili náš základ a neodpálili sme sa hneď od začiatku.
 
Bicyklové tréningy nám zkrášľujú pohľady, z jednej strany, na oceán a z tej druhej na vysoko sa týčiace hory. Takže nebojte, s takými výhľadmi budete mať chuť bicyklovať dlhšie a dlhšie. Plávame v krásnom vonkajšom bazéne, aj keď niekedy s pekne studenou vodou, ktorá dá zabrať aj takému Oliverovi. Na druhej strane, keď vedľa vás skočia do vody dvaja olympijskí víťazi, tak zabudnete na všetku bolesť a idete bez rozmýšlania ďalej. Posilňovňu sme zatiaľ navštívili len raz, ale to sa ešte zmení. Energiu si po věceriach dopĺňame v úžasných a vždy chutných reštauráciách ako aj doma, keď sa niekomu zachce niečo vykúzliť. Takže toto boli naše prvé postrehy zo slnečnej krajiny a těsíme sa na zvyšok.”

Ľubka

“Prvý týždeň môjho prvého sústredenia vyhodnotil Garmin hneď niekoľkými novými rekordmi :) Keby mi niekto povedal pred takými 3 mesiacmi, keď som sa po 25ke kraulom išla pomaly udusiť, že odplávam za deň 5,5 km asi by som sa z chutí zasmiala. 2 týždne dozadu som nemala ešte ani tretry, ani nesedela na biku (iba zopár spinningov) a predvčerom som dala 105 km easy. Na začiatku to bol síce poriadny stres, ale neskôr to už išlo. Takže ten progres je naozaj brutálny. Keby tak človek nemusel chodiť do práce a len by trénoval, to by bol život :) A inak prostredie je nádherné, slniečko, more, kopce, super partia ľudí, spoločne večere, kopec srandy, naozaj si to tu užívam a teším sa na druhú polovicu sústredenia. Pozn: A vôbec to nie je také ťažké ako som si myslela že bude. :)”

Patrik

“Takmer 30 rokov – to je doba, pred ktorou som bol naposledy na športovom sústredení. Takže som si už nepamätal, čo je to permanentná bolesť svalov :). Rôzne tréningové kombinácie má neustále zásobujú dávkou bolesti, ale aj radosti. Nádherná krajina, perfektné počasie a vynikajúce jedlo nám pomáhajú zvládať coachove “vražedné” tréningové dávky. Prvý náročný týždeň je za nami a my sa už tešíme na ten ďalší – myslím, že športovo ešte náročnejší….”
 
Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306