Sezóna 2016 v Prestigio realiz team očami našich ironmanov

Sezóna 2016 v Prestigio realiz team očami našich ironmanov

Novinka 03.02.2017, zobrazené 1230x

V Prestigio Realiz Team máme rôzne tréningové skupiny, či už sa členovia špecializujú na dlhé alebo krátke trate. K tomu máme prispôsobené aj tréningy ako skupinové, tak aj individuálne. Každým tréningom sme bližšie k našim cieľom. Pocity z minulej sezóny vám opíšu Kris, Oli a Peťo. 

Kris

“I am very happy with my past season, as I put in a lot of effort and these efforts have clearly paid off. As highlights of my season, I consider:
• Karpatsky triathlon;
• my half-distance race in Keszthely (Hungary), where I did a 70.3 race in an overall time of 4 hours & 50 minutes;
• my full-distance race in Maastricht. I managed to do this 140.6 race in a sub-11 hour overall time, despite the tough weather conditions.
 
In addition to these races, I still completed half-distance races in St Poelten and Šamorin; in both races, I finished in 5 hours and 4 minutes (although in Šamorin, this included a 5-minute penalty).
Overall, the outcomes of my races have pleased me very much and I look back with a lot of pleasure on the 2016 triathlon season. My running remained at a decent level and I managed to improve my bike performance. I hope to further improve on both disciplines (as the biggest time gains can be realized in these two disciplines) but I also hope to do better in swimming, which by far remains my weakest discipline.
My performance surely also improved thanks to being part of the Realiz-team, which consists of a group of nice people who not only help each other but also challenge each other and push you to perform better. With Maroš, we have a coach who is able to optimally prepare each athlete for his or her individual race, whatever the challenge he or she may have put for himself or herself.

Oli

“2016 was overall not such a good season, going from one injury to another. I do not believe I have done 1 training run without pain in the groin or achilles.
As a result, I missed my 2 targets for 2016, the 5-hour and 11-hour finish time on the half and full distance. I missed it both by 2 minutes.
I also had my first DNF, 70.3 BalatonMan, what a terrible experience, never again! Despite that I was pretty OK with my 11.02 IronMan Maastricht, a much tougher race than expected.
The good thing? I have super cool targets for 2017  This should work as the Christmas condition is good, and totally injury-free.
 
Challenge Venice, ITU Long Distance European Championship Almere and Ironman Cervia/Italy are on the wishlist for 2017, and obviously 2 half-distance races and the Bratislava Marathon on 2 April 2017 as season start. Hopefully I can continue my passion with Realiz Prestigio, however 2017 might be the year that I will leave Slovakia…we will see where the wind blows.”

Peťo Pokojný

“Pôvodne som prišiel na prvý plavecký tréning za Marošom s tým, že sa chcem naučiť plávať. To bolo v Novembri 2015, keď som sa po troch rokoch vrátil do Bratislavy. Zrazu som mal som čas, prečítal som si pár športových kníh. Medzičasom som zhodnotil, že si chcem konečne splniť jeden v veľkých snov a to zvládnuť Ironmana.
Všetko to v tom čase nejako do seba zapadalo. Užíval som si prvý raz v pracovnom živote pol roka prázdnin. Narýchlo som naskočil na tréningový kemp do Kapského mesta a zistil som, že v tíme sú super ľudia, a triatlon nie je zďaleka individuálny šport. Bol to super trip o ktorom som sa dozvedel asi 10 dní pred tým ako som sedel v lietadle. Tým pádom som si v zápätí dal aj Malorku. Súčasť v tíme jednoducho donúti vstať na trénig, či ísť zabehať aj v zime, či vetre. Jednoducho pravidelnosť a fun, ktorý človek jednoducho sám nedá.
 
Plán na sezónu som vedel už v januári – 2x half, 2x full. Prvý vrchol bol v polovici júla, čomu predchádzal half s teamom v Poltene. Tu som si vyskúšal ako sa pripraviť, skúsiť vodu, prejsť si kopec, jednoducho zrušiť stres z nepoznaného a urobiť si pohodu. S tímovou a Marošovou podporou to bolo super. Pocitovo to nebolo naplno, minimálne preto, že som po pretekoch nebol pár dni rozbitý ako pár krát v minulosti. Nasledoval prvý Ironman – Moraviaman. To už nepoznal, no pripravil som sa po všetkých stránkach. Rád si na tento pretek s mojou športovou dvojičkou spomýnam. Počasie vyšlo na debut optimálne a išlo sa veľmi dobre. Cieľom bolo si prvý dlhý pretek užiť a dokončiť o čom som ani na minútu nezapochyboval. Vyšlo to. Potom som si myslel, že ma už nič nepoloží a dal som sa na tradičný-netradičný triatlon v Českom raji. Dva týždne po Ironmanovi som konečne pocítil, že nie som železný, a tzv. dreveného muža som si odtrpel. Uvaril som sa už v neopréne, na biku to nešlo a beh bol boj. Dal som si oddych pred druhým vrcholom sezóny. Letné, ranné plávanie na Draždiaku sa mi mimoriadne pozdávalo.
 
Druhý vrchol začal sezóny odštartoval Oravaman. Bolo to druhý raz, ale počasie podobné peklo ako pred dvoma rokmi. Bolo super že som tu okrem kamošov stretol aj parťákov s teamu. Na Oravamanovi nie je ani plávanie po rovine a to úplne platilo. Večer ešte príjemná voda, no ráno už studená ako sa patrí. Bike, čistá voda a aquaplaning v zjazde a beh, to musíte zažiť. Kto sa už raz prezliekal premočený na Tatliakovej chate (2. depo), vie o čom hovorím a ten kto nie, tak by si to mal vyskúšať. Ešte že je v cieli neskutočný catering a hafirovica:-).
 
Aladin si to vynahradil 3. Septembra. Posledný a najbláznivejší pretek môjho života mi trval bez troch hodín celý deň. Koho by to zaujímalo, tak pri 15-hodinovom lete do Kapského mesta rád porozprávam. Zase tam bolo kopec nového od nočného plávania, cez nočný bike Oravou, cez brieždenie v Zázrivej beh po Terchovej, šplhanie sa po rebríkoch v Jánošíkových dierach až po západ slnka na hrebeni Malej Fatry. Výborné a v zásade rozhodujúce na Jánošikovi je mať dobré zázemie a super team. Moji supporteri boli skvelí a dotiahli ma do ciela.
 
Týmto som uzavrel prvú a veľmi úspešnú sezónu. Keď si predstavím to množstvo ľudí, ktorí ma podporili či už v rodine v teame, alebo priamo na pretekoch, tak cieľom do budúcej sezóny bude časť tejto podpory vrátiť a niekomu pomôcť pri splnení veľkého sna. To však neznamená, že si nechám ujsť Oravamana, rád by som zašiel na Oravu aj na Goralmana a pravdepodobne ešte jedného hladkého halfa s teamom.”
 
Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306