Sezóna 2016 v Prestigio realiz team očami štvorice pretekárov

Sezóna 2016 v Prestigio realiz team očami štvorice pretekárov

Novinka 28.01.2017, zobrazené 1953x

Prestigio Realiz Teame máme rôzne tréningové skupiny, či už sa členovia špecializujú na dlhé alebo krátke trate. K tomu máme prispôsobené aj tréningy ako skupinové, tak aj individuálne. Každým tréningom sme bližšie k našim cieľom. Pocity z minulej sezóny vám opíšu Danka, Danielko, Oliver a Lukáš.

Danka

“V tejto sezóne bolo pre mňa veľa vecí “fór the very first tíme”:
1. Bola som checknúť, aká je situácia vo svete a je to úplne iná liga, čo som už samozrejme vedela, ale pokiaľ to človek nezažije na vlastnej koži, až tak si to nevie predstaviť.. takže prvé väčšie porovnávačky mám za sebou a ak to chcem ďalej dotiahnuť, treba makať, makať a makať.
Veľmi sa mi páčilo stáť na štartovej čiare na mojich prvých medzinárodných pretekoch a počuť tu predštartovú hudbu, ktorú hrajú tesne pred štartom na svetakoch a doteraz som to mohla len kukať v telke.
2. Veeeľmi veľa nezabudnuteľných zážitkov, tréningov, pretekov, výletov, sústredení s mojím tímom
3. Stala som sa ambasádorkou Specialized a Nocco. Nič lepšie som si ani nemohla priať, a je to pre mňa obrovská česť.
4. Aj v mojom prípade platí staré známe “výnimka potvrdzuje pravidlo”. Takže nepreháňajte to so športom a trénujte hlavne postupne! Ja osobne som sa toho držala a napriek tomu som zistila, aké dôležité je počúvať vlastné telo.
5. A aby som to ukončila pozitívne :), v závere sezóny som sa dala na dráhu trénerky detského tímu, čo ma veľmi teší a dúfam, že budem deťom ukazovať krásy nášho športu a viesť ich aj ku pekným výsledkom.
Ani by má nenapadlo čo všetko mi dala táto sezóna a až po napísaní som si to uvedomila. Neviem si ani predstaviť, že by som robila niečo iné. Môj život by bol asi veľmi nudný :). “

Oliver Dodok

“Sezóna 2016 bola moja úplne prvá triatlonová sezóna. Sám neviem povedať či bola úspešna alebo nie. Túto sezónu som bral na to, aby som sa priučil novým veciam a získal aspoň nejaké skúsenosti. Myslím, že sa tak aj stalo a strašne veľa vecí som sa naučil. Tréner ma učí disciplinovanosti, ľudskému prístupu a pokore! Tímoví kolegovci ma naučili vzájomnej spolupráci, pomohli mi zlepšiť sa v športe, ale aj v osobnom živote.
 
K mojim výkonom mi pomohli sústredenia organizované našim tímom na atraktívnych miestach ako Malorka a Zell am see. Vďaka Prestigio Realiz mám možnosť navštevovať mnoho zaujímavých svetovo známych miest, a športom, tak aj spoznávať nové kultúry a nových ľudí. Napr. najbližšie sústredenie sa koná v Kapskom meste v Juhoafrickej republike. V mojom raste mi pomáha hlavne moja rodina. Rodičia ma podporujú v športe, ktorý ma baví, a veľakrát v týždni dokážu vstávať aj o 5. ráno, len aby mi pomohli dosiahnuť môj cieľ a vidieť ma na stupni víťazov.
 
Zúčastnil som sa pár akvatlonov, kde som sa umiestnil na poprednejších miestach. Ako najúspešnejšie hodnotím preteky v Nových Zámkoch, kde som sa umiestnil na 2.mieste a triatlon v Žiline, kde som zvíťazil. Taktiež som sa zúčastnil na českých pohároch v Plzni a v Karlových V++aroch, ktoré som, žiaľ, kvôli zraneniu nedokončil, ale stretol som tam jedného z najúspešnejších triatlonistov sveta J.Brownleeho. Mojim športovým cieľom do budúcnosti je dobre sa umiestniť na Európskom pohári, kde si vyskúšam aké je to súťažiť s európskou juniorskou špičkou. Chcel by som sa poďakovať celému tímu Prestigio Realiz za podporu a priateľské prostredie.”

Lukáš Knap

“Sezóna 2016 bola pre mňa veľmi významnou, toto bude pre mňa nezabudnuteľný rok, posunul som sa o veľký kus dopredu, absolvoval som svoj prvý triatlon šprint ako aj olympijský triatlon, zlepšil si osobný rekord na polmaratónskej trati, získal nových kamarátov a zároveň novú tréningovú rodinu, ktorú som dovtedy nikdy nemal. Určite som sa nesmierne zlepšil v plávaní, to čo ešte pred polrokom bolo pre mňa nemysliteľné, sa teraz zdá ako úplne bežná vec.
 
Takiež som sa zlepšil v behu, nikdy predtým som nebehaval také časy. No najviac asi zo všetkého ma teší, že sa pomaličky zlepšujem aj v morálno-vôlovych vlastnostiach, ktoré mne osobne robia veľmi veľké problémy. Aké úspechy som dosiahol? Úspechov bolo minulý rok viac ako dosť, či už v súkromnom alebo športovom živote, ale aj tak za úspech považujem každý pretek, na ktorý som sa podctivo pripravoval niekoľko týžňov či mesiacov a do ktorého som vložil kus seba a hlavne ktorý som zdravý dobehol do cieľa. Pretekov v sezóne 2016 bolo celkom dosť :) Každoročná účasť na ČSOB Maratón, Košický Maratón Mieru (polmaratónskych tratiach), Karpatský Triatlon OPEN sprint, olympijský TAT triatlon, štafetový beh Od Tatier k Dunaju, 1.roč. Rohožnícky Výklus (krásne 2.miesto), Cyklistické preteky do vrchu JAVORINA 2016, M-Kreo Žilinský Olympijský Triatlon, Novozámocký Aquatlon. A práce je viac ako dosť :) určite zhodiť nejaké to kilo dva dole :) a samozrejme zlepšovať tenchniku v plávaní a behu, zlepšovať kondičnú pripravenosť, ako som spomínal vyžšie pracovať na morálno-vôlových vlastnostiach.
 
Prestigio Realiz Team nie je len športový team a byť jeho členom je pre mňa veľká pocta, a som nesmierne rád že som mohol a spoznať tak skvelých ľudí, ktorí mi boli a sú ochotní pomôcť nielen v športovom živote. Je so úžasná skupinka ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú, trénujú, makajú na sebe a snažia sa napredovať, ale zároveň sa spolu zabávajú, smejú a bavia. Preto by som odporučil každému kto chce začať, alebo začal a niekde sa zasekol ako sa to stalo mne a nevie ako ďalej, príď k nám do Prestigio Realiz Teamu a spoločne budeme trénovať ale aj sa zabávať. Preto tvrdím a budem tvrdiť že Prestigio Realiz Team nie je len môj športový team, je to moja druhá rodina.”

Daniel Hettych

“Začal by som s tým, že sezóna 2016 bola už moja druhá sezóna, ale v mojich očiach stále len prvá pravá a plnohodnotná. Takže pekne poporiadku, 2016 začal poriadnym nakopnutím na Mallorke. Bolo to moje prvé sústredenie, a bolo v skutku úžasné. Následovalo rôznorodé trénovanie a s prvými letnými dňami prišli aj preteky. Nemuseli sme castovať ďaleko, keďže prvá časť slovenského poháru sa odohrávala práve v Bratislave, na draždiaku. Z pohľadu pretekov hodnotím túto sezónu za celkom úspešnú, každým pretekom som si zlepšoval časy, osobáky a techniku. Za najväčší úspech a míľnik hodnotím preteky v Karlových Varoch, kde sme mohli okúsiť niečo nové a inšpirovať sa európskym pohárom. Verím, že nás to dostatočne nabudilo makať na sebe stále viac.
 
Bohužial, som nedokončil triatlon v Žiline, kde som mohol okúsiť aj triatlonové pódiové umiestnenie. Na posilnenie našej výkonnosti, sme počas letných prázdnin cestovali do Zell am See na druhé sústredenie. Okolie Kaprunu nám poskytlo nádhernú scenériu a tie najlepšie podmienky na trénovanie, ktoré sme následne využili na druhú polovicu sezóny. Počas tejto sezóny som možnosť trénovať s tými najlepšími športovcami, kamarátmi, trénerom a luďmi, ktorí ma neustále dokázali posúvať vpred. Za čo im ďakujem. Do budúcna by som mal v prvom rade popracovať na mojej občasnej lenivosti a odhodlaniu. Každému odporúčam prísť a zažiť. Trénovať v takom super tíme, s obrovským kolektívom plného neustále dobre naladených ľudí.”
 
Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306