Športovec týždňa  (2.diel)- Valika

Športovec týždňa (2.diel)- Valika

Novinka 07.12.2019, zobrazené 1140x

V druhom diely nášho mini seriálu by sme Vám radi predstavili našu Valiku alebo jednoducho Val :). Val je športový nadšenec, triatlonistka, náruživá otužilkyňa, bežecká vytrvalkyňa, ale aj skvelý človek, výborná  parťáčka, ktorá miluje svoju rodinu. Je vždy a všade, na každých pretekoch a zároveň so svojou rodinou. V jej prítomnosti sa nikto  nenudí, srší stále dobrou náladou. Jej úsmev a pozitívny prístup k životu je v našom tíme veľmi vzácny a potrebný.   

 

 

 Čo ťa doviedlo k triatlonu?

"Vďaka crossfitu a thajskému boxu, kde som získala kondičku, som sa rozhodla ísť skúsiť behať, hoci ako dieťa som beh nenávidela. Zistila som, že to ide a tým, že behať môžete kedykoľvek a kdekoľvek, či už sama alebo v skupine, bola to ideálna voľba. Vytvorili sme si hobíkovskú bežeckú skupinu 12tku z Ivanky, začali sme spolu behávať, časom sa zlepšil čas aj dĺžka behu (zatiaľ „len“ maratón) a tak som chcela zistiť, kde sú moje hranice. Dúfam, že na ne nikdy nenarazím J  .

Triatlon, ako  kombinácia 3 disciplín, ma očaril a povedala som si, že to musím skúsiť. Aj keď som bola minulý rok úplný neplavec, nebola som schopná odplávať ani 50m, túžba sa postaviť na štart bola silnejšia. Vďaka plaveckým tréningom s PRESTIGIOM som začala s triatlonom a som hrozne šťastná, že sa posúvam. Na profi úroveň to nedotiahnem ale ako HOBÍK si to veľmi užívam".

Máš nejakú významnú športovú métu?

"Tých mét je viacej. Tento rok som bola skúsiť Olympijský triatlon v Podersdorfe a bol to krásny zážitok. Takže v rámci triatlonu by som chcela určite raz skúsiť IRONMANA (woman J ), nielen sa zúčastniť a nejak to dobojovať, ale stanoviť si aj časový limit.

Druhou métou je trail. Keďže milujem horské behy, určite by som raz chcela dať ultra, ale časovo všetko skĺbiť je veľmi náročné".

Aký máš recept na ideálne spojenie rodiny, práce a športu?

"Musím sa smiať, mám pocit, že recept na to nie je, a že všetko len nejak lepím. Ideálne je, keď máš podporu rodiny. Samozrejme snažím sa, aby som sa všetkým a všetkému venovala, asi by som potrebovala, aby deň mal viac ako 24 hodín. Plávať chodím pred prácou, hneď ako odveziem deti do školy a škôlky. Behu a bicyklu sa väčšinou venujem, keď starší syn má tréning – karate, alebo večer keď už deti spia. Nedeľné doobedia som si uchmatla iba pre seba -chodievam buď na súťaže, čo beriem ako super tréning alebo behať do Karpát. Ak sa dá silový tréning dávam doma alebo v gyme, veľa krát ide so mnou muž aj deti. No a ostatný čas venujem rodine, domácnosti...

Leto je najideálnejšie, vtedy pláva a športuje celá rodina. Keď idem behať, väčšinou ma rodina sprevádza na bicykli... dá sa všetko, len to netreba vzdávať. Sny sú splniteľné, hoci cesty k nim sú náročné a kľukaté".

Máš svoj športový vzor?

"Nie nemám... pre mňa sú vzorom športovci (či už profi alebo hobíci), ktorí žijú s hendikepom a napriek tomu to nikdy nevzdávajú a makajú na sebe".

"Čo pre teba šport znamená?

Veľmi veľa... priestor pre odreagovanie sa – vypnutie, zvýšenie kondičky, priestor pre samú seba, posúvanie hraníc. Je to moja moja droga. Milujem šport a neviem si predstaviť, že by som prestala, dodáva mi veľa energie".

 

„buď alebo“

 

Pláž alebo hory?

"Milujem leto na pláži, keďže už aj nejaké tie metre odplávam tak ani more mi nie je cudzie, ale beh v horskom prostredí je na nezaplatenie. Kombinácia plávania v mori s výbehom do kopcov je ideálnou voľbou".

George Clooney alebo The Rock?

"Tí čo ma poznajú, asi nemusia vôbec rozmýšľať nad odpoveďou. Jednoznačne ROCK!!!"

Nové lodičky alebo nové tetovanie?

"Cesta z tattoo štúdia by asi viedla do shopping centra. Nové lodičky ako bolestné nikdy nie sú zlé :). "

Langoš alebo zeleninové smoothie?

"STEAK :). Dlhšie som sa snažila vyhýbať múke a nezdravým jedlám, ale langoš je langoš. Miluje čerstvú zeleninu na tanieri, takže smoothie mi nechýba".

Harley alebo Cayenne?

"V lete Harley a v zime Cayenne? Nepotrpím si na značku, ale skôr ide o to, aby bol zážitok z jazdy a hlavne dobrá partička na konci cesty".

 

Photocredit: PRT, Valéria Pírová

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306