Športovec týždňa - Jožko

Športovec týždňa - Jožko

Novinka 30.11.2019, zobrazené 1065x

Radi by sme Vám každý týždeň predstavili jedného nášho člena, či už spomedzi športovcov alebo trénerov. Športovcom tohto týždňa je náš Jozef Cheben alias José. A možno v jeho krátkom interview prekvapí aj tých, ktorí si myslia, že už o ňom vedia všetko ... 

Od kedy sa venuješ triatlonu?

„Triatlonu sa venujem niečo viac ako rok, presnejšie od septembra 2018“.

Od kedy si člen  Prestigio Realiz team?

„Členom klubu som sa stal zhruba po mesiaci od môjho prvého tréningu. V zásade som ani neuvažoval o tom, že by som trénoval len tak podľa nálady. Byť členom tímu má svoje výhody ale samozrejme vyplývajú z neho aj mnohé záväzky. Základ je uvedomiť si fakt, že bez tvrdého režimu, disciplíny a pravidiel sa výsledky jednoducho dosahovať nedajú“.

Ako často trénuješ?

„Aktuálne sa pripravujeme na preteky IM 70.3 v Ománe, a preto je môj tréningový týždeň fakt plný. Týždenne trénujem 10-12 hodín“.

Čo považuješ za svoj najväčší osobný úspech v triatlone?

„Za najväčší osobný úspech považujem absolvovanie IM 70.3 v Kazachstane po necelých 10 mesiacoch trénovania. Môj výsledný čas nebol žiaden zázrak, avšak sám sebe som dokázal, že aj neplavec, nebežec a hobby cyklista môže vďaka dobrému kaučovaniu, seba disciplíne, tvrdej drine a vytýčeným cieľom dosiahnuť všetko to, čo si zaumieni“. 

Aké ciele si dávaš do sezóny 2020?

„Mojím cieľom je absolvovať tri polovičné IRONMAN preteky s časmi pod 5 hodín a v Slovenskom pohári sa v kategórií umiestniť do 8. miesta. Samozrejme, všetko za ideálnych podmienok a s dobrou zdravotnou kondíciou. Nie som elitný športovec a skĺbiť môj náročný profesný život s tréningom a kvalitnou regeneráciou je problém“.

Aké sú tvoje hobby okrem športu?

„Milujem cestovanie a turistiku. V čase voľna a mimo sezóny sa všetko čas snažím využiť práve na tieto aktivity“.

Najobľúbenejšia časť triatlonu?

„Mojou najobľúbenejšou časťou je asi depo. Tam sa môžem posadiť a v kľude sa prezliecť. Ale nie, žartujem. Myslím si, že je to práve bicykel ktorý mám najsilnejší".

      “buď alebo“

Rock alebo pop music

„Jasné že rock music. Tvrdí chlapi predsa počúvajú tvrdú hudbu. I keď počúvať Justina Biebera pri trénovaní 400iek v bazéne ma tiež svoje čaro :-D “

Steak alebo vegánsky burger

„Vegánsky burger a ako príloha steak. Je to zaujímavá kombinácia, ktorú odporúčam všetkým vyskúšať ale pozor na sacharidy. Žemlu by som v tomto prípade nechal bokom. V každom prípade som mäsožravec a milujem dobre a kvalitne pripravené mäsko“.

Večer pri sviečkach alebo pivo s kamošmi

„Obe majú svoje čaro, ale v súčasnosti praktizujem viac asi variantu č.2 – pivo s kamošmi. Je pravda, že tie sviečky som sa im ešte nepokúšal navrhnúť – asi by to nebol dobrý nápad“.

Časovka alebo cestný

„Jednoznačne časovka. Vždy som po nej túžil a tento sen sa mi podarilo splniť si toto leto“.

Peťo Sagan alebo Dominika Cibulková

„Odpoveď je jasná. Dominika Saganová J Obdivujem ich oboch ako športovcov, dosiahli a dosahujú krásne výsledky v športoch ktorým sa venujú“.

 

photo credit: Jozef Chebeň, PRT

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306