Superšprint FTVŠ 2019- nedeľa- napínavý deň od začiatku do konca

Superšprint FTVŠ 2019- nedeľa- napínavý deň od začiatku do konca

Novinka 06.05.2019, zobrazené 1270x
V nedeľu prebiehali v dospelých kategóriach dva eliminačné súboje a jedno finále s 10 minútovým intervalom. 
Bolo to super rýchle, napínavé a dramatické až do posledných chvíľ. Hlavne finále všetkých 3 kategórii - muži nad 40, muži do 39 rokov a ženy  16+. Do finále z nášho klubu sa dostal Štefan, Mišo, Danka, Ema, Martin alias Hezoun a na prekvapenie celého Superšprintu aj náš Ďuro.
 
 
Čo sa týka favoritou jednotlivých kategórii, všetci potvrdili svoju dominanciu a veľmi pekné súboje sa odohrali medzi muži nad 40 rokov menovite Marek Čičmanec, Jozef Vrábel a Miro Ozorák. Posledný menovaný vo finále nikoho nenechal na pochybách kto si odnesie palmu víťazstva.
 
 
V ženách to bolo ešte dominantnejšie, keď vo všetkých troch superšprintoch dominovala Zuzana Michaličková. "Od začiatku som išla naplno a odmietala som od divákov radu typu "šetri sa ". Ak chcem reprezentovať Slovensko nemôžem predsa na pretekoch na Slovensku taktizovať. Minulého roku ma práve na poslednom šprinte predbehli staršie a skúsenejšie triatlonistky ako napríklad môj vzor Romana Gajdošová. Tento rok išlo aj o to že to boli nominačné preteky na majstrovstvá Európy junioriek a teda som si chcela dokázať že som dostatočne pripravená, keďže v cyklistike v balíku sa dajú ušetriť sily na posledný záverečný beh, Ja som pretekala celý čas sama. O to viac ma potešilo víťazstvo, lebo práve v poslednom kole som strácala silu a dobiehala má reprezentantka Jesenská, ale nakoniec som si dokázala povedať "zabojuj“ a zabojovala som".
 
Medzi mužmi do 39 rokov bol prvé miesto viac menej jasné, len sme nepoznali poradie na ďalších miestach a ktoré sa zviedol tuhý boj. Ondrej si prišiel po suverénne víťazstvo."FTVŠ super šprint triatlon je za mnou a ja som začal domácu sezónu víťazstvom. Aj keď sa primárne venujem dlhším vzdialenostiam tento formát je zaujímavým spestrením. Krátke vzdialenosti a niekoľko štartov. Z môjho pohľadu toto môže byt budúcnosť pre triatlon. Verím, že podobné preteky pritiahnu ľudí k triatlonu. Celý víkend bol plný akcie a ja dúfam, že podobných akcii bude viac!". Prekvapujúco 2. bol Samuel Simonides a na 3 mieste skončil český reprezentant Jan Trutna.  
 
 
Povedali o pretekoch: 

Líza Hazuchová: "Na pretekoch ftvš som bola už druhý rok a príde mi to ako super ozvláštnenie triatlonovej sezóny. Myslím si, že pretek je aj divácky atraktívny, je to rýchle a zaujímavé. Organizácia bola dobrá, všetko išlo podľa propozícií. Počasie tiež nebolo úplne ideálne, bola zima a fúkalo, ale ani to sa nedá ovplyvniť, také preteky musia byť, o to zaujímavejší bol bicykel".

Kristína Jesenská: "Obidva dni som si užila ako sa dalo . Musím povedať že keby som mala ísť ozajstný “superleague” tak tam nechám asi dušu. Vo štvrtok som absolvovala preteky v Taliansku (Miláne) kde sa tiež konal pretek “superšprint” a musím povedať že v Bratislave máme omnoho viac priaznivcov triatlonu ktorí radi prišli a povzbudili nás popri trati kde bola výborná atmosféra“.

Samuel Simonides: "Do finále sa mi podarilo postúpiť hladko. Počas 10 minútovej prestávky nebolo moc času na regeneráciu. Otvoril redbull a vytriasal nohy na zemi v zóne, ktorá bola vyhradená pre finalistov. Každý sa pripravoval na finále po svojom. Vyplával som v silnej skupine, avšak pri naskakovaní na bicykel som si omylom roztrhol gumku na tretre. Zatiaľ čo ja som sa snažil dostať nohu do tretry, skupinka so všetkými favoritmi bola dávno preč. Takmer celú cyklistiku som odkrútil sám. Do depa som prišiel s asi 25 sekundovou stratou. Začal som bežať a postupne sa predierať dopredu. Keď som obiehal vtedy na druhom mieste bežiaceho Tadeáša Fazekaša (sorry Tado), pocítil som úľavu. Do cieľa som teda dobehol na druhom mieste za Ondrom Kubom, ktorému patrí moje uznanie a gratulácia, rovnako ako aj všetkým ostatným chalanom, ktorí štartovali. Taktiež sa chcem poďakovať usporiadateľom podujatia za to, že pripravili skvelý pretek, ktorý je na Slovensku jedinečný. Ja som si ho náramne užil a verím, že sa páčil aj divákom. Práve oni z toho museli mať najväčší zážitok, vďaka krátkym vzdialenostiam a vysokej intenzite. Vidíme sa ďalší rok!".

Jan Trutna: "Se svým výkonem jsem spokojený. Jako cíl jsem měl stupně vítězů, reálně 2.-3. místo a to se mi nakonec povedlo. Příští rok se určitě vrátím a pokusím se umístění vylepšit. Organizace byla výborná, žádné problémy nebyly. Všechno běželo jak má. :) O závodníky bylo dobře postaráno. Hodně se mi líbilo, že oproti minulému roku se eliminace jela už na nedělní trati a nejelo se přes most".

 

 

Zdroj: NMH/Matej Jankovič, Martin Domok

Kompletnú fotogalériu nájdete na našom facebooku

 

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306