Superšprint Valča 2020 a M-SR mix štafiet

Superšprint Valča 2020 a M-SR mix štafiet

23.06.2020, zobrazené 681x

Po viac ako 9 mesiacoch sme sa postavili na štart triatlonových pretekov a hneď prvé preteky nám ukázali, kde sme. V náročných podmienkach (chladné  a daždivé počasie) nám ukázalo na naše prekvapenie ako dobre sme pripravení.

Dovedna sme získali úctihodných 11 pódiových umiestnení z čoho dve sme získali na Majstrovstvách Slovenska v štafetách.

O tieto pódiové umiestnenia sa postarali: Katka, Ema, Marek, Alex, Matej, Maroš, Peťo, Ičo a Martin.

Celú kulisu pretekov nám dotváral náš nový stan z ktorého sme sa všetci tešili.

Nižšie si môžete si prečítať vyčerpávajúce reporty našich atlétov vrátane absolútneho víťaza mužskej kategórie Martina Olšana

 

Reporty:

Alex Trutz: "V poslednej dobe som dal do tréningov naozaj veľa a môžem povedať, že sa to oplatilo. Po 1. a celkom ľahkom kole sme všetci dobre vedeli, že plávanie v 11°C vode je veľmi obtiažne. No aj tak sme pokračovali štafetami, kde sme si vybojovali skvelé 3. miesto. Po chvíľke oddychu nás čakalo finále, kde som sa umiestnil na 2. mieste v kategórii. Po včerajšku som si tieto celkom studené preteky obľúbil a veľmi ma motivovali do ďalších tréningov".

Peťa Ďurinová: "Tohtoročný triatlon vo Valčianske doline, boli moje prvé preteky a musím povedať, že aj napriek nepriaznivému počasiu som si ich naplno užila. Avšak do budúcna by som tieto preteky posunula na teplejšie obdobie, keďže nejeden človek, vrátane mňa, dostal šok po skočení do naozaj studeneho 12-stupňového jazierka.
Vec, ktorá sa mi veľmi páčila bola, že sme mali možnosť oddýchnuť si na pekné vyčistených lehátkach vnútri stanu.
Preteky vo Valči považujem za veľmi pekne strávený víkend a rada si to zopakujem aj nabudúci rok".

Marek Motaj: "Preteky vo Valči sa mi páčili tak ako minule. Síce počasie bolo trochu horšie, ale až tak veľmi mi to nevadilo. Plávalo sa mi dobre, ale bolo by lepšie keby bola voda teplejšia. Bike bol mega, ale mohli trochu predtým vyčistiť trať, lebo bola strašne špinavá. A beh som už nejak dobehol".

Jonáš Schlogl: "Podla mňa boli preteky super až na tú vodu, ktorá mala len 12 stupňov, ale nejako som to zvládol aj keď ako som skočil do vody, najprv sa mi dosť zle dýchalo. Mal som stres aj z naskakovania na bicykel, ale podla mňa som to super zvládol. Cyklistická časť bola dosť technická a bolo si treba dávať pozor, keďže cesta bola mokrá. Na behu som sa cítil asi najlepšie, pretože je to moja najsilnejšia stránka. Dobre sa mi išla aj štafeta, aj keď som z nej mal veľký stres lebo som išiel až tretí a zakončoval som to. Aj napriek nepriaznivému počasiu som si preteky užil:)".

Ema Beke: "Atmosféra už od začiatku nášho príchodu bola super. Síce ma zaskočila voda, ktorá mala len 12 stupňov, no zvládli sme to. Cyklistická trať bola zaujímavá a dosť technická a beh som si tiež užila. Teším sa na ďalší rok :)".

Martin Olšan: "Do Valče jsem se opět po roce těšil hlavně proto, že to byl první závod po období pandemie a mohl jsem si tak vyzkoušet svou současnou formu. Na závod přijela téměř celá slovenská špička, tak se bylo na co těšit. Z rozjížďky jsem postoupil bez komplikací a vyzkoušel si aspoň tak celou mokrou studenou trať. Vzhledem k teplotě vody (12 stupňů) pořadatel zrušil semifinále a nejrychlejších 30 závodníků nastoupilo rovnou na finále. Po celkem podařeném plavání a rychlému depu jsem vyjížděl na kole v hlavním balíku. Do druhého depa jsme přijeli pohromadě a rozhodovalo se na běhu. Po chvilce jsem se pokusil zrychlit tempo běhu na které ostatní nenašli odpověď a pohodlně jsem si tak mohl doběhnout pro celkové vítězství. Jsem rád, že se závod vyvedl a těším se na další týden ve Dvorech".

Katka Krídlová: "Na prvé “pokoronové” preteky tejto sezóny som sa veľmi tešila. Bola som plná očakávaní, no zároveň som už dopredu vedela, že počasie nebude o nič lepšie ako minulý rok. Keďže pretekanie v daždi sme mali natrénované už z predošlého roka, šok bol len 12-stupňová bačorina, ktorá sa len ťažko dala nazvať jazerom. Organizácia a depo tiež neboli bohvieaké, ale atmosféra a naše nové klubové zázemie boli super. Program bol zaujímavý, ale za to náročný - ráno rozjazdy, na obed M-SR štafiet a podvečer finále. Všetko nešťastie (potopenie pri plávaní, zaseknutý neoprén, zlé naskočenie na bike...) som si vyčerpala v ranných rozjazdách a tak už v ďaľších kolách nebol priestor na chyby. :) Štafety vyšli super a s Hezounom a Alexom sme obsadili 3. miesto. Nakoniec som si vo finále ešte zlepšila časy z predošlých kôl a do cieľa som dobehla ako 6. žena a 2. dorastenka. Takže poctivé trénovanie počas korony sa jednoznačne vyplatilo. :)".

Laura Ibošová: "V sobotu som mala prvú príležitosť vyskúšať a zažiť atmosféru triatlonových pretekov. Bol to pretek super šprintu, pri ktorom veľa zohráva technika zvládnutia každej jednej disciplíny. K náročnosti prispelo aj počasie, keďže celý deň pršalo a pre mňa ako málo skúsenú cyklistku bolo hlavným cieľom zvládnuť samotnú trať bez zranenia :D. Prekvapila nás aj teplota vody, ale o to rýchlejšie sme boli nútení plávať. Po týchto pretekoch viem kde sa musím zlepšiť a na čom popracovať, pretože vyplávať na dobrej pozícii každopádne nestačí.
Napriek nepriaznivemu počasiu sme ako klub mali výborný komfort v našom parádnom stane, kde sme mali všetko čo sme počas pretekov potrebovali. Za toto super zázemie patrí veľké Ďakujem nášmu trénerovi Marošovi. Bola to skvelá nová skúsenosť a zážitok a teším sa na ďalšie spoločné preteky a zlepšovania sa, ktoré nás čakajú".

Martin Domok: "Minulý víkend som si mal možnosť vyskúšať super šprint triatlon v krásnom, hoci upršanom prostredí Valčianskej doliny. Voda mala ľadových 11 stupňov, ale to mi nevadilo, rovnaké podmienky pre každého. Plávanie ubehlo veľmi rýchlo, 2 x som sa napil z tej vody a už som aj bežal dole kopcom smer prvé depo. Bike bol technicky náročný na mokrej trati a nikto nechcel spadnúť. Počas biku ma predbehli traja pretekári a beh mi nevyšiel. Sekli ma dole ďalší štyria borci. Štafeta sa mi išla oveľa lepšie. Verím, že o rok už budeme pretekať v slnku zaliatej doline a na plávanie už nebude potrebný neoprén".

 

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306