Sústredenie Fuerteventura

Sústredenie Fuerteventura

Novinka 06.03.2021, zobrazené 316x

Sústredenie FUERTEVENTURA

Uplynulé 2 týždne sme strávalili na slnkom zaliatom ostrove Fuerteventura. Náš plán bol čo najviac plávať, občas bicyklovať a spoznať novú tréningovú destináciu a krásy ostrova. To však neznamená, že sme nič nerobili, priemerne sme trénovali 4 hodiny denne :). Viac sa dočítate ako už obvykle, v našich reportoch. 

Laura:

"Ahojte, opäť píšem tieto riadky a pozdravujem zo slnečného ostrova Fuerteventura. Posledné dva týždne som strávila na druhej strane ostrova, kde pricestoval aj náš tréner Maroško spolu s Dankou a Alexom. Celé toto mini sústredenie bolo zamerané hlavne na plávanie, ktoré sme absolvovali v krásnom triatlonovom rezorte Playitas s vonkajším 50m bazénom. Prvé dni sme sa všetci potrebovali rozplávať a dostať ako tak do tempa a aj ja napriek tomu že som tu plávala som cítila že to nestačilo.

Plavecký tréning v Playitas @realizsportteam

"Po 12tich dňoch som odišla s odplávanými viac ako 50 kilometrami".

Prvá stovka @realizsportteam

"Kus ostrova sme si samozrejme pozreli aj na bicykli, jazdy pre mňa ako najslabší článok skupinky neboli vôbec ľahké ale vďaka ich pomoci som to nakoniec zvládla. Myslím si že náša posledná jazda do dedinky Betancuria sa každému páčila i keď trasa sa mierne vďaka môjmu navigátorskému talentu predĺžila. S Dankou sme odbehali aj pár tréningov na krásnej promenáde pri mori, neboli to žiadne dlhé behy skôr rýchlejšie a o to intenzívnejšie tréningy.
Celkovo to bolo pre mňa 12 krásne športovo strávených dní v super skupinke za čo Marošovi a Danke ďakujem a verím že si to čoskoro zopakujeme a dáme si spolu naše motivačné "leche y leche".

Alex:

"Zo sústredenia na sútredenie a z ostrova na ostrov. Po ukončení reprezentačného sústredenia na Tenerife, som sa odpojil od skupiny letiacej domov a zamieril na vedľajší ostrov Fuerteventura kde som deň počkal na svoju tréningovú skupinku. Boli sme nakoniec iba piati, ale aj to stačilo aby sme si to tu užili a hlavne veľa natrénovali. Najdôležitejšie pre nás bolo plávanie a preto sme skoro každé ráno trávili vo vode.
Bazén sme mali len pár minút jazdy autom od domu v triatlonovom rezorte".

A ide sa na to :) @realizsportteam

"Čo sa plávania týka, tak sme mali tie najlepšie možné podmienky. Každý deň slnko a teplo, päťdesiat metrový bazén s príjemnou teplotou a pekným prostredím. Hlavné pre mňa je, že som za tieto dva týždne naplával asi najviac v živote a zase sa trošku posunul v plávaní".

Dobiehame zanedbané @realizsportteam

"Na cyklistike sme sa tiež veľmi nenudili, kedže sme nemali zrovna bezvetrie, ale na vietor sme si rýchlo zvykli a uživali si pekný bike. S behom som to stále nebol schopný skúsiť, ale využil som malý bazénik na dome a mával som aj bežecké tréningy vo vode, ktoré mi výrazne pomohli. Určite môžem povedať, že sa mi tu zapáčilo a som si istý, že sa sem čoskoro vrátim".

Danka:

"Návštevu Fuerteventuri sme zvažovali už asi posledné 3 roky. Odvtedy čo sa tam odsťahovala naša tímová parťáčka Veronika, sme na tento ostrov počuli samú chválu. Doteraz nám to nikdy časovo nevyšlo, nakoľko sme mali o program takmer stále postarané. Aj tentoraz sme váhali, nakoľko vycestovanie je momentálne oveľa komplikovanejšie, ale keď sa k nám rozhodol pripojiť Marošov plavecký sparingpartner Karlos, bolo rozhodnuté. Podmienky na tréning sme mali dokonalé a naozaj nemôžem povedať, že by nám niečo chýbalo. Triatlonový komplex Playitas s prívlastkom najlepší športový hotel v Európe nás očaril, a trénovať v takom prostredí bolo tiež veľmi motivujúce. Spolu s Laurou sme okrem tréningu pracovali aj na našom kulinárskom umení :D, takže stravu sme mali ako v 5 hviezdičkovom hoteli......no dobre tak v 4****:))". 

Cyklistický tréning do Betancurie @realizsportteam

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306