Sústredenie Gothal

Sústredenie Gothal

Novinka 02.03.2020, zobrazené 701x

Tento krát sme náš predĺžený víkend zorganizovali celkom nečakane. Keďže akvatlon, ktorý sa mal uskutočniť v Bratislave na Iuvente sa presunul do stredu Slovenska - Liptovskej Osady, povedali sme si prečo to nevyužiť na natrénovanie objemu po jarných prázdninách, ktoré väčšina z nás strávalila niekde na zasneženej zjazdovke. 

A dobre sme urobili! Do Lipt. osady, konkrétne komplexu Gothal sme pricestovali už vo štvrtok. Pri tréningu sme sa zamerali predovšetkým na plávanie, posilňovňu a beh. Naše deti a mládež absolvovali kratšiu turistiku a ponaháňali sa aj na kĺzisku. Viac sa už dozviete v našich reportoch a galérii...

Katka: "Tento krát sme už klasické prostredie Liptovského Jána vymenili za rezort Gothal v Liptovskej Osade a môžem povedať, že som bola veľmi spokojná. Všetko od ubytovania až po personál bolo výborné a celý rezort voňal novotou. Strava bola vždy chutná a rozmanitá. Plaváreň bola moderna a designová. Plavecký bazén bol rýchly a voda mala pre mňa ideálnu teplotu. Po náročnom tréningu sme si vždy mohli oddýchnuť v teplom bazéne, čo bolo super.
Ak to teda všetko zhrniem, toto sústredenie sa mi veľmi páčilo a dúfam, že sa sem ešte vrátime".

Alex: "V Liptovskej osade sme boli po prvý raz na sústredení a môžem povedať, že sa už veľmi teším keď sem raz vrátime. Naozaj sa nebolo na čo sťažovať, strava bola vynikajúca, ubytovanie veľmi pekné a tréningy v hotelovom bazéne nemohli byť lepšie. Plávali sme dvakrát do dňa a po prvých dňoch som začal pociťovať veľkú únavu. K plávaniu sme nakoniec pridali aj posilku a nejaký klus čiže som toho mal naozaj dosť. Nemôžem zabudnúť ani na akvatlonové preteky na záver sústredenia".

Marian: "Prvý krát v živote som bol na sústredení, nikoho z teamu nepoznal, keďže som budúci novy člen. Nevedel som čo od toho môžem očakávať. Nakoniec som ostal veľmi milo prekvapený z ubytovania, prostredia, partie a profesionálneho prístupu nie len k samotnému tréningu, ale aj k strave a regenerácii trénera Maroša. V nej sú moje najväčšie medzery. Keďže sme za 2,5 dna pred nedeľňajším akvatlonom naplávali nad 20km, (dvojfázovo denne). Ráno bývali ťažšie, večer ľahšie tréningy, boli sme 2x v posilňovni a k tomu samozrejme aj behali, neočakával som že pôjdem vo vysokej únave ani tak, ako na Myjave. Napriek tomu som si zaplával svoj druhy najlepší čas a beh patril aj po tej všetkej drine tak isto k mojim lepším! Som naozaj veľmi spokojný s odvedenou prácou nášho trénera, našej tréningovej skupiny a prekvapený sám zo seba samého. Sústredenie považujem za ťažšie. Veľmi sa teším na sezónu"!

Laura: "Na sústredenie v Liptovskej osade som sa veľmi tešila. Boli to opäť pekné štyri dni strávené športom v krásnom prostredí. Sústredenie bolo zamerané hlavne na plávanie, absolvovali sme tréningy aj v  posilňovni kde sme sa zameriavali na koordináciu. Ťažšie plavecké tréningy bývali ráno kde sme sa zameriavali na objem a vytrvalosť, ale po každom tréningu sme sa tešili na výborné jedlo, ktorého výber bol na tomto sústredení vážne super. Dva krát sme sa boli aj vybehať keďže na konci pobytu sme mali naplánované absolvovať preteky v akvatlone. Celkovo malo sústredenie super atmosféru a myslím že každý z nás si ho užil".

Mišo: "Na sústredení v Gothale som bol prvý krát. Ubytovanie sa mi páčilo asi dosiaľ najviac zo všetkých sústredení. Plaváreň bola pekná a čistá dobre sa na nej plávalo. Behať som bol len raz a hneď po tom má začalo bolieť hrdlo a pľúca takže ten beh pre mne nič moc. Inak jedlo bolo super plavecké tréningy ma bavili a prostredie bolo nádherné".

Matúš: "Toto sústredenie sa mi veľmi páčilo. Najmä kvôli prostrediu, v ktorom sa odohrávalo. Veľmi pekná krajina, ktorou sme sa každé ráno a večer dokonca museli prejsť. Zároveň to bolo menej pohodlné ako napríklad v Liptovskom, kde stačilo prejsť dve poschodia nižšie k bazénu, no prejsť sa ráno zasneženou krajinou a nadýchať sa čerstvého vzduchu tiež nebolo zlé. Na mňa bolo trosku veľa tréningov pred pretekom, ale chápem že aj ten bol bratý ako “tréning” na to pretekať aj s únavou a prekonať sa. Aj keď sme mali plávania oveľa viac ako som zvyknutý, bolia ma ruky, nohy a som unavený, som veľmi rád že som mohol stráviť zopár dní v nádhernom prostredí s ešte lepšou atmosférou a ľudmi. Som veľmi rád a ďakujem že som mohol byt súčasťou".

Marek: "Bol som prvýkrát na plaveckom sústredení. Trénovali sme plávanie, posilku a aj beh. Prvý deň ráno sa mi plávalo veľmi zle, ale to asi len kvôli únave. Posilka sa mi páčila, nerobili sme tam až tak náročné veci. A beh sme mali vždy easy. Plávali sme veľké objemy kvôli pretekom ktoré sme absolvovali. Všetko toto sme plávali na bazéne, ktorý bol v hoteli kde sme boli ubytovaní. Hotel bol pekný, dobre varili a aj bazén bol dosť v pohode. Toto sústredenie sa mi páčilo aj kvôli tréningom, ale aj kvôli kamarátom s ktorými som sa každý deň stretával".

Editka: "Sústredenia mam veľmi rada. Napriek tomu, že trvajú iba zopár dni, vždy mam pocit, že som tam veľmi dlhú dobu - dobre si psychicky oddýchnem, vyhodím somariny z hlavy, sústredím sa na úplne niečo iné ako v bežné dni. Je to fakt super na výmenu myšlienok - odporúčam každému! Prekvapilo ma, že Ninka bola so mnou na izbe. Je to zvláštne, lebo prvýkrát keď som išla na sústredenie ma prekvapilo, že Ninka so mnou NIE je na izbe :) Ale - preferujem scenár bývania - deti s deťmi a rodičia s rodičmi (resp. dospelí s dospelými). Tréningy - ešte chvíľu a idem na olympiádu! :) Plavecké tréningy pod vedením Maroša sú famózne! Zas mám pocit, že mám o 10 cm dlhšie ruky a určite mi narástli ramena. Ale bol to boj - veľakrát som nevládala (skoro stále), niekedy som mala pocit, že snáď ani pľúca nemám alebo ich istotne nemám dobre vyvinuté alebo čo (nevedela som dýchať poriadne), energia mi chýbala, a už už sa mi zdalo, ze toto nedááám, ale prekvapivo som to vždy nejako dala! A potom ten pocit - úžasne - veľký pocit spokojnosti! Beh - kokso, všetci tam behajú ako gazeli, len ja furt sa neviem ani od zeme odlepiť... Chvíľu tam behám - vydám zo seba čo to dá, šak načo som došla, ešte si človek aj za to platí, tak neflákam sa - určite som schudla ale 10 kil... a prdlajz makový, snáď som ešte aj pribrala... No nič, ten beh to bude ešte "boj na dlhé trate".

Ninka: Na sústredení bolo výborne. Veľmi sa mi páčilo plávanie aj beh a aj tá súťaž sa mi vcelku páčila. A majú tam veľmi pekne ubytovania. Aj tam bola veľmi zdravá strava - že tam boli všelijaké ovocia a zeleniny, najviac mi chutil melón :). Čo sa týka ubytovania sa mi páčilo, že tam bolo veľké okno, veľká izba, pekný stolík, všetko to tam bolo nove. A bola tam vyhrievaná podlaha v kúpeľni a v predizbe. Nepáčilo sa mi na ubytovaní to, že tam nebola herňa. A ešte sa mi nepáčilo to, že sa nedalo vojsť do druhého domu keď som nemala kartičku a keď som chcela ísť na návštevu k Terezke. Tréningy - pre mňa to bolo trosku veľa. Musím povedať ešte niečo, že čo sa mi páčilo - že tam bol teplý bazén. Výlet - ten bol úžasný. Ale musím povedať, že to bolo strmé. Ale veľmi sa mi páčilo, že sme išli na turistiku. Že sme sa mohli guľovať a váľať v snehu a že sme mohli byt v lese. Korčuľovanie sa mi veľmi páčilo aj to že tam boli takí mackovia a vozili sme sa na nich“.

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306