Sústredenie Liptovský Ján

Sústredenie Liptovský Ján

Novinka 18.03.2019, zobrazené 771x

Už dlhšie sme sa celý tím nevybrali na sústredenie na Slovensku. Tento rok sme sa rozhodli pre zmenu, a do nášho kalendáru sme pridali predĺžený víkend v športovom wellnes hoteli Alexandra pri Liptovskom Jáne. A musíme povedať, že to dopadlo vysoko nad naše očakávania :). 

Stihli sme toho naozaj dosť a na nudu sme nemali ani pomyslenie. Vo štvrtok na obed sme vyrazili s našimi dvoma tímovými autami a 4 osobnými z Bratislavy. V hoteli sa k nám pridala ešte mini skupinka z Martina pod vedením Dana Konečného. Sústredenie bolo zamerané prevažne na plávanie. Každý deň sme absolvovali 2 fázy vo vode a mohli sa v kľude venovať detailom na ktoré počas roka nieje toľko času.

Medzi tým sme zaradili beh, telocvičňu alebo turistiku. Napriek tomu, že v Bratislave je už skoro jar, v Liptovskom Jáne sme sa presunuli ešte do zimnej krajiny. V sobotu sme sa vybrali na 3hodinovú turistiku na miestny kopec zvaný Poludnica odkiaľ sa nám naskytol krásny výhľad na okolie. Mišo s Martinom dokonca stihli ešte vytiahnuť skialpy. Ako správni občania Slovenskej republiky, sme boli pripravení a v sobotu sme si boli odvoliť. 

 

Keďže sme trénovali naozaj poctivo a chýry o cukrárni Arch Caffe sú až v Bratislave, nemohli sme nevynechať zastávku aj tu. Také prepracované koláčiky sme veru ešte nevideli a na druhej strane personál v Arch Caffe ešte nevidel toľko ľudí v ich cukrárni :). 

Posledný deň nám vyšlo konečne slniečko čo sme využili na bežecký tréning a deti na návšetvu jaskyne s prehliadkou. 

Nemôžme zabudnúť ani na večerné kúpanie v termálnom prameni Kaďa, ktoré Marek priviedol takmer k dokonalosti sviečkami a hudbou. Takmer preto, že voda mala cca 22 stupňov, a taký Alex by privítal aj o desať viac :).

Zatiaľ čo starší boli v Kadi, naše detičky si zahrali turnaj v bowlingu a vyskúšali miestny wellness

 

Za krásnymi miestami a skvelými zážitkami netreba chodiť naozaj ďaleko, a do Liptovského Jána sa ešte určite vrátime. 

 

Ďuro: "Toto sústredenie sa mi veľmi páčilo, lebo to bola výborná kombinácia tréningov a zážitkov. Okrem plaveckých a bežeckých tréningov sme mali aj skvelý výlet, výstup na Poldudnicu. Nemôžeme tiež zabudnúť na nezabudnuteľné večerné kúpanie v Kadi so sviečkami, alebo na zákusky v Archcafe. Z tohto sústredenia som odišiel nielen so zlepšenou plaveckou kondíciou, ale aj s kopou nových zážitkov".

Katka: "Toto sústredko bolo uplne super a ubehlo mi velmi rychlo. Zároveň to bolo aj moje prvé triatlonové sústredenie a dufam, ze ich bude este vela. Aj ked niektoré časti tréningov boli náročné, vsetko sme zvládli, este aj s úsmevom na tvári. Kolektív bol ako vzdy skvelý, program výborný a prostredie tiez. Pacilo sa mi, ze to to nebolo stale len o plávaní, ale aj sme si trochu zabehli, isli na túru, do wellnessu alebo sa okúpať do termálneho prameňa. Rada by som si to zopakovala, a uz teraz sa tesim na ďalšie zážitky z blížiaceho sa sustredka na Mallorce".

Alex: "Do Liptovského Jána som sa od začiatku tešil aj keď som mal trošku strach že v bazéne bude studená voda.
Nemali sme ľahké tréningy a nebolo ich ani málo ale zvládol som to. Veľmi sa mi toto sústredenie páčilo a už sa veľmi teším na ďalšie".

Mišo Š.: "Takže všetko sa mi páčilo, ale to skoré vstávanie som nedával. Tréningi boli dobré, veľa som sa naučil, ubytovanie bolo veľmi dobré, jedlo vynikajúce, aktivity boli zaujímavé, turistika ma bavila a bowling bol zábavný. Pôjdem aj nabudúce!".

Matúš Ď.: "Veľmi príjemná atmosféra, ľudia super, jedlo a hotel tiež super. Čo mi vadilo bolo ranné “skoré” vstávanie a taktiež ranné tréningy. Potom trošku veľa plávania ale tak o tom to bolo.(Neviem ale 2 - 3 h za deň vo vode je podľa mna dosť). Ale ináč veľmi príjemná skúsenosť vyskúšať si aj dlhšie tréningy ako normálne na tréningu. Taktiež sa viac zoznámiť s ľudmi. Ďakujem že som tam mohol byt s vami".

Martin P.: "Skvelé sústredenie. Toľko som ešte za deň alebo týždeň neodplával. Mal som z toho obavy, pretože normálne zvládam plávať do 1,5 hodiny. A tu som pri plávaní s tímom únavu necítil. A bola to skvelá kombinácia so skialpovými výletmi. A ešte aj záverečný beh pripadal ľahko. Dúfam, že to bude dobrá príprava do prichádzajucej sezóny. Najbližšie ma Maroš nemusí tak šetriť :). Odnášam si krvavé otlaky od plutiev (ale to k tomu asi patrí) ale hlavne skvelý pocit z tímového športovania vo výbornom prostredí. Ďakujem".

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306