Sústredenie Liptovský Ján

Sústredenie Liptovský Ján

09.12.2019, zobrazené 692x

Naše posledné tohtoročné sústredenie sa uskutočnilo v hoteli Alexandra v krásnej doline Liptovského Jána. 

Toto prevažne plavecké sústredenie trvalo 4 dni. Za ten čas sme absolvovali 6 plaveckých tréningov, 3 tréningy venované loptovým hrám, ktoré sme mali ako športový teambuilding, kde sme sa dozvedeli o našich mladých atlétoch, jeden rozprávkový beh v krásnom prostredí zasneženej Jánskej doliny a jedno veľmi zaujímavé cvičenie pod dohľadom fyzioterapeutky Petry Vlhovej - Soni Palovičovej, ako aj prednáška o behu, technike a veľa iného. 

V týchto podmienkach si kvalitne zatrénovali malí aj veľkí, rodičia aj deti, tréneri aj zverenci. V tíme panovala veľmi dobrá atmosféra za čo všetkým ďakujeme. Pre trénerov to bola radosť trénovať :). 

A ako sa na to pozeral náš headcoch si môžete vypočuť tu: 

Alebo si prečítajte reporty zúčastnených:

Alex: "Sústredenie bolo super, ale niekedy to bolo ťažké. Najviac sa mi páčil wellness a vybíjaná, hádzaná a basketbal. Jedlo bolo fantastické a hrozne, hrozne sa mi tam páčilo. Zaujíma ma aké bude ďalšie sústredenie".

Katka: "Sústredenie v Liptovskom Jáne tento krat opäť nesklamalo. Pekný hotel, dobrá strava, super bazén s wellnessom, a ako vždy, skvelá partia.
Absolvovali sme 6 plaveckých tréningov, kratších aj dlhších, jednoduchších ale aj veľmi únavných. Každý deň sme si tiež spestrili program poobednými loptovými hrami ako basketbal, vybíjana a basketbal, ktoré sa mi veľmi páčili. Ďalším zaujímavým bodom programu bola prednáška o bežeckej technike. Nové poznatky sme následne išli otestovať do rozprávkovo zasneženej Jánskej doliny. Ak to teda zhrniem, sústredenie sa mi páčilo ako vždy a uz sa teším na ďalšie :)".

Matúš: "Toto sústredenie sa mi veľmi páčilo. Prostredie bolo nádherné a hotel bol tiež pekný. Na plávaní sa mi veľmi páčilo že nás bolo menej, takže sme boli traja, dokonca niekedy aj dvaja v dráhe, čo sa často v Bratislave nestáva. Plávanie určite nie je môj najobľúbenejší šport z triatlonu, no nemal som s ním až taký problém. Bolo ho trochu veľa na môj vkus, no boli to len štyri dni. Timove športové hry, ktoré sme hrali sa mi veľmi páčili lebo sme si nahrávali a hrali spolu ako tim. Nepáčil sa mi basketbal, lebo ho ani neviem hrať a ani ma nebaví. Takže ak to zhrniem, bol som síce dosť unavený a posledné dni ma boleli ruky, ale veľmi sa mi páčila atmosféra, ktorú sme spoločne tvorili a určite ďakujem že som mohol by súčasťou tohto sústredenia".

Krištof: "Na sústredení sa mi pačilo. Boli sme vo veľmi peknom prostredí. Tréningy ma celkom bavili, ani mi neprišli až tak skoro. Veľmi ma bavili hry v telocvični, welness a bowling. Celkovo som s tým spokojny a rád si to zopakujem".

Aďka: "Sústredenie bolo velmi fajn. Krásne prostredie poprášene snehom, príjemný hotel. Podla mňa len  trošku škoda, že deti a mládež toho kyslíka na čerstvom vzduchu veľa nemali, ale pri tom nabitom programe sa to ani nedalo a popravde, nevyzeralo, že im by to chýbalo :) Ja som si užila - vodu, relax vo wellnesse, prírodu, prechádzku a stihla som si zacvičiť aj jogu. Naozaj si vážim, že mňa - mamu, hobby plavkyňu dokázal Maroš zaradiť  k trénujúcim “žralokom” a vyplávana som až-až, naozaj do sýtosti. Ešte raz dakujem, že som mohla byť s Vami".

Peťa: "Toto sústredenie som si plne užila. Samozrejme, chvíľami som bola veľmi vyčerpaná, keďže nie som zvyknutá tak veľa plávať. Avšak myslím si, že ma to s hľadiska techniky plávania veľmi posunulo. Veľmi sa mi páčili loptove hry, ktoré nám nielenže pekne spestrili program, ale posilnili aj nášho tímového ducha a pomohli mi bližšie spoznať ľudí s tímu. Najviac sa mi páčil krátky beh po zasneženej krajinke Liptovského Jána,  kde sme mali možnosť vyskúšať si naše novo nadobudnuté poznatky z techniky behu. Toto sústredenie bolo moje prvé triatlonové sústredenie a som rada, že som ho mohla absolvovať v takej dobrej nálade a s ľuďmi, ktorý mi vždy vyčarovali úsmev na perách. Už teraz sa teším na všetky spoločné chvíle strávené s tímom Prestigio Realiz Team".

Laura: "Sústredenie hodnotím ako štyri pekne strávené dni prežité športovaním. Zameranie hlavne na plávanie určite prispelo k vylepšeniu techniky ale aj sily ( hlavne rúk). Zapojenie kolektívnych hier zas k utuženiu kolektívu a priblíženiu aj iných športov. Čiže za mňa super i keď možno som očakávala náročnejšie tréningy. Veľkým plusom bola aj možnosť regenerácie po každom dni v podobe wellnessu. Čiže za mňa super sústredenie i keď som očakávala náročnejšie tréningy keďže som ako bývalá plavkyňa zvyknutá na veľkú záťaž. Veľké Ďakujem si zaslúžia naši tréneri Maroš a Danka za super organizáciu a možnosť zúčastnenia sa tohto športového zážitku".

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306