Sústredenie našich mladých reprezentantov na Tenerife

Sústredenie našich mladých reprezentantov na Tenerife

Novinka 23.02.2021, zobrazené 473x

Sústredenie našich mladých reprezentantov na Tenerife

Naši nádejní mládežníci - reprezentanti sa opäť zúčastnili reprezentačného sústredenia na krásnom Tenerife pod taktovkov Jančiho Roziaka, kde si opäť spoločne zatrénovali so svojimi rovesníkmi. Trio Ema Beke, Alex Trutz a Katka Kridlová doplnila tentoraz aj ich tímová sparingpartnerka Peťa Ďurinová, ktorá sa triatlonu venuje niečo vyše roka, ale ešte nemá toľko triatlonových skúseností ako táto trojica. Tréningové podmienky boli neporovnateľné s tými u nás - slnko, more, tréning a zábava :). Viac v reportoch našich účastníkov...

Cyklistický tréning v kopcovitom prostredí zvládajú dievčatá s úsmevom @archív Peťa Ď.


Peťa Ďurinová:

"Reprezentačné sústredenie na Tenerife bolo pre mňa nezabudnuteľným zážitkom. Popri pomerne veľkom množstve tréningov sa vždy našiel čas na zabavenie a zblíženie sa s ľuďmi z ostatných kútov Slovenska. Dvojtýždňové sústredenie bolo zamerané najmä na plávanie, keďže v aktuálnych podmienkach väčšina ľudí na Slovensku nemá možnosť chodiť na plávarne a na plávanie v jazerách je ešte pomerne zima. Tuto sme mali možnosť zaplávať si aj v bázene, ale čo bolo pre mňa ešte väčším zážitkom, bolo plávanie v otvorenej vode. Keď som sa dozvedela,  že idem na sústredenie na Tenerife najviac zo všetkého som sa obávala bicykla. Kamarátky, ktoré už jedno takéto sústredenie absolvovali, ma oboznámili s náročným kopcovitým terénom. Čím viac mi o tom rozprávali, tým viac som sa obávala, čo ma na ostrove čaká. Paradoxom bolo, že bicykel som si nakoniec zo všetkých troch športov najviac užívala. Ukázalo sa,  že práve v kopcoch sa aspoň ako tak dokážem vyrovnať ostatným. Zatiaľ čo na rovinatých/ tempových tréningoch by ma museli tlačiť, tu som im bez väčších problémov stíhala. Behy boli síce časovo kratšie, no o to intenzívnejšie. Striedali sme voľnejšie behy s tempovými. Na začiatku a na konci sústredenia nám tréner zmeral beh na 3km a plávanie na 400m, takže sme si mohli porovnať našu kondíciu pred a po sústredku."

 

Beh v nadmorskej výške je neporovnateľne náročnejší @archív Peťa Ď.

"Sústredenie ma príjemne prekvapilo. Spoznala som úžasnú skupinu ľudí, s ktorou som zažila, a dúfam že ešte zažijem veľa nezopakovateľných zážitkov".Alex Trutz:

“Druhé reprezentačné sústredenie ma veľmi prekvapilo. V prvom rade som nečakal, že po necelých dvoch mesiacoch od operácie budem schopný ísť konečne na bike aj von, z čoho som mal veľkú radosť. Beh som ešte vynechával, kedže ešte niesom celkom fit, no aj to sa už blíži. Čo sa týka hotela sme si moc neprilepšili, ale lokalita asi nemohla byť lepšia. Pri hoteli sme okrem mesta a reštaurácií mali oceán v ktorom sme boli neraz plávať a bazén sme mali naozaj kúsok. Znovu sme dokázali, že sme super kolektív a verím, že to tak aj ostane”.

Nácvik plávania na otvorenej vode @archív Peťa Ď.

"Počas 2 týždňov sme spolu odtrénovali 36 hodin v 32 tréningových jednotkách. Odplávali sme 33km, odbikovali 415km a odbehali 55km".


Ema Beke:

“ Akurát sedím v lietadle na ceste domov zo sústredenia. Musím povedať, že sa mi z Tenerife neodchádza najľahšie a kľudne by som si tam ešte nejakú chvíľu pobudla. Plávanie už dlhší čas nie je u nás ideálne, takže som bola veľmi vďačná za príležitosť plávať či už v oceáne alebo v bazéne.
Na Tenerife som nebola prvý krát a minimálne z môjho uhla pohľadu som tréningy zvládala lepšie (k tomuto pomohol fakt, že som mala akú - takú predstavu o cyklistických podmienkach na Tenerife). Celkom som ocenila , že nebolo až také ufučané počasie (tým nechcem povedať, že by nefúkalo :)) ako v decembri, kedy sa odohrávala naša prvá návšteva Tenerife. Behávalo sa mi celkom dobre a s celým sústredením som absolútne spokojná.
Mala som šancu si aj zasurfovať a stráviť v teple 2 týždne so skvelými ľuďmi”.

 

Účastníci sústredenia s trénerovm Jančim @archív Peťa Ď.


Katka Kridlová:

"Po dvojmesačnej pauze sme sa opäť vrátili na slnečné Tenerife.  Sústredenie bolo zamerané najmä na plávanie, keďže aktuálna situácia doma nám stále neumožňuje poriadne plávať. Plávanie v bazéne sme dopĺňali plávaním v oceáne, ktoré bolo zaujímavou zmenou a do budúcna určite užitočnou skúsenosťou do pretekov (výbehy z vody, štarty). S pomaly sa blížiacou sezónou treba do tréningov postupne zaraďovať už aj intenzitu - to sa odzrkadlilo v podobe cyklistických intervalovým tréningov a tempových behov. Keďže sme na Tenerife už boli v decembri, vedeli sme čo nás čaká a čo neminie - a to dosť drsný kopcovitý terén. No s týmto vedomím to bolo tentokrát už omnoho jednoduchšie, lebo sme vedeli, do čoho ideme. Kopce, ktoré nás minule skoro položili sme tentokrát zvládli „s prstom v nose”. Počas voľnejších dní sme mali čas si vyskúšať aj niečo nové, a to surfovanie, ktoré ma velmi bavilo. Celkovo som z tohto sústredenia odišla  ešte spokojnejšia ako minule, s ešte väčšími zážitkami a ešte lepšími kamarátstvami. Boli to úžasne strávené 2 týždne v skvelej partii a už teraz sa teším na ďaľšie repre sústredko".

 

Ema Beke počas cyklistického tréningu @archív Peťa Ď.

 

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306