Sústredenie v Cape Town so sladkou čerešničkou na torte

Sústredenie v Cape Town so sladkou čerešničkou na torte

Novinka 09.03.2017, zobrazené 1706x

Prinášame vám report z nášho sústredenia v Juhoafrickej republike prostredníctvom slov nášho Krisa, ktorý spravil prácu aj za nás :). ĎAKUJEME Kris!
 
Po nekonečnom 16 hodinovom lete sme konečne pristáli v Kapskom meste. No z minulého roku sme už vedeli, že tento dlhý let bude stáť za to. Podmienky na tréning sme mali vynikajúce, ako napríklad :
– plávanie vo vonkajšom 50m bazéne
– na bicykli každý deň slniečko a teploty okolo 30 stupňov, ako aj pekné kopčeky navôkol
– beh po promenáde
– profesionálne vybavený gym na silové tréningy.
 
Po pristátí na nás čakalo nemilé prekvapenie, keď coachova batožina s bikom nebola v najlepšom stave. Našťastie chlapci v servise dali bicykel rýchlo doporiadku a už sme mohli trénovať bez obmedzení.
 
Naplávali sme slušný objem kilometrov, keď sme boli vo vode každý deň okrem jedného dňa, a to niekedy aj dvakrát. Náš cieľ bol naplávať a nabikovať, nabehané už čo to zo zimy máme. :) Čo sa týka cyklistických tréningov, tak to bolo hlavne o objeme, a vyšli sme si aj pár príjemných miestnych kopčekov. Najdlhší bike sme mali 140 km a to na Mys dobrej nádeje.
 
Na záver kempu si náš Peťo so Silviou povedali áno na jednej z najkrajších pláži v Kapskom mesta, čo bolo skvelým spestrením. Takže kvalitný základ do novej sezóny, na ktorú sa už veľmi tešíme, máme. :) Viac v reportoch ostatných účastníkov zájazdu. :)

Ľubka

“Tak druhý týždeň sústredenia bol už o poznanie náročnejší. Napriek tomu, že som mala 2 dni voľna, kedy sme si užili aj krásnu svadbu Sisi a Peta na pláži, tá únava sa stupňovala a v posledný deň po behu a plávaní som sa tuším 1x tešila aj na tak dlhý 15 hodinový let, pretože to znamenalo, že nebudem musieť vôbec nič robiť, len pozerať filmy, papať, oddychovať a spať. :) Tréningy to teda boli výdatné, myslím že som si celkom zlepšila plávanie, ktoré najviac potrebujem trénovať, keďže som začínala v podstate ako neplavec, aj keď málo železa /hemoglobínu/ v krvi mi stále neumožňuje trénovať na 100%. Kopce na biku boli výživné, niekedy až moc (hlavne v tom hnusnom vetre na Mys dobrej nádeje to bol poriadny zaberák), čo sa prejavilo bolesťou v kolene a teda tiež som musela asi 2 tréningy vypustiť, ale zato boli nahradené behom. Stihli sme tiež trošku pozrieť aj mesto, poprechádzať sa po Stolovej hore a tiež shoppingovat vo Waterfronte. Celkovo sústredenie hodnotím veľmi pozitívne, verím, že z neho budem čerpať celú sezónu. Takisto nám to všetkým pomohlo prehĺbiť si vzájomne vzťahy, posilnilo tímového ducha, čo je pre celý klub veľká hodnota a devíza do budúcna.

Peťo

“Čo sa týka biku, jazdil som so slabšou skupinou, ale v podstate som cítil zlepšenie, a hlavne silu počas všetých treningov, je čo vylepšovať, hlavne jazdu v kopcoch :( tam sa trápim veľmi, skúsim ešte počas jari dať zopár treningov na horskom biku do kopcov. V plávaní som cítil výrazný posun, takto intenzívne trenovanie ma donútilo viac precítiť zábery, a myslím že ked tento trend trenovania udržím, tak by som sa mohol aj pomaly zrýchlovať :) V podstate nebol problém za tréning odplávať 3 km aj viac, čo ked si spomeniem pred rokom by som určite ani vo sne nedal :) Celkovo vnímam sústredenie ako dobrý štart do novej sezóny, mám čo vylepšovať, čaká ma ešte cyklo sústredenie v Chorvátsku, zamerané hlavne na kopce, a určite potrebujem ďalšie zlepšovanie aj v plávaní, čiže chcem 3 – 4 krát týždenne plávať. Hodnotiť to ako sústredenie je aj tak ťažké, lebo viac som tam bol tak dovolenkovo kvôli Sise a svadbe, ale aj napriek tomu mám dobrý pocit, že som niečo pre seba urobil. :)”

Danka

“Kapské Mesto je raj na zemi… ku šťastiu a tréningom nám tam nič nechýbalo :)….teda mne už len to zdravie, lebo som trochu ochorela a musela som zvoľniť a dať si dva dní úplne off…V prvom momente som z toho bola veľmi nešťastná, ale zachvíľu som si uvedomila, že sa dejú aj oveľa horšie veci …možno o to viac som si potom vážila, keď som bola konečne zdravá a mohla trénovať so zvyškom teamu.
Najväčší nešportový highlight bola samozrejme svadba Peťa a Silvušky. Bolo to krásne a dojímavé a ani som nečakala, že to bude taký zážitok :)….tak uvidíme, či nezaložia novú tradíciu a budúci rok niekoho neinšpirujú k životným krokom :D . “

Danielko

“Južná Afrika je určite jedno z najkrajších miest, kde som kedy bol. Každý deň nás niečo nové očarilo, prekvapilo, nadchlo a chvíľu sme nevedeli odtrhnúť zrak. Ako hlavné body si určite zapamätám to teplo, krásne výhľady, oceán, jedlo, zábavnú atmosféru a plno krásnych zážitkov a odtrénovaných hodín. Už som to povedal aspoň 10x, ale pripadal som si ako počas letných prázdnin, s pohodou, bez povinností, za čo som nesmierne vďačný. Škoda, že sme sa museli vrátiť :) (je tu zima). Teším sa počtu odplávaných kilometrov, ktoré ma znova nakopli naspať po slabšom tréningovom začatí tohto roka. Verím, že aj dlhé bicyklové tréningy nás posunuli ďalej a máme zas z čoho budovať nadchádzajúcu sezónu. Na záver, Južná Afrika sa dá vystihnúť len všetkými známymi superlatívmi a už teraz sa teším na ďalší rok.”

Oliver

“Sústredenie v Juhoafrickej republike v Kapskom meste bolo doposiaľ najexotickejšie miesto, kde som mohol trénovať a zlepšovať sa. Podmienky sme tu mali vynikajúce, až na veľmi veľké teplo pri behu na, ktoré sme neboli zvyknutí. Dosť sme naplávali, čo sa dúfam aj ukáže, a podľa mňa som neplával najlepšie ako som mohol. Náš bazén mi nejak nesadol a už od prvého tréningu sa mi v ňom zle plávalo. Behávali sme na prekrásnej promenáde, nanešťastie tam už od skorého rána bolo plno ľudí, čo boli prevažne športovci. Na bicykli to bola nádhera, neustále bola okolo vás očarujúca príroda, vyhliadky, zrazy, more, zvieratá. Aby ste pri ceste len tak videli opicu? To je paráda! Chcel by som poďakovať všetkým čo tam so mnou boli, ste SUPER! Teším sa na ďaľší rok! A tým ktorí tam s nami neboli, či už na dovolenke alebo ako člen Realiz teamu chcem doporučiť Table Mountain a Raňajkáreň/Reštauráciu Knead!”
  
Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306