Sústredenie Zell am See  - winter edition '20

Sústredenie Zell am See - winter edition '20

Novinka 10.01.2020, zobrazené 662x

Po 4-ročnej prestávke sme sa rozhodli opäť zavítať do nášho obľúbeného tréningového prostredenia v Rakúsku namiesto kempu v Kapskom meste. Zatiaľ čo u nás po snehu skoro ani chýru ani slychu, v údolí Zell am See sme sa naozaj nemohli sťažovať a podmienky na zimné športy boli výborné. Dokonca prvý deň sme mohli oprášiť techniku na dedinskom osvetlenom okruhu vo vedľajšej dedinke. 

Počas nášho pobytu sme absolvovali 6 plnohodnotných tréningových dní počas ktorých sme sa zamerali predovšetkým na bežky a plávanie. Počas voľného dňa sme sa vybrali na lyže a snowboardy trošku chytiť brondz na svah. Po výdatných tréningoch sme sa tešili aj na regeneráciu v saune, kde sme načerpali sily na ďalšie kilometre. Okrem plávania aj bežiek mali niektorí so sebou aj bicykle a trenažér a ostatní behali na nohách. Neodmysliteľnou súčasťou bol aj večerný strečing... 

 

Naše reporty, pocity a postrehy


Martin Olšan: "Na soustredení jsem se tešil hlavne kvuli bežkám na kterých jsem nestál už pekne dlouho. Počasí nám krásne vyšlo a tak jsem nakonec byl každý den na bežkách. Tréninky se postupně zvyšovaly jak objemem, tak intenzitou a hlavne pri plaveckých trénincích byla znát postupná únava. Každý trénink ve vode kolem 5km dal zabrat a pri večeri jsem už sotva držel příbor. Nicméne tréninky v nadmorské výšce 1200 m n.m. byl velký prínosem a teším se na blížicí se závody v Ománu, kde se prínos z tohoto soustredení určite projeví."

Alex Trutz: "Zo sústredenia som mal veľmi zmiešané pocity hlavne kvôli tomu, že som ešte v živote nestál na bežkách, ale môžem povedať, že po prvých dvoch tréningoch mi to už ako tak išlo. Počasie sme mali počas celého pobytu pekné, takže sa bolo čím kochať počas náročných tréningov. Každý deň som naplával okolo štyroch kilometrov čo sa dúfajme odzrkadlí na nasledovných akvatlonoch."

Maroš Pútala: "Ubytovanie bolo nové a čisté, práve prerobené a nechýba ani sauna. Kuchár varil veľmi dobre prevažne české jedlá. Raňajky boli pestré a bolo z čoho vyberať. Čo sa týka treningu, cca 2 roky som nemal skoro žiadne vytrvalecké tréningy, takže začiatok bola riadna facka... Na bežkách sme každý krát najazdili viac a rýchlejšie s tým som veľmi spokojný, ale bola to riadna drina. Plávanie sme držali na 5 km denne. Bolo to naozaj náročné obzvlášť po ťažkom tréningu na bežkách (a to som pôvodne závodný plavec). Okrem behu, bežiek a plávania sme dali jeden nádherný poldeň aj na lyžiach/ snowboardoch. Počasie čisté azúro a kopce/rezort za mňa top čo som kedy bol. Pre mňa super rozbeh do novej plaveckej sezóny."

Michal Šabo: "Na sústredení sa mi páčilo ubytovanie kde boli super sprchy a postele. Plavecké tréningy boli pre mňa dosť namáhavé a zvládol som takže v pohode. Bežkovacie boli už ťažšie keď sme išli z Alexom 13 km tak to bolo v pohode. Potom sme išli 17 km to sa ešte dalo, ale tých 20 km to už bolo ťažké. Jedlo bolo dobré na raňajky a večere a obedy boli priemerné. Lyžovanie také aké som asi ešte nezažil (nádherné kopce), sauna bola super, strečing musím ešte dotrénovať a behanie bolo našťastie len 2krát. Toto sústredenie hodnotím ako asi najlepšie vôbec."

Jano Kušnír: "Rakúske hory mám rad a spoznal som ich ďalší pekný kúsok. Stále mi ide najlepšie asi lyžovanie z toho čo sme robili, ale bežky ma už tiež chytili, keby som mal korčuliarske a nie 20-ročné klasiky a keby som nemusel mat zodpovednosť za deti, tak na zaver by som dal aj Maroša. V plávaní ste blázni, ale keď si zoberiem, že ešte v októbri som neznášal plávanie, tak cítim zmenu, a keď si raz oholím bradu tak vás dobehnem. Ranných behov by som dal viac, aj decka. Vďaka Vilovi a Mišovi, že Jogimu a Sáre robili parťákov. Ubytko super, večere super, plzeň super, raňajky normal a obedy moc nevyšli. Maros, Danka Cicuš, Martin, Maroš malý, Alex, Juro, Mišo, Vilo, Karlos a jeho Polovička, ďakujeme za spoločný zážitok."

Danka Ignačáková: "Za mňa toto sústredko hodnotím na jednotku s hviezdičkou a kľudne by som ešte ostala aj ďalší týždeň. Dni ubiehali ako voda a každý deň som sa ani nenazdala a už sme netrpezlivo čakali na večeru. Počasie nám vyšlo špičkovo, o slniečko sme nemali núdzu a užívali sme si (povačšine :D) krásny menčester na bežkárskej trati. Prekvapilo ma ako sa mi dobre plávalo po vianočnej pauze, takže plavecké tréningy, aj keď dlhšie sa mi išli dobre. Boli sme veselá partia, ktorá sa potiahla a verím, že tieto tréningy nás posunú v ďalšej sezóne k našim osobným cieľom."

Ďuro Fronc: "Toto bolo moje prvé bežkárske sústredenie. Keďže som v živote nebežkoval bol som zvedavý, ako dlho mi bude trvať kým sa to naučím. Každým tréningom to bolo lepšie a lepšie, a na posledných tréningoch som si to aj užíval. Najviac sa mi páčila lyžovačka, ktorá bola na úplne inej úrovni ako som kedy zažil. Celý deň sme sa kochali alpskými scenériami. Tiež potešilo perfektné ubytko, ktoré bolo novo zrekonštruované a malo aj podzemnú saunu." 

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306