Throwback to Cape Town - alebo aj prvé kilomemetre v teple

Throwback to Cape Town - alebo aj prvé kilomemetre v teple

10.03.2019, zobrazené 749x

Štvrtý krát po sebe sme si zvolili naše už dobre známe Kapské mesto ako destináciu na prvé sústredenie v roku. Tento krát sme prileteli trošku skôr ako po minulé roky a sprestrili si ho Svetovým pohárom v triatlone o ktorom sme Vám už napísali, čo bol pre nás všetkých skvelý zážitok na ktorý tak skoro určite nezabudneme. 

Prvé dni sme strávili prípravou na samotné preteky, aby všetko dopadlo k našej spokojnosti. Po pretekoch sme sa už mohli všetci sústrediť na samotné tréningy, ktoré sa niesli vo voľnejšom duchu čo sa týka intenzity. 

Sústredeli sme sa predovšetkým na plávanie, na ktoré sme mali výborné podmienky a cyklistiku. Počasie sme mali ako stvorené na tréning, a tak sme všetky plánované ukazovatele splnili do bodky. Spoločnosť nám robili aj najlepší profesionálni triatlonisti Romana Gajdošová a Jan Čelustka, čo ocenil hlavne Rasťo v jazde do kopca :). 

Poniektorí z nás absolvovali 76km vo vode, 600km na biku a zhruba 50km behu. Popritom sme sa stihli pozrieť na Stolovú hora, Mys dobrej nádeje, absolvovali vínnu cestu, pozreli si tučniaky alebo miestny farmársky trh na ktorom sme si pochutili lepšie ako kedykoľvek predtým.

V Afrike sa nám vždy veľmi páčilo a ťažko sa nám vracalo domov. Aj tento raz nám dva a pol týždňa prešlo doslova ako voda, a nestihli sme absolvovať všetko čo sme mali v pláne. Avšak musíme povedať, že tento rok sme boli prvý krát sklamaní z ľudí navôkol.Ten pocit slobody a pokroku, ktorý sme mali pri našich predchádzajúcich pobytoch bol preč. Aj taká krásna krajina s dych berúcou prírodou prechádza ďalšou skúškou svojho osudu a sami sme zvedaví, aká budúcnosť ju čaká. 

 

Ďalšie sústredenie nás čaká v Liptovskom Jáne a v apríli sa presúvame na Malorku.

 

photo credit: Prestigio Realiz Team

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306