Tréning na Malorce je nejvíc!

Tréning na Malorce je nejvíc!

13.04.2019, zobrazené 935x

Nadpis tohto článku sme si "požičali" od istého českého tréningového kempu a plne vystihuje aj náš prípad :). 

Tréning na Malorke je jednoducho najlepší. Počas našich rokov skúseností so sústredeniami sme stále nenašli čarovnejšie miesto, kde by sme sa mohli plnohodnotne venovať tréningu tak ako tu. Náš hotel a jeho okolie nám umožňili trénovať vo vonkajšom 25m bazéne, behať rýchle úseky na dráhe ale aj voľné klusy po pláži a hlavne absolvovať cyklistické tréningy v krásnej prostredí so zaujímavými profilmi :). Tieto pozitíva potvrdzuje aj fakt, že počas nášho campu sa tu opäť pripravovala najlepšia triatlonová skupina na svete na čele s Mariom Molom a my sme mali možnosť sledovať ich každodenný život z blizka. 

Tento rok sme sa zišli opäť výborná skupina, ktorá sa navzájom ťahala a motivovala na tréningoch. Tréningy nám išli ako po masle, a odtrénovali sme 100% z našich plánov. Sme radi, že sme sa mohli pripravovať v takejto zostavičke a mohli s nami byť aj naši mládežníci Katka, Ďuro a Alex.

Náš headcoach je s nami veľmi spokojní a príjemne sme ho prekvapili našim nasadením a úsilím.  Podmienky sme mali naozaj perfektné a veľmi nám pomohla naša tímová masérka, ktorá sa starala celý pobyt len o nás. 

Na záver len dodáme, že veríme, že našu poctivú prípravu pretavíme do dobrých výsledkov v sezóne. Veď 1. preteky triatlonovej sezóny odštartujeme našim domácim pretekom s názvom Superšprint FTVŠ v Bratislave už za pár dní :).

Viac o kempe sa dočítate v reportoch učastníkov zájazdu:

Martin O.:  "Soustredeni se odehralo v prekrasnem profesionalnim hotelu Viva hotel blue. Pro trenink triatlonu profesionalni zazemi vcetne kuchyne, bazenu, bike servisu, wellness a nadhernych pokoju. Na takovemto soustredeni se sportovci muzou soustředit ciste na svuj vykon, odpocinek a zivotospravu. Na 9 dni jsme si vsichni mohli pripadat jako profesionalni triatlonisti a zdravit se na vecerich s nekolikanasobnymi vitezi svetoveho poháru v triatlonu. Pocasi bylo promenlive, ale prevazne slunicko a teplota tak akorat na treninky. Na cyklistiku perfektni tereny, beh v terenu, nebo na nedalekem stadionu a plavani primo v treninkovem bazenu v hotelu. Kazdy natrenoval co potreboval, vsichni si dali poradne do tela a hlavne se nikomu nic nestalo a zadne zraneni. Prichystani jsme vsichni na supersprint v Bratislave a dalsi zavody slovenskeho a ceskeho poharu. Pristi rok se tesim opet na tento training camp :)".

 
Ďuro: "Toto sústredenie splnilo všetky moje očakávania, okrem chladného počasia nemám čo vytknúť. Hotel bol perfektný, kuchyňa, bazén, bike dungeon, masáže všetko na jednotku. Najviac som si užil bikové tréningy v krásnych kopcoch a jedlo".

Katka: "Sústredko sa končí a všetci smutne ale s kopou zážitkov a opálení odchádzame po 9 skvelých dňoch na Malorke domov. Počasie bolo trošku chladnejšie ako som očakávala, ale po pár dňoch sa oteplilo. Hotel sa mi páčil, keďže bol prispôsobený našim triatlonovým potrebám. Vonkajší plavecký bazén, v ktorom sa mi výborne plaválo, bol dosť teplý, čo bolo úplne super. Horšie to už bolo keď sme vyšli z bazéna von, ale horúca sprcha to istila. Ďalším veľkým plusom bolo plne vybavené cyklisické depo so servisom. Jedlo bolo tiež super a vždy som mala problém sa rozhodnúť, čo si dám. Čo sa týka programu, bol rôznorodý. Boli sme na bikeoch napríklad na Formentore, počas day-offu niektorí z nás na výlete v Palme, zabehali sme si rýchle úseky na dráhe v Polençe a posledný deň, aby sa nepovedalo, sme sa aj okúpali v mori, ktoré malo príjemných 16 stupňovTrénovalo sa mi dobre, ale samozrejme boli aj nepríjemné tréningy. Na biku mám ešte stále dosť rezervy, ale zlepšujem sa. Tretry mi dosť uľahčili bicyklovanie, ale prvé jazdy sa nezaobišli bez pádov. Beh bol v pohode, ale skoro vždy ma boleli nohy. No a plávanie som si užila najviac. Celkovo, bolo toto sústredenie super, ako vždy.

Alex: "Sústredenie na Malorke mi ubehlo veľmi rýchlo. Hneď po príchode ma celý areál uchvátil, hlavne športovou vybavenosťou, napríklad bazénom s teplučkou vodou alebo úschovňou pre bicykle vrátane servisu.
Počasie mohlo byť niektoré dni aj krajšie ale nieje moc na čo sa sťažovať. Najťažšie pre mňa bolo asi bicyklovanie, ale inak som všetko zvládal.
Spoznal som členou týmu o ktorých som vôbec nevedel, ale od začiatku mi prišli sympatickí a určite by som ich ešte chcel stretnúť. Toto sústredenie som si naplno užil a chcel by som si ho ešte určite zopakovať".

Rado: "Tento kemp na Mallorke, mi velmi "sadol" a som nadmieru spokojný, hlavne s progresom ktorý som za ten čas urobil. Najväčší jednoznačne na plávaní kde som v rámci intervalov v treningu urobil PB na 50,100,200. Rovnako na dráhe som sám seba prekvapil- spoznal. Bike myslím tiež kvalitne odtrenovane aj keď posledný bike mi už chýbala energia.... Nadštandardné služby v rámci stravy (Aj intolerancii) v hoteli a možnosť mať obdeň kvalitnú masáž....tak na parádu. Samozrejme výborná partia"!
 
Jožko: "Treningový kemp bol pre mna este zaciatkom roka jedna veľká neznáma. Jednak preto, že v klube som relatívne čerstvým členom, a tiež preto, že podobné veci som zažil naposledy v detských rokoch, čo bolo dosť dávno. Z hľadiska organizačného nebolo sústredeniu čo vytknúť, pretože na každý deň sme mali nachystané športové aktivity od skorého rána do neskoršieho poobedia. Zmeny nám zabezpečovalo len nevyspytateľné jarné malorské počasie. Okrem bohatého športového programu, sme mali zabezpečenú kvalitnú regeneráciu, vďaka privátnej masérke. Hotel, v ktorom sme bývali je prispôsobený cyklistom a triatlonostom jedna z pohľadu vybavenia, priestranných izieb a v neposlednom rade aj vyváženej a pestrej stravy. Každému, kto niečo podobné ešte nezažil určte vrelo odporúčam. Výsledkom bude obrovské zlepšenie vo výkonnosti, neskutočné zážitky a samozrejme kopec nových kamarátstiev".
 
Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306