Triatlon Dvory nad Žitavou 2018 - deti

Triatlon Dvory nad Žitavou 2018 - deti

Novinka 17.06.2018, zobrazené 1077x
Na tomto kultovnom preteku sme neboli snáď 4 roky. Po dohodnutí podmienok s Ferim Bernátom sme sa rozhodli, že tam zoberieme naše decká a to s plnou parádou. Zobrali sme dve tímové autá a už v piatok o 18:30 sme stavali naše zázemie v dejisku pretekov. Potom sme absolvovali 40 minutový tréning a hybaj na spoločnu večeru.Keďže nás nebolo málo museli sme sa rozdeliť 
do dvoch penziónov. V jednom boli mladšie deti na čele s Milanom (postaral sa ako sa patrí - ďakujeme) a v druhom starší.
Ráno sme absolvovali tréning na lačno, raňajky a o chvíľku neskôr už sme sa premiestňovali do tímového stanu, kde nás čakali
naše bicykle.
Všetko bolo pripravené a zorganizované, posledné pokyny pred štartom a môžeme ísť nato.
Všetko to začali nádeje A, kde sa na štart postavili Vanesska, Riško, Denis, Šimon a Janko.
Denis so Šimonom neboli celkom stotožnení s tým čo sa ide diať, ale nakoniec skočili do vody a bojovali ako treba:)
Najlepšie z našich vyplával Riško (cca 9.), ktorý sa postupne počas cyklistickej a bežeckej časti dostával dopredu.
Nakoniec to bolo pódium aj vďaka najlepšiemu behu. Ostatní chlapci išli lepšie ako na Pressburgu a aj vďaka tomu sa potom v cieli tešili. Vaness bola na dovolenke, ale tiež bojovala ako sa patrí:). Mladši žiaci - tam sme čakali či Adam získa ďalšie pódium pre naše farby. Aj vďaka pomalšiemu plávaniu sa tak bohužiaľ nestalo, ale spolu s Mišom, Matúšom a Evičkou nechali na trati všetko.
Adam dobehol 5. a bol troška smutný, ale za 10minút tam už lietal s chlapcami ako šarkan :).
Na staršich žiakov sme sa zvlášť tešili, mali sme tam dvoch adeptou na pódium a ešte k tomu Katku, ktorá k nám prešla
z plávania a dobre vyzerala na tréningoch. Od nás štartovala početná skupina: Ema, Katka, Nina, Ďuro, Alex a Marek. Prvé tri menované vyliezali z vody pred chlapcami a dokonca Katka pred Emou, čo bolo aj prekvapenie aj pre nás:). Nina sa oproti minulému týždňu zlepšila. Chalani sa zas okrem Alexa troška zhoršili.
Ema skončila po cyklistike druhá v kontakte s prvou a Katka s odstupom 3., avšak už jej na chrbát dýchali ďalšie tri dievčatá.
Nakoniec Emka skončila 2., Katka 4. (na prvý triatlon super) a Nina, ktorá sa zlepšuje obsadila 8. miesto.
 
Sme radi, že deti sa navzájom povzbudzovali  a hlavne, že si pomáhali. Verte či nie, bolo to príjemné byť s nimi, aj keď veeeľmi únavné :).
 
Alex: Na Žitavskom preteku som bol po prvý krát no hneď som si ho obľúbil aj keď voda nebola práve najčastejšia bike bol vynikajúci až na to že som prešiel kužel s neskoro som sa otočil a kvôli tomu ma dobehol pretekár z Trinity s ktorým som behal bok po boku no na posledných 200m keď sme začali šprintovať ma porazil o necelú sekundu čo ma dosť sklamalo no verím že na ďalšom preteku budem ešte lepší a ešte viac pripravený. Tento pretek už asi nemohol byť lepší pretože sme úžasný kolektív a máme skvelých trénerov ktorí nás neustále podporujú. Ďakujem trénerom a ďakujem aj celému klubu za úžasný zážitok
 
Ďuro: Štart pretekov ma veľmi prekvapil lebo odštartovali hneď ako sme viezli do vody. Na plávaní som sa držal Mareka, aj keď ma to stálo veľa síl a neplávalo sa mi najlepšie. Bycilkovat som začal s Marekom. Na začiatku išlo všetko ako malo, podarilo sa nám dobehnúť druhú skupinku, ale keď sne sa z nej odpojili nešlo to až tak dobre. Došla Na mňa únava a začalo sa mi šliapať veľmi zle. Neostávala mi ina možnosť ako striedať sa s Gabrielom, keďže som sa nevedel utrhnúť. Do depa som prišiel naraz s ním, a predbehol ma keďže si nemusel obývať tenisky.
Beh bol ešte horší ako bike a len som si udržal pozíciu.
 
Riško: Na pretekoch vo Dvoroch som skončil tretí. Plávanie bolo najťažšie ako takmer vždy ale bicykel a beh boli už v pohode. Na behu som mal najlepší čas z všetkých chlapcov. Bežal som stále s jedným chalanom a bojovali sme o tretie miesto, a jeho za chvíľu začalo pichať v boku takže som vyhral.
 
Katka: Vzhľadom na to, že toto boli moje prvé triatlonové preteky, som celkom spokojná. Plávalo sa mi dobre. Z báb som vyplávala 2., celkovo 3.. Depo som mala pomalšie. Na bikeu musím ešte zapracovať a chýbajú mi tretry.
 
photo credit: Prestigio Realiz team
 
výsledky: https://triathlon.sk/index.php/vysledky/vysledky-svk-triatlon/8707-mikrotrialon-vysledky-ziakov

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306