Triatlon Dvory nad Žitavou 2020

Triatlon Dvory nad Žitavou 2020

28.06.2020, zobrazené 598x

Triatlon Dvory nad Žitavou

Posledný predprádzninový víkend sme si dali náš obľúbený pretek vo Dvoroch, kde sme vycestovali v hojnom počte. Ako to je už pravidlom, na pretekoch bola úmorná horúčava. Všetci si siahli na dno svojich síl. Medzi nami bolo aj pár premiantov na tejto trati: Peťo, Stano, Laura a Sisa. Získali sme 11 pódiových umiestnení. Pocity jednotlivých pretekárov si môžete prečítať v reportoch a fotky nájdete v galérii :).

Peťa Ďurinová:

“Žitavský triatlon bol pre mňa opäť novou skúsenosťou. Na moje prekvapenie sa mi zo všetkých disciplin najlepšie plávalo. Narozdiel od minulotýždňového triatlonu vo Valči teplota vody bola tentokrát veľmi príjemná a osviežujúca. Najväčšie problémy som mala pri behu. Veľmi mi ale pomohli poháre s vodou, ktoré nám počas behu podávali. Celkovo som však so svojím výkonom spokojná. Trocha ma mrzí, že som sa na biku neudržala v skupine, ale to sa ešte všetko musím naučiť a dúfam že už to bude len lepšie a lepšie :)”.


Martin Olšan:

“Po úspěšném závodu ve Válči jsem přijel do Dvorů nad Žitavou s těmi nejvyššími ambicemi. Oproti minulemu týdnu se počasí obrátilo o 180 stupňů a čekalo nas pekelné vedro. Plavání proběhlo tentokrát bez neoprenu a to mnohým znepříjemnilo úvodní disciplínu, včetně mě. Na cyklistickou část jsem se vydal z 9. místa a snažil se postupně stahovat ztrátu. Do závěrečné disciplíny jsem se vydal z 6. mista a začala stíhací jízda. Postupně jsem se začal přibližovat ke stupním vítězů a do cile jsem doběhl na celkovém 2. místě. Na vítězství jsem tento víkend neměl, ale věřím, že po soustředění a tvrdém tréninků se vrátím na stupeň nejvyšší”.Jonáš Scholg:

“Preteky boli podla mňa super. Najprv som mal celkom velký stres, lebo to bol môj prvý šprint triathlon za dorastencov. Ale nakoniec to bolo vpohode. Plávalo sa mi celkom dobre ale ešte na tom treba popracovať. Na bajku som vládal a na behu som sa cítil dosť zle. Po prvom 1,25km ma začalo pichať v boku. Do budúcna by som chcel určite zlepšiť plávanie, aby som chytil lepší balík na bajku a chcel by som viac zamakať na behu:)”.Alex Trutz:

“Tento rok to bol náš prvý šprint triatlon a tak ako naposledy vo Valči sa mi darilo aj vo Dvoroch.
S plávaním som veľmi spokojný, kedže som si chytil  väčšiu skupinu s ktorou som vyrážal aj na bike.
Tam to bolo už trošku horšie, pretože som väčšinu času ťahal celú skupinu, ale aj tak som predbiehal jedného pretekára za druhým.
Horúčava a rýchly bike si vybral svoju daň na behu, kde to bolo naozaj len trápenie, no celkovo som so sebou veľmi spokojný a odniesol som si skvelé 2. miesto. Som rád za naše tímové umiestnenia a výsledky ostatných z partie Prestigia”.Peťo Dekýš:

“Plavanie a bike som si uzival. Aj ked neopren je pre niekoho pomocka, skor mi vyhovovalo, ze sa plavalo bez neoprenu. Kontroloval som si poziciu vo vode a ľahko vyplaval. Na biku sme pozbierali dobru skupinu, v ktorej sme spolupracovali. Mladi potiahli ale vystriedal som aj ja. Bohuzial na behu som sa vytrapil. Nemyslim, ze to bolo teplom a umornymi 4 kolami, ktorych aj pocitanie dalo zabrat. Skor tym, ze posledne 2 mesiace vnimam nizsiu regeneraciu, co mam aj objektivne potvrdene meranim. Timovy servis a Marosova doprava bola urcite dobra volba, ved vybicyklovanie na druhy den bolo prijemnym ukoncenim, prvej polovice aj ked vyrazne skratenej sezony. Howgh”.Katka Krídlová:

“Tieto preteky mi nevyšli podľa predstáv a nie som úplne nadšená zo svojho výkonu. Plávalo sa mi pocitovo dobre ale mohla som ísť aj rýchlejšie. Na biku ma chvíľka zaváhania stála miesto vo veľkom balíku, takže som celé preteky jazdila v malej, 2-3 člennej skupine, čo sa odzrkadlilo na mojom medzičase a zostávajúcej energii. Na beh som vybiehala so slabými nohami. Extrémne teplo a 4 “nekonečné” kolečká tiež veľmi nepomáhali a trpela som od začiatku do konca. Postupne sa mi podarilo zrýchľovať, ale do toho prišli ešte žalúdočné problémy, ktoré ma pripravili o lepšie umiestnenie a bola som nútená zastaviť a dostať to zo seba von. Nakoniec som dobehla na 3. mieste v kategórii a 6. mieste celkovo, ale aspoň sa nabúce poučím z vlastných chýb”.

 

Sisa Andrassy:

"Pretek vo Dvoroch nad Žitavou bol môj druhý triatlon v živote, ktorý som absolvovala. Prvý bol týždeň dozadu vo Valči, kde nás poriadne potrápila studená voda. Ako úplný začiatočník som sa tentokrát opäť spoliehala na jemnú pomoc neoprénu, ktoré boli na základe teploty vody zrušené. Začala ma chytať panika, ktorá ma ale po chvíli prešla vďaka super ľuďom z tímu a zázemiu, ktoré na preteku vždy máme v našom stane. Energia, ktorú si navzájom odovzdávame je pred samotným štartom najlepšia motivácia nevzdať to a nezľaknúť sa.
S plaveckou časťou som spokojná a tým nemyslím iba čísla ale aj pocit, aký som celý čas mala, keďže je to pre mňa zatiaľ všetko nové. Bicykel bol slabý a beh ma potrápil. Nohy nefungovali, tvrdli, boleli. Ešte ma čaká kopec roboty :-) ...!.

 

Maťo Domok:

"Slnečná sobota v Dvoroch nad Žitavou ponúkla príjemné podmienky na triatlon, nie príliš teplá voda, horúci asfalt a na záver výživný beh, ktorý preveril každého atléta. Plávalo sa mi celkom dobre, záver som mohol ešte zrýchliť. Obidve depá som mal celkom rýchle bez problémov. Bike bol ok do polovice, keď prišiel zozadu veľký balík a ten sa mi nepodarilo zachytiť. Moja taktická chyba a tu pre mňa pretek skončil. Celá moja skupinka s ním odišla a sám som sa trápil asi 5km. Na 18.km ma dobehla dvojica cyklistov a s nimi som sa zviezol až do depa. Na behu mi chýbali sily, ktoré som nechal na biku. Prvý kilometer mi nešli nohy. Rozbehol som sa až na treťom kilometri a na záver ešte mierne zrýchlil svoje slimačie tempo".

 

Robo Lenceš:

"Tento triatlon sa objavil po tom, ako som sa rozhodol po cca 18 mesačnej prestávke a nabratí 15kg vrátiť k triatlonu a tréningom. Rozhodol som sa ho využiť na nastavenie základnej čiary a ako tréning. Pláavanie v bažine vyšlo prekvapujúco dobre, na bicykli sa mi nepodarilo nájsť si vhodnú skupinu na spoluprácu, a na behu som sa v tej horúčave už len trápil. Beh v teple asi najviac ukázal stratu kondície. Myslím ale, že preteky boli veľmi pekne zorganizované, potešila aj rozrastajúca sa klubová komunita Prestigio Realiz Teamu a pekné veľké zázemie".

 
 

"

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306